مشت آهنین 'کرونا' بر میز هزینه‌های درمان/ کارگران ناتوان در خرید داروی چند ده میلیونی

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایلنا گزارش می‌دهد؛ مشت آهنین 'کرونا' بر میز هزینه‌های درمان/ کارگران ناتوان در خرید داروی چند ده میلیونی

به گزارش خبرنگار ایلنا، زمانی که وزرای بهداشت در مجامع بین‌المللی از هزینه‌های درمان یک بیماری در کشورهایشان صحبت می‌کنند، بسیار روی مقوله "out of packet" مانور می‌دهند؛ مانندش را در ایران هم می‌بینیم:گفت:«با اجرای طرح تحول نظام سلامت هزینه پرداختی از جیب مردم اکنون از ۵۸.۴ درصد به ۳۲.۴ درصد کاهش پیدا کرده است». اینکه وزارت بهداشت بر روی کاهش هزینه‌ها مانور می‌دهد، چند دلیل دارد: ۱. می‌خواهد نشان دهد که طرح تحول نظام سلامت موفق بوده است. ۲.

البته همین بیمارستان‌های دولتی در صورت برخورداری از تخت خالی از بابت هر شب بستری در بخش عادی ۲۵۰ هزار تومان و از بابت هر شب بستری در بخش ای سی یو از بیماران ۲ و نیم میلیون تومان پول دریافت می‌کنند. بنابراین اگر بیماری بدحال یک هفته در بخش ای سو یو بیمارستان دولتی بستری شود دستکم باید ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه کند.

یک بسته شش عددی از این دارو به قیمت ۵۴۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. داروی «اکتمرا» دیگر دارویی که به عنوان جایگزین رمدسیویر پبشنهاد می‌شود اما برای همه بیماران کاربرد ندارد، بسته به دوز آن بین ۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان قیمت دارد. با وجود تنوع داروها، فعلا تنها داروی موثر که در جلوگیری از مرگ بیماران کرونایی، تجویز می‌شود و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم مصرف آن را زیر نظر پزشک و برای بیماران خاص توصیه کرده است، رمدسیویر است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترکیه: موضع اتحادیه اروپا در قبال فعالیت‌مان در مدیترانه شرقی صمیمی نیستمعاون رئیس‌جمهور ترکیه موضع اتحادیه اروپا در قبال فعالیت‌های آنکارا در فلات قاره‌ای خود در مدیترانه شرقی را «فاقد صمیمیت» خواند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اتحادیه عرب بر اهمیت نقش روسیه در برقراری آرامش در منطقه تاکید کرد
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

آشوب خیابانی در سوئد در پی آتش زدن قرآنراسموس پالودان در صفحه فیسبوک خود نوشت: «اخراج و ممنوعیت ورود به سوئد برای دو سال. با این حال به متجاوزان و قاتلان همواره خوشامد می‌گوییم.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

محرم متفاوت؛ عزاداری در سایه کرونا در ایران - BBC News فارسیمراسم محرم امسال تحت تاثیر دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، متفاوت از سالهای گذشته برگزار می‌شود. برگزاری دسته‌های عزاداری و پخش غذاهای نذری با محدودیت های سختگیرانه‌ای همراه است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس🔺دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس ⚡️مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا توصیه می‌کند که بازگشایی مدارس باید با پیروی از رفتارهایی که از شیوع کووید۱۹ پیشگیری می‌کنند، همراه باشد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ادامه ناآرامی‌ در کنوشا در آستانه سفر دونالد ترامپمعلوم نیست آقای ترامپ در جریان سفر به کنوشا با خانواده جیکوب بلیک دیدار کند یا نه. نزدیکان آقای بلیک معترضان را به آرامش فراخوانده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »