مجلس ایران برای عدم اجرای مصوبه «اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها» مجازات تعیین کرد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

نمایندگان مجلس ایران پس از تصویب کلیات طرح «اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها» برای کسانی که آن را اجرا نمی‌کنند نیز مجازات تعیین کرد. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نمایندگان مجلس ایران پس از تصویب کلیات طرح «اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها» برای کسانی که آن را اجرا نمی‌کنند نیز مجازات تعیین کرد.نمایندگان مجلس ایران امروز سه شنبه در جلسه علنی بعدازظهر و در ادامه بررسی جزییات طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران»، برای مستنکفین از اجرای این قانون به تناسب امتناع یا ممانعت از اجراء مجازات تعیین کردند.

همچنین در ماده 8 این طرح مسئول اجرای صحیح و کامل این قانون رئیس جمهور و مقامات و مدیران مربوط و دستگاه‌های اجرایی ذی ربط هستند.بر این اساس در مجازات درجه 2 حبس بیش از 15 تا 25 سال تعیین شده است. همچنین جزای نقدی بیش از 550 میلیول ریال تا یک میلیارد ریال. در مجازات درجه 3 مجازات بیش از 10 تا 15 سال و جزای نقدی بیش از 360 میلیون ریال تا 500 میلیون ریال است.

مجازات درجه 4 نیز حبس بیش از 5 تا 10 سال و جزای نقدی بیش از 180 میلیون ریال تا 360 میلیون ریال تعیین شده است. مجازات درجه 5 نیز حبس بیش از 2 تا 5 سال، جزای نقدی بیش از 80 میلیون تا 180 میلیون ریال، محرومیت از حقوق اجتماعی بیش از پنج تا پانزده سال، ممنوعیت دائم از یک یا چند فعالیت شغلی یا اجتماعی برای اشخاص حقوقی و ممنوعیت دائم از دعوت عمومی برای افزایش سرمایه برای اشخاص حقوقی تعیین شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برنامه آینده برای فشار دادن گلوی ایران و اصرار ترامپ بر عدم بازگشت به برجامدر حالی که دونالد ترامپ تنها 7 هفته دیگر در منصب خود در کاخ سفید خواهد ماند، مشاوران او به افزایش بره گمشه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سانسور و سرکوب هفتگی؛ زندان و عدم امکانات درمانی برای اعضای کانون نویسندگان ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

وزارت خارجه آمریکا: به تلاش برای عدم فروش سلاح به ایران ادامه می‌دهیموزارت خارجه آمریکا: به تلاش برای عدم فروش سلاح به ایران ادامه می‌دهیم سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا با وجود تصمیم این کشور برای پس گرفتن اجرای درخواست مکانیسم ماشه علیه ایران گفت که واشنگتن با سایر کشورها برای عدم فروش تسلیحات به تهران رایزنی خواهد کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا فشار حداکثری علیه ایران برای عدم دستیابی تهران به سلاح هسته‌ای اعمال کرده استوزارت خارجه آمریکا ادعا کرد که این کشور فشار حداکثری خود علیه ایران را در راستای عدم دستیابی تهران به سلاح هسته‌ای اعمال کرده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش کاخ سفید به عدم آمادگی ایران برای مذاکره با آمریکا | DW | 01.03.2021جمهوری اسلامی به دعوت اروپا برای برگزاری نشستی پیرامون توافق هسته‌ای با حضور آمریکا مخالفت کرده است. کاخ سفید پاسخ منفی ایران به برگزاری این نشست را 'مایوس‌کننده' خوانده و از آمادگی خود برای انجام مذاکره سخن گفته است. تقدیم به اتحادیه اروپا. تا دسته!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »