مسکو از برنامه الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اسرائيل ابراز نگرانی کرد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 53%

وزارت امور خارجه روسیه نسبت به الحاق کرانه باختری رود اردن هشدار داد که این اقدام باعث بی ثباتی در خاورمیانه خواهد شد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وزارت امور خارجه روسیه امروز پنجشنبه طی بیانیه‌ای در واکنش به نقشه اسرائیل برای الحاق کرانه باختری رود اردن اعلام کرد: از این اقدام اسرائیل که باعث افزایش خشونت‌ها در سرزمین‌های فلسطین و افزایش بی ثباتی در منطقه خاورمیانه خواهد شد، نگران هستیم".

در بیانیه مذکور آمده که کاخ کرملین همچنین"تصمیم محمود عباس برای لغو همه توافق‌نامه‌ها با اسرائیل و آمریکا" را نیز"مورد بررسی" قرار ده است. همچنین تاکید شده است که"مسکو٬ بارها به اسرائیل در مورد عملی کردن نقشه اشغال کرانه باختری و رود اردن هشدار داده است. این اقدام یکجانبه اسرائیل خلاف راه حل شورای امنیت سازمان ملل متحد و مجمع عمومی این سازمان در راستای حقوق بین المللی در مورد بحران خاورمیانه است".

وزارت امور خارجه روسیه بیان خاطرنشان کرد:"در صورت عملی شدن نقشه اسرائیل٬ کرانه باختری نمی‌تواند در آینده بخشی از سزمین‌های فلسطین مستقل با پایتخت قدس شرقی در مرزهای سال 1967 باشد. گفتنی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در 28 ژانویه طی یک نشست خبری مشترک با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در کاخ سفید، طرح به اصطلاح"صلح خاورمیانه" را برای عموم اعلام کرد. در چارچوب طرح (به‌اصطلاح) صلح خاورمیانه شهرک‌های یهودی‌نشین در (کرانه باختری) به‌عنوان بخشی از خاک اسرائیل معرفی شده و حاکمیت اسرائیل بر دشت اردن نیز ادامه خواهد یافت.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

این قسمت از برنامه دریا طوفان داره یار🎙رادیوآبادان؛ دریا طوفان داره یار شانزدهمین قسمت رادیو_آبادان به «چشم‌های» «سوسن تسلیمی»، بازیگر تئاتر وسینمای ایران تقدیم شده و میهمان ویژه این برنامه، «علی بهمنی»، شاعر و کشاورز زاده استان فارس است. کاری از: محمدتنگستانی jangzadatom خوزستان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ از مصرف داروی تائیدنشده برای پیشگیری از کرونا دفاع کرددونالد ترامپ همچنین نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده را که از او به دلیل مصرف هیدروکسی کلروکین انتقاد کرده بود «زنی بیمار» خواند. رئیس جمهوری آمریکا افزود که نانسی پلوسی «مشکلات روانی زیادی» دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

خانه کارگر بیش از ۸۰۰ اقامتگاه در سراسر کشور دارد/ چگونه کارگران از استراحتگاه‌ها استفاده کنند؟در برنامه «کارگر ایرانی» مطرح شد: خانه کارگر بیش از ۸۰۰ اقامتگاه در سراسر کشور دارد/ چگونه کارگران از استراحتگاه‌ها استفاده کنند؟
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

چاره‌ای نداریم و باید از برنامه سازمان لیگ تمکین کنیم/ فاصله 10 امتیازی با ظلم در حق سپاهان شکل گرفت/ خوشحالم امثال کریمی و جلالی از من تعریف می‌کنند/ وقتی قراردادم آخر فصل تمام می‌شود در مورد چه چیزی تصمیم می‌گیرند؟قلعه‌نویی در گفتگو با ایلنا: چاره‌ای نداریم و باید از برنامه سازمان لیگ تمکین کنیم/ فاصله 10 امتیازی با ظلم در حق سپاهان شکل گرفت/ خوشحالم امثال کریمی و جلالی از من تعریف می‌کنند/ وقتی قراردادم آخر فصل تمام می‌شود در مورد چه چیزی تصمیم می‌گیرند؟
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

هشدار آمریکا: شناورها فاصله ۱۰۰ متری از ناوهای ما را رعایت کنندآمریکا هشدار داد که در صورت رعایت نکردن فاصله حداقلی، این خطر وجود دارد که آن شناور «به عنوان یک تهدید شناخته شده و هدف اقدامات دفاعی قانونی قرار گیرد». آمریکا الکی نگرانه، ما با آمریکا کاری نداریم، چون در حال خودزنی هستم🤦🏻‍♀️ هشدار وضعیت قرمز 🖲📢 لطفا هرچه سریعتر به پناهگاه مراجعه کنید پناهگاه داریم مگه الان ؟!!؟ سلام یورو چهل تومنی 🖐 آغاز والکینگ دد وطنی 📢 داره_شوخی_شوخی_جدی_میشه I’m sure Iranian are not stupid, damn they play by rules internationally, domestically no way lol
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ابعاد تازه از خودروهای دپو شده/ حذف محدودیت زمانی برای ترخیص ۲۴۷۱ دستگاهتازه‌ترین اعلام معاون فنی گمرک ایران از این حکایت دارد که با وجود اتمام زمان ترخیص خودروهای دپو شده، ۲۴۷۱ دستگاه که عمدتا دارای پرونده قضایی هستند، نیاز به تمدید زمان ندارند، ولی برای ۱۲۴۸ خودروی دیگر که ۱۱۰۰ دستگاه آن فاقد ثبت سفارش است، باید مهلت از سوی هیات دولت تمدید شود که اگر وزارت صمت نسبت به باز کردن ثبت سفارش اقدام نکند این خودروها هیچ‌گاه ترخیص نخواهند شد و عملا زمان برای ۱۴۸ خودرو تمدید می‌شود. شاید یکی از عوامل برکناری وزیر توسط رییس جمهور مردم دوست HassanRouhani
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »