مشت آهنین 'کرونا' بر میز هزینه‌های درمان/ کارگران ناتوان در خرید داروی چند ده میلیونی

10/06/1399 09:27:00 ق.ظ

ایلنا گزارش می‌دهد؛ مشت آهنین 'کرونا' بر میز هزینه‌های درمان/ کارگران ناتوان در خرید داروی چند ده میلیونی

کارگران و گروه‌های محروم جامعه در شرایطی قادر به خرید یک داروی ۱۰ میلیون تومانی نیستند که عده‌ای برای درمان کرونای خود در یک بیمارستان لاکچری، توان پرداخت شبی ۱۰ میلیون تومان را دارند. گفت:«با اجرای طرح تحول نظام سلامت هزینه پرداختی از جیب مردم اکنون از ۵۸.۴ درصد به ۳۲.۴ درصد کاهش پیدا کرده است». اینکه وزارت بهداشت بر روی کاهش هزینه‌ها مانور می‌دهد، چند دلیل دارد: ۱. می‌خواهد نشان دهد که طرح تحول نظام سلامت موفق بوده است. ۲.

ثابت کند که هزینه از جیب مردم از سال ۹۳ که طرح تحول نظام سلامت پیاده شد تا سال ۹۹، ۴۳ درصد کاهش یافته است؛ درحالیکه بیش از ۳ سال پیش، به گفته

، سهم پرداخت از جیب از ۷۵ درصد در ابتدای اجرای طرح تحول نظام سلامت به ۴۲ درصد رسیده است. آنگونه که دولت می‌گوید، از سال ۹۳ تاکنون، ۴۳ درصد از هزینه‌های مردم در حوزه درمان کاسته است. اما اثبات آن در شرایطی که «سازمان نظام پزشکی» اعلام کرده است: «۶۲ درصد خدمات درمانی در سطح یک یعنی سطح مربوط به بخش عمومی و سرپایی توسط مراکز درمانی و بیمارستانی بخش خصوصی به بیماران ارائه می‌شود». دشوار است؛ چراکه به گفته حریرچی «۸۰ درصد مردم ما توان مراجعه به بخش خصوصی برای درمان را ندارند و تنها فقط ۳ الی ۴ درصد مردم می‌توانند با خیال راحت برای درمان به بخش خصوصی مراجعه داشته باشند». بنابراین یا وضع جیب مردم خوب است که به بخش خصوصی مراجعه می‌کنند یا مراکز دولتی ظرفیت پذیرش ندارند و بیماران از سرناچاری به بخش خصوصی مراجعه می‌کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

سلمان رشدی: نویسنده با قدرت کلماتش می‌تواند بیش از دشمنانش دوام بیاورد

سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی هندی‌الاصل می‌گوید: «نویسندگان می‌توانند از دشمنانشان، بیشتر دوام بیاورند.» ادامه مطلب >>

ترکیه: موضع اتحادیه اروپا در قبال فعالیت‌مان در مدیترانه شرقی صمیمی نیستمعاون رئیس‌جمهور ترکیه موضع اتحادیه اروپا در قبال فعالیت‌های آنکارا در فلات قاره‌ای خود در مدیترانه شرقی را «فاقد صمیمیت» خواند. - خبرگزاری آناتولی

اتحادیه عرب بر اهمیت نقش روسیه در برقراری آرامش در منطقه تاکید کرد

آشوب خیابانی در سوئد در پی آتش زدن قرآنراسموس پالودان در صفحه فیسبوک خود نوشت: «اخراج و ممنوعیت ورود به سوئد برای دو سال. با این حال به متجاوزان و قاتلان همواره خوشامد می‌گوییم.»

محرم متفاوت؛ عزاداری در سایه کرونا در ایران - BBC News فارسیمراسم محرم امسال تحت تاثیر دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، متفاوت از سالهای گذشته برگزار می‌شود. برگزاری دسته‌های عزاداری و پخش غذاهای نذری با محدودیت های سختگیرانه‌ای همراه است.

دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس🔺دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس ⚡️مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا توصیه می‌کند که بازگشایی مدارس باید با پیروی از رفتارهایی که از شیوع کووید۱۹ پیشگیری می‌کنند، همراه باشد.

ادامه ناآرامی‌ در کنوشا در آستانه سفر دونالد ترامپمعلوم نیست آقای ترامپ در جریان سفر به کنوشا با خانواده جیکوب بلیک دیدار کند یا نه. نزدیکان آقای بلیک معترضان را به آرامش فراخوانده‌اند.