مسکو: پیوستن سوئد و فنلاند به ناتو قطعا بدون عواقب نخواهد بود

27/01/1401 03:00 ق.ظ

روسیه در ادامه تهاجم نظامی خود به خاک اوکراین، بار دیگر نسبت به گسترش ناتو به شرق اروپا هشدار داده و کشورهای سوئد و فنلاند را که مایل به پیوستن به ناتو

روسیه در ادامه تهاجم نظامی خود به خاک اوکراین، بار دیگر نسبت به گسترش ناتو به شرق اروپا هشدار داده و کشورهای سوئد و فنلاند را که مایل به پیوستن به ناتو ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای گفت: «انتخاب به عهده مقامات سوئد و فنلاند است، اما آنها باید به طور کلی متوجه پیامدهای اتخاذ چنین گامی بر روابط دوجانبه و ساختار امنیت اروپا باشند.

»

مسکو، پنج‌شنبه 14 آوریل در مورد اجرای تدابیر بیشتر و تقویت بنیه دفاعی خود در حوزه بالتیک، در صورت گسترش ناتو و پیوستن سوئد و فنلاند به این پیمان که چند ماهی است سوءظن روسیه را برانگیخته، هشدار داده بود.

سطح تهدید مسکو به جایی رسید که دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه، حتی احتمال استقرار تسلیحات هسته‌ای این کشور در حوزه بالتیک را مطرح کرد. مطرح شدن هشدارهای روسیه در حالی است که بیم آن می‌رود کشورهای حوزه بالتیک شامل استونی، لتونی و لیتوانی که هر کدام قبلاً عضوی از اتحاد جماهیر شوروی و یکی از آخرین کشورهایی بودند که پس از گسترش ناتو در سال 2004، به عضویت آن در آمدند، مورد تهدید و تهاجم احتمالی مسکو واقع شوند. headtopics.com

اوکراین WeStandWithUkraine - مواضع حکومت پوتین ،‌مطلقا مسخره ودرعین حال تروریستی وفاشیستی است. - جنگ علیه گسترش قدرت غرب وناتو ، آنچنان که پوتین وخامنه ای مدعی آن هستند ، یک فریب ودروغ برای حفظ قدرت است . مثل شعارفتح قدس ازطریق کربلا...

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

به نام توسعه، به کام معدن‌دار؛ اعتراض روستاییان به جایی نرسیدبا این که مردم سه روستای «برز»، «طره» و «کمجان»، از توابع بخش مرکزی شهرستان نطنز در اعتراض به فعالیت معادن اطراف کوه‌های «کرکس» راهپیمایی کردند، فعالیت این معادن از سر گرفته شده است. شهروندخبرنگار

تجمع در سوئد برای سوزاندن قرآن منجر به درگیری و زخمی‌شدن ماموران پلیس شددرگیری در حاشیه یک تجمع اعتراض‌آمیز در شهر لینکوپینگ واقع در سواحل شرقی سوئد که قرار بود در آن قرآن سوزانده شود، منجر به مجروح شدن سه پلیس و بازداشت دو نفر از معترضان شد. بر... روزی رو میبینم که توو اروپا بخاطر روزه‌خواری شلاق‌تون بزنن این فرد را هم باید مثل سلمان رشدی مرتد اعدام کرد سوزاندن گناه دارد و به محیط زیست خسارت می زند و گازهای ناسالم تولید می کند، اما مثلا کاغذ توالت باز هم خدمتی به انسانیت می کند.

آمریکا هکرهای وابسته به کره شمالی را به «سرقت سایبری ۶۰۰ میلیون دلاری» متهم کردوزارت خزانه‌داری آمریکا مجموعه‌ای از هکرهای مستقر در کره شمالی موسوم به «گروه لازاروس» را در فهرست تحریم‌ها قرار داده و تلویحا اعلام کرده که این گروه در سرقت سایبری ۶۰۰ میلیون...

حماس: تعرض به مسجدالاقصی، منطقه را به آتش می‌کشدنایب رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد که هرگونه تعدی اسرائیل به مسجد الاقصی موجب انفجار اوضاع در کل منطقه خواهد شد.

استقرار کشتی‌های ناتو در دریای بالتیکناتو از تصمیم این سازمان برای استقرار کشتی‌های جنگی خود در دریای بالتیک خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

آلمان و مناقشه اوکراین؛ شولتس به کی‌یف برود یا نرود؟بحث بر سر شکست سیاست آلمان در قبال روسیه در ۳۰ سال گذشته و نوع اقدامات آلمان در کمک به اوکراین، به محملی برای مناقشه میان دو کشور و نیز در صحنه داخلی آلمان بدل شده است.

وزارت خارجه روسیه، جمعه 15 آوریل، ضمن هشدار درباره «پیامدهای» غیر‌قابل پیش‌بینی، پیوستن احتمالی فنلاند و سوئد به پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» به رهبری ایالات متحده، این رویکرد را عامل‌ اصلی بحران شرق اروپا و تشدید تنش‌های میان غرب و مسکو بر سر پرونده اوکراین دانست.عواقب پیوستن به ناتو

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای گفت: «انتخاب به عهده مقامات سوئد و فنلاند است، اما آنها باید به طور کلی متوجه پیامدهای اتخاذ چنین گامی بر روابط دوجانبه و ساختار امنیت اروپا باشند.»

مسکو، پنج‌شنبه 14 آوریل در مورد اجرای تدابیر بیشتر و تقویت بنیه دفاعی خود در حوزه بالتیک، در صورت گسترش ناتو و پیوستن سوئد و فنلاند به این پیمان که چند ماهی است سوءظن روسیه را برانگیخته، هشدار داده بود.

سطح تهدید مسکو به جایی رسید که دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه، حتی احتمال استقرار تسلیحات هسته‌ای این کشور در حوزه بالتیک را مطرح کرد.

مطرح شدن هشدارهای روسیه در حالی است که بیم آن می‌رود کشورهای حوزه بالتیک شامل استونی، لتونی و لیتوانی که هر کدام قبلاً عضوی از اتحاد جماهیر شوروی و یکی از آخرین کشورهایی بودند که پس از گسترش ناتو در سال 2004، به عضویت آن در آمدند، مورد تهدید و تهاجم احتمالی مسکو واقع شوند.

در ادامه همین نگرانی‌ها نیز بیم‌ آن می‌رود مسکو در واکنش به ابراز تمایل فنلاند و سوئد برای پیوستن به ناتو نیز، خاک یکی از کشورهای حوزه بالتیک را هدف تعرضی مشابه تهاجم به اوکراین قرار دهد.شایان ذکر است که فنلاند، عضو اتحادیه اروپا، به همراه سوئد، رسما شرکای نزدیک ناتو هستند و همواره رویکردی بی‌طرفانه‌ را دنبال می‌کنند.

با این حال، هلسینکی عزم آن دارد تا تصمیم خود برای پیوستن به ناتو را مطابق اظهارات جمعه گذشته سنا مارین، نخست‌وزیر این کشور، قبل از پایان ماه ژوئن نهایی کند.