مقام آمریکایی: صحبت از دستیابی به توافق با ایران «صرفا گمانه‌زنی» است

05/12/1400 12:40:00 ق.ظ

مقام آمریکایی: صحبت از دستیابی به توافق با ایران «صرفا گمانه‌زنی» است العربيه_فارسى

در حالی که به گزارش خبرگزاری «فارس»، علی باقری کنی، مذاکره کننده ارشد ایران در وین برای رایزنی‌های احتمالا نهایی درباره توافق هسته‌ای، به تهران بازگشته این مقام آمریکایی چهارشنبه 23 فوریه در گفته‌های خود به وبگاه «اکسیوس» تاکید کرد: «صحبت از قریب‌الوقوع بودن دست‌یابی به توافق هسته‌ای ظرف چند روز، گمانه‌زنی‌هایی زودهنگام است.

» او افزود: «به‌نظر می‌رسد آمریکا و ایران آمادگی لازم برای کوتاه‌ آمدن از خط قرمزهای خود را ندارند و تا این‌جای کار به توافقی در مذاکرات هسته‌ای با ایران دست نیافته‌ایم.»

این مقام بلندپایه آمریکایی تاکید کرد: «با توجه به سرعت پیشرفت هسته‌ای ایران و تاثیر آن بر تداوم برجام، زمان برای حل مسائل باقی مانده بسیار کم است و تا زمانی که به این موضوعات رسیدگی نشود، توافقی در کار نیست.»

نتیجه غیرقطعی انریکه مورا، هماهنگ کننده مذاکرات و معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم سه‌شنبه، در توییتی گفته بود که مذاکرات رو به اتمام است ولی «نتیجه هنوز غیرقطعی است و مسائل مهمی وجود دارد که باید حل شود.» headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

سیلاب مهیب در فاروج خراسان‌شمالی/ حضور استاندار در منطقه سیل‌زده/ روایتی از لحظه وقوع سیل + فیلم- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اسرائیل: ایران پهپادهای ارسالی به ونزوئلا را به مهمات هدایت‌شونده مجهز می‌کندبنی گانتز می‌گوید ایران مهمات هدایت‌شونده دقیق برای پهپادها و سایر مدل‌های مشابه از پرنده‌های ریز هدایت‌پذیر از راه دور را برای ونزوئلا فراهم کرده و این روند ادامه دارد. خواب میبینید؟ یادیوانه‌اید

حمله موشکی اسرائیل به مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران در سوریه

رسیدن مذاکرات برجام به «مراحل نهایی»؛ رویترز: ایران ظاهرا آماده مبادله زندانیان استیک منبع دیپلماتیک مطلع از روند مذاکرات برجام گفت که انتظار می‌رود آمریکا و ایران به زودی در مورد مبادله زندانیان توافق کنند.

واکنش ایران به اقدام غیرقانونی روسیه در اوکراین: ناتو و آمریکا شرایط را پیچیده کردندسخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به شناسایی غیرقانونی جدایی‌طلبان شرق اوکراین توسط روسیه، ناتو و آمریکا را مسئول پیچیده شدن شرایط در منطقه معرفی کرد. - خبرگزاری آناتولی

طالبان: آب رود هیرمند به‌دلیل مشکلات فنی به ایران نرسیده استوزارت انرژی و آب طالبان به تذکر مقام‌های ایرانی درباره‌ی آب رود هیرمند واکنش نشان داد و اعلام کرد که آب این رودخانه‌، به‌دلیل «مشکلات فنی» به ایران نرسیده و عمدی نیست. 😂🤣😅چقدرهم دریچه سد پیشرفتس انگار ماهواره ایی کنترل میشه که به مشکل برخورده یه دریچه هندلی که مشکلی پیدانمیکنه میخوان ندن بهونه کردن😅🤣از خودمون یادگرفتن علیه همسایه هامون🤣😅😂باباآب بدین خشکیدیم😹 بر پدر آدم دروغگو لعنت🦶 پس چرا دولت ایران به دلیل هزاران مشکل و گرفتاری اقتصادی جلوی ورود میلیون‌ها مهاجر رو که عملا سربار جامعه هستند نمی‌گیره؟!!!

اسرائيل می‌گوید ایران می‌خواهد پهپادهای ارسالی به ونزوئلا را مسلح کند🔺اسرائيل می‌گوید ایران می‌خواهد پهپادهای ارسالی به ونزوئلا را مسلح کند ▪️اسرائیل روز سه‌شنبه ایران را متهم کرد که قصد دارد پهپادهای ارسالی به ونزوئلا را با تسلیحات هدایت شونده دقیق، مسلح کند. ⬇️ بیشتر بخوانید: توهین_به_ایثارگران_در_مخابرات_ایران برکناری_مدیران_اخلالگر اسراییل ،به جای جیغ!یک پشه بند جایگزینِ گنبد آهنین🤣 کند ،شاید بهره ای ببرد!؟ تا 'پهپادهای تجسسی متحدان' ایران؛ پایش: سرزمین های اشغالی را روزانه ولحظه ای انجام ندهند.'البته این کار دیگر رویاست'.پس به جای لافهای پوچ به فکر 'نیستی' باشد...