ایالات متحده آمریکا, اسرائیل, پنتاگون, مایک پمپئو, سیاست آمریکا, ایران

ایالات متحده آمریکا, اسرائیل

مشاور جدید پنتاگون درباره ارتباط پمپئو با «لابی اسرائیل» چه گفته بود؟

مشاور جدید پنتاگون درباره ارتباط پمپئو با «لابی اسرائیل» چه گفته بود؟ جزئیات بیشتر🔽

14/11/2020 01:30:00 ب.ظ

مشاور جدید پنتاگون درباره ارتباط پمپئو با «لابی اسرائیل » چه گفته بود؟ جزئیات بیشتر🔽

انتصاب داگلاس مک گرگور به عنوان مشاور ارشد پنتاگون با توجه به موضع گیری‌های پیشین او درباره اسرائیل می‌تواند تعجب برانگیز باشد. وی پیش از این بارها حمایت واشنگتن از اسرائیل را نتیجه پول خرج کردن «لابی اسرائیل » دانسته بود.

کریستوفر میلر، وزیر دفاع موقت آمریکا که به دنبال برکناری مارک اسپر طی هفته های آینده هدایت امور پنتاگون را در دست خواهد شد داگلاس مک گرگور، سرهنگ بازنشسته ارتش ایالات متحده را به عنوان مشاور ارشد خود منصوب کرده است.انتصاب داگلاس مک گرگور به این سمت با توجه به موضع گیری های پیشین او درباره اسرائیل می تواند تعجب برانگیز باشد. او پیش از این بارها حمایت واشنگتن از اسرائیل را نتیجه پول خرج کردن «لابی اسرائیل» دانسته بود. وی همچنین شماری از مقامات عالی رتبه کنونی و سابق آمریکا را به دریافت پول از «لابی اسرائیل» متهم کرده است.

اعتراضات ضدحکومتی در شب قهرمانی پرسپولیس؛ از شعار علیه مقامات جمهوری اسلامی تا «رضا شاه روحت شاد» دختر هندی به خاطر پوشیدن شلوار جین کشته شد - BBC News فارسی هیچ شبکه و پیام رسان داخلی یا خارجی فیلتر نخواهد شد

داگلاس مک گرگور ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ در جریان یک مصاحبه در پاسخ به این پرسش که آیا جان بولتون، مشاور وقت امنیت ملی آمریکا و لیندسی گراهم، سناتور جمهورخواه به دنبال جنگ با ایران هستند گفته بود: «آقای بولتون خیلی خیلی ثروتمند شده و به این دلیل در جایگاه کنونی قرار گرفته است که به طور بی قید و شرط از لابی اسرائیل حمایت می کند. او نماینده آنها در کاخ سفید است.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندیداو [پمپئو] بلندپروازی‌هایی برای ریاست جمهوری دارد و دستش را برای پول جلوی لابی اسرائیل، سعودی‌ها و دیگران دراز می‌کند.داگلاس مک گرگورمشاور ارشد وزیر دفاع موقت آمریکاوی افزوده بود: «همین مساله تا حد زیادی در مورد آقای پمپئو صدق می کند. او بلندپروازی هایی برای ریاست جمهوری دارد و دستش را برای پول جلوی لابی اسرائیل، سعودی ها و دیگران دراز می کند.» headtopics.com

داگلاس مک گرگور در سال ۲۰۱۲ نیز گفته بود که «لابی اسرائیل» نفوذ زیادی در کنگره آمریکا دارد و به دنبال «حملاتی نظامی» علیه ایران است. مشاور ارشد وزارت دفاع ایالات متحده در آن زمان گفته بود: «یک بخشی [از اعضای کنگره] دنبال پول هستند و می خواهند دوباره انتخاب شوند. آنها نمی‌خواهند این خطر را بپذیرند که لابی های مختلفی که برای اقدام نظامی علیه ایران تلاش می کنند به رقبایشان کمک مالی کنند.»

ترامپ: رهبران پنتاگون می‌خواهند با جنگ افروزی شرکت‌های اسلحه سازی را خوشحال نگه دارندداگلاس مک گرگور اکنون در دو ماه آخر زمامداری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی آمریکا در دولتی مشغول به کار شده که مایک پمپئو وزیر خارجه آن است. او یکی از مخالفان حضور نظامی آمریکا در افغانستان و دیگر کشورها است. این در حالی است که بنا به برخی از گزارش‌ها مارک اسپر، وزیر دفاع پیشین ایالات متحده با خروج نظامیان این کشور از افغانستان در شرایط فعلی مخالف بود.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

🤣🤣🤣 ترامپ هم از ریاست جمهوری بکشه شما بازم آویزونش میشید شک ندارم خاله‌زنک بازی این کارتل_خبری تمومی نداره. شده زردِ رنگُ‌رو رفته. پمپئو هم شما اروپاییا رو خوب گایید Pompeo works for Israel. It's public knowledge. شما لطف کنید و شرافت خبرنگاری داشته باشید و اخبار انتخابات امریکا را بیطرفانه بنویسید و پخش کنید با وجود اینترنت و تکنولوژی مردم اخبار واقعی را میفهمتد ولی افسوس که شماها شرافت اخلاقی هم ندارید 😔

هر چی گفته زر مفت بوده