مشاور جدید پنتاگون درباره ارتباط پمپئو با «لابی اسرائیل» چه گفته بود؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 59%

مشاور جدید پنتاگون درباره ارتباط پمپئو با «لابی اسرائیل» چه گفته بود؟ جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

کریستوفر میلر، وزیر دفاع موقت آمریکا که به دنبال برکناری مارک اسپر طی هفته های آینده هدایت امور پنتاگون را در دست خواهد شد داگلاس مک گرگور، سرهنگ بازنشسته ارتش ایالات متحده را به عنوان مشاور ارشد خود منصوب کرده است.

انتصاب داگلاس مک گرگور به این سمت با توجه به موضع گیری های پیشین او درباره اسرائیل می تواند تعجب برانگیز باشد. او پیش از این بارها حمایت واشنگتن از اسرائیل را نتیجه پول خرج کردن «لابی اسرائیل» دانسته بود. وی همچنین شماری از مقامات عالی رتبه کنونی و سابق آمریکا را به دریافت پول از «لابی اسرائیل» متهم کرده است.

داگلاس مک گرگور ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ در جریان یک مصاحبه در پاسخ به این پرسش که آیا جان بولتون، مشاور وقت امنیت ملی آمریکا و لیندسی گراهم، سناتور جمهورخواه به دنبال جنگ با ایران هستند گفته بود: «آقای بولتون خیلی خیلی ثروتمند شده و به این دلیل در جایگاه کنونی قرار گرفته است که به طور بی قید و شرط از لابی اسرائیل حمایت می کند. او نماینده آنها در کاخ سفید است.»او [پمپئو] بلندپروازی‌هایی برای ریاست جمهوری دارد و دستش را برای پول جلوی لابی اسرائیل، سعودی‌ها و دیگران دراز می‌کند.

داگلاس مک گرگور در سال ۲۰۱۲ نیز گفته بود که «لابی اسرائیل» نفوذ زیادی در کنگره آمریکا دارد و به دنبال «حملاتی نظامی» علیه ایران است. مشاور ارشد وزارت دفاع ایالات متحده در آن زمان گفته بود: «یک بخشی [از اعضای کنگره] دنبال پول هستند و می خواهند دوباره انتخاب شوند. آنها نمی‌خواهند این خطر را بپذیرند که لابی های مختلفی که برای اقدام نظامی علیه ایران تلاش می کنند به رقبایشان کمک مالی کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

🤣🤣🤣

ترامپ هم از ریاست جمهوری بکشه شما بازم آویزونش میشید شک ندارم

خاله‌زنک بازی این کارتل_خبری تمومی نداره. شده زردِ رنگُ‌رو رفته.

پمپئو هم شما اروپاییا رو خوب گایید

Pompeo works for Israel. It's public knowledge.

شما لطف کنید و شرافت خبرنگاری داشته باشید و اخبار انتخابات امریکا را بیطرفانه بنویسید و پخش کنید با وجود اینترنت و تکنولوژی مردم اخبار واقعی را میفهمتد ولی افسوس که شماها شرافت اخلاقی هم ندارید 😔

هر چی گفته زر مفت بوده

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.