اسرائیل: ایران پهپادهای ارسالی به ونزوئلا را به مهمات هدایت‌شونده مجهز می‌کند

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بنی گانتز می‌گوید ایران مهمات هدایت‌شونده دقیق برای پهپادها و سایر مدل‌های مشابه از پرنده‌های ریز هدایت‌پذیر از راه دور را برای ونزوئلا فراهم کرده و این روند ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ونزوئلا که متحد جمهوری اسلامی ایران است ده سال پیش تایید کرده بود که ایران در ساخت پهپاد برای «نیازهای دفاعی» به ونزوئلا کمک می‌کند.در یک نشست خبری نیکولاس مادورو، رهبر ونزوئلا در پاییز امسال، ماکتی از پهپاد «مهاجر-۶» دیده می‌شد.

اما برخی کارشناسان امنیتی اسرائیل از اوایل این ماه گفته‌اند که استقرار پهپادهای ایرانی در ونزوئلا برای تقویت بازدارندگی ایران در برابر آمریکا است. با این حال، وزارت اطلاع‌رسانی ونزوئلا هنوز به درخواست رویترز برای اظهارنظر فوری در خصوص اظهارات روز وزیر دفاع اسرائیل، پاسخ نداده است.ایران و ونزوئلا، دو کشور عضو اوپک و مخالف سرسخت مواضع آمریکا هستند. دوستی تهران و کاراکاس در زمان ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد تحکیم شد و بعد از آن نیز این روند ادامه یافته است. در دوره اخیر که نفت ایران تحریم‌ بوده است، جمهوری اسلامی ایران چند نفتکش سوخت خود را برای ونزوئلا ارسال کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خواب میبینید؟ یادیوانه‌اید

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ملت مصمم برای ایستادگی در برابر سلطه طلبی ها بزرگترین سرمایه ایران و ونزوئلا استرئیس جمهور با بیان اینکه کشورهایی مثل ونزوئلا و ایران، مهم‌تر از ذخایر نفت و گاز مردمی دارند که تصمیم گرفته‌اند در برابر زیاده‌خواهی‌ها مقاومت کنند و این بزرگترین سرمایه کشورهای ما است، اظهار داشت: ارتباط کشورهایی مثل ایران و ونزوئلا با یکدیگر ارتباطی راهبردی است که باید با قوت دنبال شود و توافقات میان دو کشور هر چه سریع‌تر عملیاتی و اجرایی شود. Sendo assim, a terra passará por um tempo de luto e choro, e o céu, em cima, escurecerá! Esta, pois, é a minha Palavra. Eu decidi e assim proclamei. Não me arrependerei da minha decisão, tampouco voltarei atrás!”
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

اعلام آمادگی ایران برای همکاری با اعضای جی‌ئی‌سی‌اف در زمینه سوآپ گازوزیر نفت گفت: ایران آمادگی دارد با همه کشورهای عضو جی‌ئی‌سی‌اف در انواع روش‌ موجود در تجارت گاز طبیعی و ال‌ان‌جی اعم از سوآپ، ترانزیت و دیگر روش‌های متداول همکاری و مشارکت داشته باشد. Sendo assim, a terra passará por um tempo de luto e choro, e o céu, em cima, escurecerá! Esta, pois, é a minha Palavra. Eu decidi e assim proclamei. Não me arrependerei da minha decisão, tampouco voltarei atrás!”
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

۱۱ سازمان «دموکراسی‌خواه» ایران خواستار کمک اعضای اروپایی برجام برای براندازی نظام شدنددر نامه‌ سازمان‌های ایرانی، از سیاست غرب و به‌ویژه اروپا در قبال تهران انتقاد شده و این سیاست، «باج‌دهی و مماشات با هدف نرمال‌سازی و تغییر رفتار این رژیم ذاتا غیر نرمال» عنوان شده‌ کمک شون پیشکش دیگه حمایت نکنن از این فتنه قرن ما شاکر میشیم . alirezakiani2 تمام دنیا هم پشت رژیم جمهوری اسلامی باشد این رژیم رفتنی هست اما بعداز این رژیم کسانی که دست این رژیم را فشرده اند فراموش نخواهند شد این را باید به خاطر بسپارند۰ این_یعنی_11_نفر_ایالتی🤣🤣
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

مجوز مجلس به دولت برای دریافت وام از روسیه تا سقف ۵ میلیارد دلارمجوز مجلس به دولت برای دریافت وام از روسیه تا سقف ۵ میلیارد دلار نمایندگان مجلس به دولت اجازه دادند تا مبلغ پنج میلیارد دلار وام از دولت روسیه برای طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای اخذ کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هشدار سفارت ایالات متحده به شهروندان آمریکایی: برای خروج از روسیه آماده باشیدسفارت ایالات متحده در روسیه روز یکشنبه به شهروندان آمریکایی هشدار داد که برای خروج از این کشور آماده باشند و دلیل آن را نیز تهدید به حمله در مسکو و دیگر نقاط روسیه عنوان کرد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

سفر خاخام اسرائیلی به ایران؛ رسانه‌های حکومتی: برای «عادی‌سازی روابط با اسرائيل» در عربستان بود🔺 خاخام یعقوب یسرائیل هرتزوگ که قبلاً به دلیل تلاش برای تأسیس جامعه یهودی در عربستان سعودی خبرساز شده بود، به تازگی به ایران رفت و با اعضای جامعه یهودیان در ایران ملاقات و از اماکن یهودی در کشور بازدید کرد. ⬇ بیشتر بخوانید: پشت پرده آخوند و اسرائیلی با هم داداشن فقط مردم ایران قربانی این تبانیهای پشت پرده اند جامعه یهودی از هر نظر از جوامع مسلمان سر بوده اند. تعصبات دینی، تاریخ یکتاپرستی، حجاب، سنگسار، تلاش، اتحاد، و ... غیر از دروغ و خدعه و نیرنگ و فریب و پدرسوختگی و دزدی و زالو صفتی روحانیت ۰ تمام تحرکات یهودیان بویژه صهیونیست ها زیر زره بین ایران عزیز است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »