روحانی: ناچاریم محدودیت‌ها برای جلوگیری از شیوع کرونا را از اول آذر افزایش دهیم

24/08/1399 01:58 ب.ظ

روحانی: ناچاریم محدودیت‌ها برای جلوگیری از شیوع کرونا را از اول آذر افزایش دهیم جزئیات بیشتر🔽

رئیس‌جمهوری ایران می‌گوید ویروس کرونا «جهش» یافته و سرعت انتقال آن «۹ برابر» شده است. به گفته رئیس جمهوری ایران تصمیم اعمال محدودیت‌ها برای کل کشور اتخاذ شده است اما در هر شهر با توجه به ویژگی های آن به اجرا در خواهد آمد. وی افزود که این طرح تا پایان دوره شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» ادامه خواهد یافت.

حسن روحانی همچنین گفت که ویروس «جهش» یافته و سرعت انتقال آن «۹ برابر» شده است.

رئیس جمهوری ایران گفت: «شرایط ویروس امروز تغییر کرده و سرعت انتقال آن ۹ برابر شده است و باید بیشتر رعایت کنیم بویژه کسانی که در وسایل نقلیه عمومی فعالیت می‌ کنند و با مردم سر و کار دارند، باید بیشتر مراعات کنند.»او افزود: «تا زمانی که واکسن و داروی قطعی برای این بیماری معرفی نشده و در اختیار مردم قرار نگرفته راهی جز مراقبت از خود، اقوام و دوستان نزدیک خود نداریم و اگر مراقبت و دستورالعمل ‌های بهداشتی را اجرا کنیم، ابتلا به بیکاری کاهش می‌ یابد، بیماری زودتر تشخیص داده می ‌شود و درمان صورت خواهد گرفت.»

وی در بخشی از سخنان خود همچنین بر لزوم افزایش ظرفیت آزمایش تشخیص ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» تاکید کرد. حسن روحانی در عین حال به حداقل رساندن «تجمع و تردد» را الزامی دانست. او گفت: «اگر تردد و تجمع کم شود بسیاری از مسائل ما حل خواهد شد. در بسیاری از شهرها افزایش ابتلاها به خاطر تجمع غیرضروری و غیرقانونی است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

از زمانی که بخاطر دارم در این مملکت ما همیشه ناچار و درمانده بودیم !! و این مسئولیت سنگین از دولت قبل به دولت بعد منتقل میشه... اره که برای بهمن بگید همه چی عالیه بیایین راهپيمايی سیرک ج ا

روحانی: از آمدن بایدن ذوق‌زده نیستیم اما از رفتن ترامپ خوشحالیم | DW | 16.12.2020رییس جمهوری اسلامی ایران رفتن ترامپ را 'بسیار خوشحال کننده' دانست. حسن روحانی با تاکید بر اینکه شرایط با سال ۲۰۱۵ بسیار تفاوت کرده گفت به محض بازگشت کشورهای ۵+۱ به تعهداتشان ایران هم بلافاصله به تعهدات خود بازخواهد گشت. فکر میکنم که شتر در خواب بیند پنبه دانه... یعنی انگار داره به اونجای جد و آبادمون میخنده🤬

بوریس جانسون از روحانی خواستار خروج نازنین زاغری از ایران شد | DW | 11.03.2021نخست‌وزیر بریتانیا با رئیس جمهوری ایران تلفنی گفت‌وگو کرده و خواهان خروج فوری نازنین زاغری از ایران و بازگشت او به بریتانیا نزد خانواده‌اش شده است. بوریس جانسون همچنین خواستار بازگشت ایران به تعهدات اتمی‌اش شده است. گوجه، دوغ اضافی؟ گوه خورده گوه خورده گوه خورده احتمالا هدف اصلی از این تماس بازگشت ایران ایران به تعهدات اتمی اش بوده است چون حقوق بشر و آزادی نازنین زاغری در آخر لیست تقاضا های غربیها از جمهوری اسلامی است متاسفانه.

دولت موافق اخذ مالیات از اینفلوئنسرها است/ آغاز اخذ مالیات از خانه‌های خالی از مرداد ۱۴۰۰رییس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه اخد مالیات از اینفلوئنسرها ایده خوبی است و موافق اجرای آن با رعایت انصاف هستیم، گفت: اخذ مالیات از خانه‌های خالی از مردادماه سال 1400 شروع می‌شود. هرگز مالیات اجرایی نمیشه میدونی چرا؟چونکه مسئولین بیشتر از همه باید مالیات بدن

درخواست بیش از ۱۰۰ کنشگر داخل ایران از سازمان ملل برای حمایت از همه‌پرسی گذارسازمان ملل به ما که میرسه میشه سازمان دمل! نه_به_جمهوری_اسلامی

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران می گوید دولت ناچار است تا محدودیت‌ها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را افزایش دهد و این محدودیت‌ها از اول آذر اجرا خواهد شد.

به گفته رئیس جمهوری ایران تصمیم اعمال محدودیت‌ها برای کل کشور اتخاذ شده است اما در هر شهر با توجه به ویژگی های آن به اجرا در خواهد آمد. وی افزود که این طرح تا پایان دوره شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» ادامه خواهد یافت. حسن روحانی همچنین گفت که ویروس «جهش» یافته و سرعت انتقال آن «۹ برابر» شده است.

رئیس جمهوری ایران گفت: «شرایط ویروس امروز تغییر کرده و سرعت انتقال آن ۹ برابر شده است و باید بیشتر رعایت کنیم بویژه کسانی که در وسایل نقلیه عمومی فعالیت می‌ کنند و با مردم سر و کار دارند، باید بیشتر مراعات کنند.»او افزود: «تا زمانی که واکسن و داروی قطعی برای این بیماری معرفی نشده و در اختیار مردم قرار نگرفته راهی جز مراقبت از خود، اقوام و دوستان نزدیک خود نداریم و اگر مراقبت و دستورالعمل ‌های بهداشتی را اجرا کنیم، ابتلا به بیکاری کاهش می‌ یابد، بیماری زودتر تشخیص داده می ‌شود و درمان صورت خواهد گرفت.»

وی در بخشی از سخنان خود همچنین بر لزوم افزایش ظرفیت آزمایش تشخیص ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» تاکید کرد. حسن روحانی در عین حال به حداقل رساندن «تجمع و تردد» را الزامی دانست. او گفت: «اگر تردد و تجمع کم شود بسیاری از مسائل ما حل خواهد شد. در بسیاری از شهرها افزایش ابتلاها به خاطر تجمع غیرضروری و غیرقانونی است. یک تیم فوتبال پیروز شده، دلیلی بر تجمع نیست! دو هفته بعد از هر حادثه تعداد مراجعه به بیمارستان ها زیاد شده و بعد از سه، چهار هفته مراجعه به آرامستان بیشتر می‌شود.»

شمار قربانیان کرونا در ایران از ۴۰ هزار و در جهان از مرز ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر گذشت

این سخنان حسن روحانی در حالی بیان می شود که سعید خال، مدیرعامل قبرستان بهشت زهرای تهران سه روز پیش در مورد افزایش موارد خاکسپاری در پایتخت: «در روزهای عادی بین ۱۵۰ تا ۱۷۰ نفر متوفی ورودی داشتیم اما در روزهای پیک ۳۵۰ تا هم ورودی داشتیم که این عدد سنگینی است.»

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران نیز چند روز پیش گفته بود که ظرفیت آزمایش تشخیص ویروس کرونا از ۴۵ هزار به ۱۰۰ هزار مورد در روز افزایش پیدا خواهد کرد. شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در ایران تاکنون بنا به آمار رسمی جان ۴۰ هزار و ۵۸۲ نفر را گرفته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که سیر نمودارهای شناسایی موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا و ثبت مرگ و میر بر اثر ابتلا به این ویروس در ایران صعودی است.