مصوبه مجلس موجب رشد قیمت‌ها می‌شود

11/09/1399 09:13 ب.ظ

نماینده سابق مجلس گفت: تصویب طرح_اقدام_راهبردی لغو تحریم‌ها در مجلس نه تنها موجب رشد قیمت‌ها در بازار_ارز می‌شود، بلکه نگرش خوش‌بینانه درباره حل مشکلات را به تاخیر می‌اندازد

تهران- ایرنا- نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب طرح اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها در مجلس نه تنها موجب رشد قیمت‌ها در بازار ارز می‌شود، بلکه نگرش خوش‌بینانه درباره حل مشکلات را به تاخیر می‌اندازد. «محمدرضا بادامچی» نماینده سابق مجلس عصر سه شنبه گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا در این باره گفت: تصویب طرح اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها نه تنها موجب رشد قیمت ارز و سکه می‌شود بلکه نگرش خوش‌بینانه حل مشکلات را به تاخیر می‌اندازد.

وی افزود: پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و شکست ترامپ و زمزمه‌های بازگشت آمریکا به برجام و کاهش تحریم ها، بسیاری از دشمنان کشور همچون رژیم صهیونیستی و عربستان که خواهان لغو برجام هستند، دست به کار شدند.

بادامچی تصریح کرد: دشمنان خارجی و داخلی که نمی‌خواهند برجام باشد وارد عرصه شده و سعی در کارشکنی دارند. این نماینده مجلس سابق گفت: متاسفانه قانون‌گذاران و نمایندگان مجلس به جای اینکه در شرایط موجود، فضا را آرام کرده و شرایط اقتصادی که فشار مضاعفی را به مردم تحمیل کرده را تعدیل و فضای مذاکرات را فراهم کنند، سعی در لغو برجام دارند. headtopics.com

وی ادامه داد: در شرایط تحریمی که ما حتی نمی‌توانیم مطالبات فروش نفت و صادرات خود را از سایر کشورها اخذ کنیم،‌ چطور می‌توانیم انتظار داشته باشیم که بر مشکلات مالی غلبه کنیم. بادامچی گفت: تصویب طرح لغو تحریم‌ها نگرش خوشبینانه و روزنه‌های امید دریافت مطالبات و حل مشکلات را از بین می‌برد و نه تنها شاهد افزایش نرخ ارز خواهیم بود بلکه بهای سکه و طلا نیز افزایشی خواهد بود.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

مجلس ایران برای عدم اجرای مصوبه «اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها» مجازات تعیین کردنمایندگان مجلس ایران پس از تصویب کلیات طرح «اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها» برای کسانی که آن را اجرا نمی‌کنند نیز مجازات تعیین کرد. - خبرگزاری آناتولی

حسن روحانی: مصوبه هسته‌ای مجلس را مضر می‌دانم - BBC News فارسیحسن روحانی رئیس جمهوری ایران درباره تصویب کلیات مصوبه هسته‌ای روز گذشته مجلس گفت این مصوبه را برای روند فعالیت‌های دیپلماتیک مضر می‌دانم. همین که تو مضر بدونی کافیه خائن «مضر میداند» حتما برای اینکه باعث میشه قیمت دلار ۴۰۰۰ تومانی بشه سی هزار تومان و تحریم های «لغو شده» برگردن

نگرانی اکثر اعضای دولت از مصوبه روز سه شنبه مجلسرییس دفتر رییس جمهور با اشاره به بحث درباره مصوبه روز سه شنبه مجلس با عنوان' طرح راهبردی برای کاهش تحریم ها' در دولت از نگرانی اکثر اعضای دولت نسبت به اینکه این مصوبه در روابط خارجی کشور مشکل ایجاد کند خبر داد . ناراحت نباش ۸۰میلیون نفر جمعیت ایران خوشحال هستند تو نگران نباش واعظی برجامی کدوم روابط خارجی 😂 نگرانی از نگرانی ارباباتون هستش ....

ظریف: با پایبندی آمریکا و اروپا به برجام، مصوبه مجلس اجرا نمی‌شود - BBC News فارسیمحمدجواد ظریف می‌گوید اگر مصوبه هسته‌ای مجلس 'همه مراحل قانونی' را طی کند دولت موظف به اجرای آن است، اما پایبندی آمریکا و اروپا به تعهداتشان در توافق هسته‌ای می‌تواند مانع از اجرایی شدن آن شود. عاشق این تیتر زدن بی بی سی ام... یعنی فقط به فکر ایجاد دوقطبی سازی هستین.. ظریف گ....ه خورده با شما بعععله، پلیسه خوبه و پلیس بده بازی دوباره شروع شد

ظریف: مخالفیم اما باید مصوبه مجلس در مقابله با تحریم‌ها را اجرا کنیموزیرخارجه ایران در واکنش به مصوبه مجلس برای مقابله با تحریم ها و نگرانی جامعه جهانی از این موضوع گفت اگر اروپا و آمریکا به برجام پایبند باشند، این مصوبات اجرا نخواهدشد. از شامپانزه کمترین اگه اجرا نکنین مثلا میخوان چیکار کنین؟ شیطون کی بودی تو ؟؟؟

نمایندگان مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) با ۲۵۱ رای موافق در جلسه علنی با کلیات طرح دو فوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از ملت ایران موافقت کرد. براساس این طرح ۹ ماده‌ای چنانچه طرف‌های برجام طی یک ماه آینده به تعهدات خود عمل نکنند بازرسی آژانس از تاسیسات هسته‌ای و اجرای پروتکل‌های الحاقی متوقف می شود.

«محمدرضا بادامچی» نماینده سابق مجلس عصر سه شنبه گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا در این باره گفت: تصویب طرح اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها نه تنها موجب رشد قیمت ارز و سکه می‌شود بلکه نگرش خوش‌بینانه حل مشکلات را به تاخیر می‌اندازد.

وی افزود: پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و شکست ترامپ و زمزمه‌های بازگشت آمریکا به برجام و کاهش تحریم ها، بسیاری از دشمنان کشور همچون رژیم صهیونیستی و عربستان که خواهان لغو برجام هستند، دست به کار شدند.

بادامچی تصریح کرد: دشمنان خارجی و داخلی که نمی‌خواهند برجام باشد وارد عرصه شده و سعی در کارشکنی دارند.

این نماینده مجلس سابق گفت: متاسفانه قانون‌گذاران و نمایندگان مجلس به جای اینکه در شرایط موجود، فضا را آرام کرده و شرایط اقتصادی که فشار مضاعفی را به مردم تحمیل کرده را تعدیل و فضای مذاکرات را فراهم کنند، سعی در لغو برجام دارند.

وی ادامه داد: در شرایط تحریمی که ما حتی نمی‌توانیم مطالبات فروش نفت و صادرات خود را از سایر کشورها اخذ کنیم،‌ چطور می‌توانیم انتظار داشته باشیم که بر مشکلات مالی غلبه کنیم.

بادامچی گفت: تصویب طرح لغو تحریم‌ها نگرش خوشبینانه و روزنه‌های امید دریافت مطالبات و حل مشکلات را از بین می‌برد و نه تنها شاهد افزایش نرخ ارز خواهیم بود بلکه بهای سکه و طلا نیز افزایشی خواهد بود.

به گزارش ایرنا، این مصوبه مجلس برای عملیاتی شدن و تبدیل به قانون، نیاز به تایید شورای نگهبان دارد.