معترضان با خواندن سرود ملی آمریکا خطاب به ترامپ: هنگ کنگ را آزاد کن

17/06/1398 04:10 ب.ظ

هزاران معترض هنگ کنگی روز یکشنبه هشت سپتامبر (۱۷ شهریور) با خواندن سرود پرچم ستاره‌نشان (سرود ملی آمریکا) از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده خواستند که هنگ کنگ را «آزاد» کند.

هزاران معترض هنگ کنگی روز یکشنبه هشت سپتامبر (۱۷ شهریور) با خواندن سرود پرچم ستاره‌نشان (سرود ملی آمریکا) از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده خواستند که هنگ کنگ را «آزاد» کند. هنگ کنگ در ماه‌های اخیر دستخوش تظاهرات پی در پی مخصوصا در روزهای آخر هفته است. پلیس روز یکشنبه در کنار معترضان حضور پررنگ داشت و معترضان چترهای خود را بالا برده و در هفته چهاردهم نا آرامی‌ها خواستار دموکراسی بودند.

معترضان پیش از تحویل دادخواست امضا شده خود به کنسولگری آمریکا، فریاد می‌زدند: «برای آزادی بجنگید، در کنار هنگ کنگ بایستید.» آن‌ها همچنین شعار می‌دادند: «مقابل پکن مقاومت کنید، هنگ کنگ را آزاد کنید.» اعتراض ها در هنگ کنگ در واکنش به لایحه استرداد متهمان به چین در ماه مارس (فروردین ماه) آغاز شد. گرچه دولت ابتدا پیگیری این لایحه را تعلیق و سپس آن را پس گرفت با این حال، اعتراض‌ها فروکش نکرد.پایان روزهای خوش؛ ثروتمندان و برندهای لوکس از بحران هنگ‌ کنگ چقدر زیان دیدند؟

مخالفان دولت محلی هنگ کنگ علاوه بر لغو لایحه استرداد خواستار تحقیق مستقل در مورد خشونت پلیس این شهر و موج بازداشت معترضان شده بودند. بنا به آخرین آمار موجود ۱۱۸۳ نفر در جریان اعتراضات ماه‌های اخیر در هنگ کنگ بازداشت شده‌اند. headtopics.com

تظاهرات روز یکشنبه به‌دنبال درگیری‌های شدید شب قبل از آن بین معترضان و پلیس در چند ایستگاه مترو انجام شد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

تصاویری از شلیک پلیس به معترضان در هنگ کنگراهپیمایان با افروختن آتش تلاش کردند تا اثر گاز اشک‌آور را خنثی کنند.

درگیری در هنگ مرزی مریوان ایران؛ یک مرزبان کشته شدطی درگیری در هنگ مرزی مریوان در استان کردستان ایران یک مرزبان این کشور کشته و یک مرزبان دیگر نیز زخمی شد. - خبرگزاری آناتولی

پلیس هنگ کنگ دسترسی به حمل و نقل فرودگاهی را محدود کردمقامات هنگ کنگ اعلام کردند که به منظور جلوگیری از اعتراضات آخر هفته در این دولت‌شهر، دسترسی به حمل و نقل فرودگاهی را محدود کرده اند. به گزارش آسوشیتدپرس، مقامات فرودگاه هنگ کنگ روز شنبه ۱۶ شهریور اع

بحران در هنگ کنگ؛ مرکل خواهان خویشتن‌داری و گفتگوی مسالمت آمیز شدنیروهای پلیس هنگ کنگ برای دومین شب متوالی در یکی از محله‌های شلوغ و پر رفت و آمد این منطقه به سوی معترضان گاز اشک آور شلیک کردند.

معترضان هنگ کنگ از پرزیدنت ترامپ خواستند تا شهرشان را «آزاد کند»🔺معترضان هنگ کنگ از پرزیدنت ترامپ خواستند تا شهرشان را «آزاد کند» ⚡️هزاران تظاهرکننده در هنگ کنگ روز یکشنبه به سمت کنسولگری ایالات متحده آمریکا راهپیمایی کردند و از رئیس جمهور آمریکا خواستند که «هنگ کنگ را آزاد کند.»

معترضان هنگ‌کنگی خطاب به ترامپ: شهر ما را آزاد کنیددر ادامه اعتراضات هنگ‌کنگ، هزاران تظاهرکننده در اقدامی بی‌سابقه با سردادن سرود ملی آمریکا از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، خواستند شهر را «آزاد» کند.

هزاران معترض هنگ کنگی روز یکشنبه هشت سپتامبر (۱۷ شهریور) با خواندن سرود پرچم ستاره‌نشان (سرود ملی آمریکا) از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا خواستند که «هنگ کنگ» را «آزاد» کند.

هنگ کنگ در ماه‌های اخیر دستخوش تظاهرات پی در پی مخصوصا در روزهای آخر هفته است.

پلیس روز یکشنبه در کنار معترضان حضور پررنگ داشت و معترضان چترهای خود را بالا برده و در هفته چهاردهم نا آرامی‌ها خواستار دموکراسی بودند.

معترضان پیش از تحویل دادخواست امضا شده خود به کنسولگری آمریکا، فریاد می‌زدند: «برای آزادی بجنگید، در کنار هنگ کنگ بایستید.»

آن‌ها همچنین شعار می‌دادند: «مقابل پکن مقاومت کنید، هنگ کنگ را آزاد کنید.»

اعتراض ها در هنگ کنگ در واکنش به لایحه استرداد متهمان به چین در ماه مارس (فروردین ماه) آغاز شد. گرچه دولت ابتدا پیگیری این لایحه را تعلیق و سپس آن را پس گرفت با این حال، اعتراض‌ها فروکش نکرد.پایان روزهای خوش؛ ثروتمندان و برندهای لوکس از بحران هنگ‌ کنگ چقدر زیان دیدند؟

مخالفان دولت محلی هنگ کنگ علاوه بر لغو لایحه استرداد خواستار تحقیق مستقل در مورد خشونت پلیس این شهر و موج بازداشت معترضان شده بودند. بنا به آخرین آمار موجود ۱۱۸۳ نفر در جریان اعتراضات ماه‌های اخیر در هنگ کنگ بازداشت شده‌اند.

تظاهرات روز یکشنبه به‌دنبال درگیری‌های شدید شب قبل از آن بین معترضان و پلیس در چند ایستگاه مترو انجام شد.

به اعتقاد تحلیلگران این نارآمی‌های دنباله‌دار، مهم ترین بحران سیاسی در این منطقه نیمه خودگردان پس از پایان دوره استیلای بریتانیا در سال ۱۹۹۷ میلادی و پیوستن هنگ کنگ به جمهوری خلق چین محسوب می شود.

مردم هنگ‌ کنگ می‌گویند که در حال مبارزه با نظام «یک کشور، دو سیستم» هستند که از زمان واگذاری این منطقه از بریتانیا به چین در سال ۱۹۹۷ میلادی بر آن حاکم شده است.

اساسنامه «یک کشور، دو سیستم» که در دهه ۸۰ میلادی تنظیم شده است حق داشتن نظام‌های مستقل اجتماعی، قانونی و سیاسی را برای منطقه خودمختار هنگ‌ کنگ تا ۵۰ سال پس از انتقال حکومت بریتانیا به چین تضمین می‌کند.

معترضان روز یکشنبه از واشنگتن خواستند تا لایحه‌ای به‌نام «دموکراسی و حقوق بشر هنگ‌کنگ» را تصویب کند تا از آن‌ها حمایت شود.

این لایحه که توسط سناتورهای آمریکایی پیشنهاد شده است، مجازات‌هایی را علیه مقام‌های هنگ کنگ و چین که در سرکوب معترضان نقش دارند در نظر می‌گیرد و همچنین می‌تواند بر وضعیت قراردادهای تجاری بین هنگ کنگ و ایالات متحده نیز تاثیر بگذارد.رویترز

تصویر از ترامپ که یک معترض هنگ کنگی با خود همراه داردمعترضی که با پرچم آمریکا از سناتورها می‌خواهد لایحه‌ای درباره هنگ کنگ را به تصویب برسانندمعترضان هنگ کنگی با چتر و پرچم آمریکامعترضان هنگ کنگی با پرچم آمریکاهم‌رسانی این مطلب: