باهنر: با حذف فضای مجازی صورت مساله را پاک نکنیم

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 97 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 42%
  • Publisher: 63%

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین، فضای مجازی را شمشیر دو لبه‌ای توصیف کرد که می تواند مخرب و مفید باشد و گفت که با حذف این ابزار نمی‌شود صورت مساله را پاک کرد بلکه باید از این فضا استفاده مفید شود

ایران اخبار, ایران سرفصلها

«محمدرضا باهنر» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره برنامه جامعه اسلامی مهندسین به عنوان یک تشکل اصولگرا برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، گفت: تا زمانی که چند حزب فراگیر قدرتمند و بانفوذ در کشور نداشته باشیم، این گرفتاری را همیشه خواهیم داشت. از یکسال قبل از انتخابات، جناح‌های مختلف کشور دائما جلسه می‌گذارند و برای وحدت درون جریانی تلاش می کنند که مقدار زیادی از انرژی فعالان سیاسی را میگیرد البته چاره‌ای هم نداریم.

این فعال اصولگرا افزود: رییس جمهوری، شخصیتی است که کارگزاران اجرایی کشور را انتخاب و مدیریت می‌کند و در ضمن باید بتواند با مجلس و قوه قضاییه همکاری کند. فکر می‌کنید مثلا یک اقتصاددان یا دکتر اقتصاد بر سرکار بیاید می تواند کشور را نجات دهد؟ اینطور نیست! اگر مشکلات اقتصادی را از ۱۰ متخصص اقتصاد بپرسید به احتمال زیاد با ۱۰ پاسخ متفاوت مواجه می‌شوید.

باهنر اضافه کرد: برخی کارشناسان نحوه بررسی صلاحیت‌ نامزدهای اصلاح طلب و اصولگرا را در نرخ کم مشارکت دخیل می‌دانند. بالاخره ۱۵ هزار نفر ثبت نام کردند و ۸ هزار نفر نتوانستند حائز شرایط شوند. وی خاطرنشان کرد: مثال دیگر اینکه، تا پایان سال ۸۳ کسی فکر نمی‌کرد که احمدی نژاد رییس جمهوری شود تنها کسی که پیش بینی می‌کرد خود او بود. می‌خواهم بگویم داوطلبان یک تا سه ماه مانده به انتخابات اعلام حضور می‌کنند بنابراین از الان نمی‌توان پیش بینی کرد که در انتخابات ۱۴۰۰ چه اتفاقی می‌افتد.باهنر درباره یکی از اظهاراتش مبنی بر اینکه برای حضور مردم در انتخابات ۱۴۰۰ حتما باید تغییر جهت دهیم، گفت: باید دید جمله قبل و بعد چه بوده است.

باهنر تاکید کرد: شاید یکسری ساختارهای شورای نگهبان کامل نباشد که باید آن را کامل کرد. در نظر بگیرید شورای نگهبان ۱۲ نفره در یک ماه باید صلاحیت ۱۵ هزار نفر را بررسی کند این کار خیلی سختی است. زمانی به یکی از اعضای شورای نگهبان گفتم با این قانونی که ما داریم اگر این دوره ۱۵ هزار نفر ثبت نام کرده‌اند دوره آینده ۱۵۰ هزار نفر ثبت نام می‌کنند. ظرف یک ماه شورای نگهبان باید صلاحیت این تعداد را بررسی کند. کار سختی است و قانون باید جامع باشد تا تجربیات ۳۰ تا ۴۰ ساله گذشته اصلاح شود.

وی افزود: مثلا معلم متدین، خوب و محبوبی با شعار بهبود حقوق معلمان رای می‌آورد و به مجلس می‌رود. بعد می‌بیند بودجه عمومی ۴۰ درصد کسری دارد. او چطور می‌تواند وعده خود را عملی کند؟ حقوق معلمان که با حرف درست نمی‌شود. بعد از ۵ تا ۶ ماه کسانی که به او رای دادند می‌گویند که عجب آدم دروغگویی بود! البته او را دروغگو نمی‌دانم چرا که بسیاری از نمایندگان از روی ناآگاهی وعده‌هایی به مردم می‌دهند که امکان‌پذیر نیست. بنابراین نباید از الان انتظار کار خاصی از مجلس داشت.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

قصدی برای نامزدی ریاست جمهوری ندارم | باهنر: بارها گفته‌ام که اصلا قصد ورود به انتخابات را ندارم اما به عنوان یک شخصیت سیاسی فعال هستم

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

محسن نامجو با انتشار ویدئویی اتهام تعرض جنسی را رد کرد - BBC News فارسیمحسن نامجو، خواننده و نوازنده ایرانی، اتهام‌ آزار جنسی و اقدام به تجاوز را که علیهش مطرح شده بود 'شایعه' خوانده و گفته این اتهام‌ها را 'قویا' رد می‌کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مردم بورسا «عید پیروزی» را با روشن کردن 1000 مشعل جشن گرفتندمردم شهر بورسای ترکیه روز «عید پیروزی» را با روشن کردن 1000 مشعل جشن گرفتند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا یک شرکت چینی را بابت تولید کالا با استفاده از نیروی کار اجباری جریمه کرد🔺آمریکا یک شرکت چینی را بابت تولید کالا با استفاده از نیروی کار اجباری جریمه کرد ⚡️اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا اولین مورد جریمه برای کالاهای ساخته شده با استفاده از نیروی کار اجباری را تحت یک قانون نظارت بر تجارت مصوب سال ۲۰۱۵ اعمال کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مقام آمریکایی: بولتون با دروغ گفتن به ترامپ در پی جنگ با ایران بودمقام آمریکایی: بولتون با دروغ گفتن به ترامپ در پی جنگ با ایران بود یک مقام آمریکایی مدعی شد که جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا با دروغگویی به دونالد ترامپ به دنبال راه‌اندازی جنگ با ایران بود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مقابله با کرونا به واسطه تعدد مراجع تصمیم‌گیرنده با چالش مواجه است/ مجلس دهم می‌توانست با طرحی سه فوریتی، مقرراتی متناسب با کرونا تصویب کندیک وکیل دادگستری گفت: اگرچه ستاد ملی مقابله با کرونا زیرمجموعه شورای عالی امنیت ملی است لیکن حدود اختیارات آن ناظر بر امور اجرایی مانند اعلام تعطیلی یا ایجاد محدودیت تردد است و نمی‌توان اختیارات شورای عالی امنیت ملی در اصل ۱۷۶ قانون اساسی در امر مقررات‌گذاری را قابل تفویض به ستاد ملی مقابله با کرونا دانست.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ معترضان واشنگتن را اراذل و اوباش خواندترامپ معترضان واشنگتن را اراذل و اوباش خواند ترامپ معترضانی که در جریان شب آخر کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه کاخ سفید را احاطه کردند را اراذل و اوباش خواند و گفت، بکارگیری قانون شورش را به‌جهت اعزام سربازان با هدف فرونشاندن اعتراضات در آمریکا در نظر دارد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »