مقام‌های دانشگاه علوم پزشکی؛ ادعای کاهش آمار کرونا در ایران فریب است

20/06/1400 02:09 ب.ظ

مقام‌های دانشگاه علوم پزشکی؛ ادعای کاهش آمار کرونا در ایران فریب است العربيه_فارسى

مقام‌های دانشگاه علوم پزشکی در چند استان ایران در واکنش به ادعای وزارت بهداشت ایران مبنی بر کاهش تعداد شهرهای قرمز، عنوان کردند که کاهش آمار یک فریب است و دانشگاه‌‎های علوم پزشکی در استان‌های شیراز، اصفهان و قم نیز در اطلاعیه‌های جداگانه‌ای از افزایش آمار تعداد بستری‌ها بر اثر کرونا خبر داده‌اند.

در حالی‌که طبق ادعای خبرگزاری صدا و سیمای ایران، این کشور در حال عبور از پیک پنجم کرونا است، برخی از مسئولان وزارت بهداشت نسبت به پیک ششم این بیماری هشدار داده‌اند.

احمد احمدی‌زاده، معاون سیاسی و امنیتی استاندار فارس نیز در اظهارنظری جداگانه، شروع موج ششم کرونا در این استان را از نیمه‌های مهر پیش‌بینی کرد. اگرچه ستاد ملی مقابله با کرونا خبر از روند کاهش موج پنجم می‌دهد اما علیرضا ناجی، رئیس مرکز تحقیقات ویروس‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی بهشتی در واکنش گفته بود که کار خاصی برای مدیریت این بیماری انجام نشده است.

او با اشاره به این که «اصلا شرایط مناسبی نداریم»، کاهش نسبی آمارهای ارائه شده را به دلیل روند طبیعی این بیماری دانست.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

جالبه که مسئولین سپاه وبسیج که مانع ازورود واکسن میشدند حالا مجری واکسیناسیون شدند بدون هیچ تجربه واکسیناتوری سپاه وبسیج شدن واکسیناتور

لاپید در مسکو: اسرائیل از خود در برابر ایران در سوریه دفاع می‌کندیائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل که برای دیدار وگفتگو با سرگئی لاوروف، همتای روس خود به مسکو سفر کرده است، گفت که تل آویو به دفاع از خود در برابر اقدامات ایران در سوریه ادامه می‌دهد.

بازگشت «تیم ملی» به صدر آسیا؛ ایران در رده نخست تیم‌های آسیایی در رده‌بندی جدید فیفادر رده‌بندی جدید فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا تیم ملی بلژیک همچنان در صدر قرار دارد و بعد از آن کشورهای برزیل، انگلیس، فرانسه و ایتالیا رده‌های دوم تا پنجم را به خود اختصاص داده‌اند. کلا ایران در همه جای خوبیها صدر نشینه و ربطی بشماها که خاورمیانه رو به آتش کشیدید نداره☺

حمله سپاه به مواضع کُردها در خاک عراق؛ ایران در اقلیم کردستان به دنبال چیست؟محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه روز دوشنبه به «مخالفان مسلح حکومت ایران» هشدار داده و از ساکنان مناطق اطراف پایگاه‌های این گروه‌ها خواسته بود از محل فاصله بگیرند. تغیر مسیر دوربینها ازافغانستان به عراق تا طالبان راحت جنایت کنند وراحت خاک وناموس را بروشد وپنجیر را نسل کشی کنند تاافکارعمومی رامنحرف کنەازدستەگلی کەدرافغانستان بەاب دادەبەطالبانی کمک کردەکەبزودی کاری بەایران میکنندکە حوثیها بەعربستان کردندبافرستادن پهبادو سر از پا هم خطا کنەپاکستان واردعمل میشەمگە دیروز پاکستانیها تهدید نکردند کە ایرانو سر جاش مینشونند!روساهم گفتند اولویت ما امنیت اسرائیلە نخیر دنبال مزدورها و بی شرف های منافقی مثل شماست.

لاپید در مسکو: اسرائیل از خود در برابر ایران دفاع می‌کند | DW | 09.09.2021یائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل برای دیدار و گفت‌وگو با همتای روس خود پیرامون موضوع ایران به مسکو سفر کرده است. لاپید در دیدار با لاوروف بر ادامه دفاع اسرائیل از خود در برابر حملات ایران در سوریه تاکید کرده است. ساکت ننشیند واق واق کند

واکنش روسیه به احتمال صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکامنماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین تصریح کرد که مسکو به هرگونه قطعنامه احتمالی علیه ایران در شورای حکام آژانس اتمی رای منفی خواهد داد.

برندگان نوبل خواستار تحقیق درباره اعدام‌های ۶۷ در ایران شدند | DW | 10.09.2021۲۵ تن از برندگان پیشین نوبل در نامه‌ای از آنتونیو گوترش خواستند درباره 'جنایت عظیم'‌در زندان‌های ایران تحقیق کند. اشاره آنها به اعدام هزاران زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ در ایران است که یکی از عوامل آن ابراهیم رئیسی است. خودش میگه من کردم افتخار میکنم اینا چی میگن میگن تحقیق شه چی تحقیق شه اوسکولا خودش با زبان خودش اعتراف میکنه برندگان نوبل غلط کرده اند .