مشاور اقتصادی ترامپ کاخ سفید را ترک می‌کند | DW | 23.10.2019

01/08/1398 03:10 ب.ظ

کلی آن شاو که یکی از مهم‌ترین مشاوران تجاری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، به شمار می‌رود روز جمعه سوم آبان (۲۵ اکتبر) کاخ سفید را ترک می‌کند.

کلی آن شاو، مشاور اقتصادی رئیس‌جمهوری آمریکا که نقشی کلیدی در برنامه‌ریزی نشست‌های بین‌المللی و حل اختلافات تجاری با چین داشت، کاخ سفید را ترک می‌کند. او تصمیم دارد وارد بخش خصوصی شود. شاو که در مجموع ده سال برای دولت آمریكا كار كرده، کم‌تر از یک سال به جمع مشاوران اقتصادی نزدیک رئیس‌جمهوری آمریکا پیوست.

او ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی جانشین كلت ویلمز شده بود که دستیار معاون رئیس جمهور در امور بین‌المللی اقتصاد و معاون مدیر شورای اقتصادی ملی بود.

شاو در مدتی که این پست را در اختیار داشت، نشست‌های بین‌المللی مهمی، از جمله نشست‌های گروه ۷ و گروه ۲۰ را برای دولت آمریکا سازمان‌دهی کرد و از مشاوران نزدیک ترامپ در اختلاف تجاری آمریکا و چین بود. شاو در گفت‌وگو با رویترز با اشاره به اینکه قرارداد کاری او با دولت آمریکا ابتدا سه ساله بود اما به ده سال کشیده ‌شد‌، به رویترز گفته است که حال وقت"ماجراجویی بعدی و جدیدی" برای او است.

شاو به جزئیات بیشتری در مورد برنامه آینده خود اشاره نکرده است. او تنها تأکید کرده که همكاران بسیار توانمندی دارد که جای او را خواهند گرفت. جانشین شاو هنوز مشخص نشده است. لری کودلو ، رئیس شورای اقتصاد ملی آمریکا، با انتشار بیانیه‌ای از شاو بخاطر"نقش اساسی او در اجرای دستور کار تجاری و اقتصادی ایالات متحده" تشکر کرده اما در مورد جانشین او هنوز اظهارنظر نکرده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

سفیر موقت آمریکا در اوکراین گزارش سیا درباره ترامپ را تایید کرد | DW | 23.10.2019ویلیام تایلر به پرسش‌های نمایندگان کنگره در ارتباط با پرونده اوکراین پاسخ داده است. اظهارات او ادعاهای ترامپ در ارتباط با کذب بودن گزارش ماموران سیا درباره تماس او با زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین را باطل می‌کند.

کاخ سفید اشتراک نیویورک‌تایمز و واشنگتن‌پست را تمدید نمی‌کندسخنگوی کاخ سفید آمریکا اعلام کرد به اشتراک دو روزنامه نیویورک‌تایمز و واشنگتن‌پست پایان داده است. - خبرگزاری آناتولی

آخرین خبرهای چهارشنبه اول آبان ۱۳۹۸ | DW | 23.10.2019درستش این بود حاضر میشد شکستش میداد چه احمقانه اسرائیل یه قارچ سمیه که عمر زیادی نداره.

کودکان پروانه‌ای؛ پروانه‌های سوخته | DW | 23.10.2019اپیدرمولیزیس بولوسا یا ای‌بی، یک بیماری نادر با شیوع ۵۰ در یک میلیون است. پوست کودکان مبتلا مثل بال پروانه‌ها، نازک، شکننده و بی‌دفاع است. آنها برای مرهم زخم‌ها و تاول‌ها به پانسمانی نیاز دارند که در ایران نایاب است. فکر میکنید برای چی نایابه؟ سایت و آدرس کمپین لطف میکنید؟

ترکیه: نیازی به عملیات جدید در سوریه نیست | DW | 23.10.2019آمریکا به ترکیه اطلاع داده است که شبه‌نظامیان کرد منطقه حائل را تخلیه کرده‌اند. اکنون از تمدید توقف عملیات نظامی ترکیه به مدت ۱۵۰ ساعت سخن می‌رود. ناظران احتمال بروز درگیری‌های جدید در شمال سوریه را منتفی نمی‌دانند.

سازمان ملل: حدود نیمی از مردم کره شمالی دچار سوءتغذیه هستند | DW | 23.10.2019بر اساس برآورد سازمان ملل متحد، ۱۱ میلیون نفر در کره شمالی دچار سوءتغذیه هستند. در این میان خطر مرگ جان ۳۰ هزار کودک را تهدید می‌کند. از نظر گزارشگر سازمان ملل، سیاست‌های اقتصادی پیونگ‌یانگ مسئول این وضعیت است. ملت ایران خیلی شانس آورده که مردم کره شمالی شیعه نیستند بجاش رهبرش عين خوك پروار دار ه از چاقي ميتركه

کلی آن شاو که یکی از مهم‌ترین مشاوران تجاری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، به شمار می‌رود روز جمعه سوم آبان (۲۵ اکتبر) کاخ سفید را ترک می‌کند. او به خبرگزاری رویترز گفته است که تصمیم دارد وارد بخش خصوصی شود و معتقد است که"حال زمان مناسبی برای رفتن است".

شاو که در مجموع ده سال برای دولت آمریكا كار كرده، کم‌تر از یک سال به جمع مشاوران اقتصادی نزدیک رئیس‌جمهوری آمریکا پیوست. او ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی جانشین كلت ویلمز شده بود که دستیار معاون رئیس جمهور در امور بین‌المللی اقتصاد و معاون مدیر شورای اقتصادی ملی بود.

شاو در مدتی که این پست را در اختیار داشت، نشست‌های بین‌المللی مهمی، از جمله نشست‌های گروه ۷ و گروه ۲۰ را برای دولت آمریکا سازمان‌دهی کرد و از مشاوران نزدیک ترامپ در اختلاف تجاری آمریکا و چین بود.

شاو در گفت‌وگو با رویترز با اشاره به اینکه قرارداد کاری او با دولت آمریکا ابتدا سه ساله بود اما به ده سال کشیده ‌شد‌، به رویترز گفته است که حال وقت"ماجراجویی بعدی و جدیدی" برای او است.

شاو به جزئیات بیشتری در مورد برنامه آینده خود اشاره نکرده است. او تنها تأکید کرده که همكاران بسیار توانمندی دارد که جای او را خواهند گرفت. جانشین شاو هنوز مشخص نشده است.

لری کودلو ، رئیس شورای اقتصاد ملی آمریکا، با انتشار بیانیه‌ای از شاو بخاطر"نقش اساسی او در اجرای دستور کار تجاری و اقتصادی ایالات متحده" تشکر کرده اما در مورد جانشین او هنوز اظهارنظر نکرده است.

در همین زمینه: