انتخابات, شورای عالی استان‌ها

انتخابات, شورای عالی استان‌ها

مستندات غیرقانونی بودن "انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها" منتشر شد + سند- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim

مستندات غیرقانونی بودن '#انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها' منتشر شد

25/12/2019 11:13:00 ق.ظ

مستندات غیرقانونی بودن ' انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها ' منتشر شد

حضور غیرقانونی یکی از اعضای سابق شورای عالی استان‌ها ، هدایای توزیع شده، ممانعت از حضور قانونی نمایندگان مردم خوزستان در این شورا همچنین عدم اجرای دستور وزارت کشور برای به تعویق افتادن انتخابات از جمله تخلفات انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی است.

؛ انتخابات سومین سال از هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها در دوره پنجم در تاریخ  21 آذر ماه در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی  برگزار شد.مرتضی الویری، نماینده مردم تهران و علیرضا احمدی نماینده مردم  قم برای تصاحب ریاست شورای عالی استان‌ها با یکدیگر به رقابت پرداختند.

المپیک توکیو؛ دونده ایتالیایی، 'سریع‌ترین انسان جهان' شد - BBC News فارسی نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021 چشم‌انداز: دوره مرگبار حسن روحانی، با ایران چه کرد؟

انتخابات سومین سال از هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها همانند دو سال گذشته با حواشی روبه‌رو بود به طوری که شب قبل از انتخابات برخی از اعضای شورای عالی استان‌ها، شام را مهمان حناچی شهردار تهران در مجموعه فرهنگی اراضی عباس آباد بودند، مهمانی که از هزینه آن، به صورت غیر مستقیم از جیب شهروندان تهرانی تامین شده است البته آقای حناچی در این باره مدعی شد"برگزاری چنین مراسماتی مرسوم است!"

در این مهمانی همچنین هدایای برای اعضای شورای عالی استان حاضر در نظر گرفته شده بود، هدایای از قبیل هارد کامپیوتر، کیف چرم، ترمه، بُن شهروند و ... به ارزش حدود 3.5 میلیون تومان برای هر مهمان!  همچنین در این دوره از انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها، مرتضی الویری علی‌رغم معرفی نمایندگان مردم خوزستان در شورای عالی استان‌ها  از سوی وزارت کشور از حضور آنها در جلسه انتخابات  ممانعت کرد. headtopics.com

همچنین در تاریخ 20 آذر، یک روز قبل از  زمان برگزاری انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها‌،مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا طی نامه‌ای خطاب به مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها  تاکید می‌شود که برگزاری انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها با توجه به حساسیت‌های ایجاد شده و به منظور  جلوگیری از حواشی و تبعات به  زمان دیگری موکول شود که البته آقای رئیس به راحتی از کنار این دستور وزارت کشور گذشت و ارزشی برای آن قائل نشد!

به گزارش تسنیم؛ در حالی انتخابات سومین سال از شورای عالی استان‌ها با حواشی اشاره شده برگزار شد که برخی از اعضا از طریق مراجع قانونی به دنبال ابطلال انتخابات و برگزاری مجدد آن هستند.علیرضا احمدی؛ نماینده مردم قم در شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای برگزاری مجدد انتخابات هیئت رئیسه گفت: تمام مدارک و اسناد حکایت از آن دارد که این انتخابات با تخلفاتی روبه‌رو بوده که از آن جمله می‌توان به حضور غیرقانونی یکی از اعضای سابق شورای عالی استان‌ها، هدایای توزیع شده، ممانعت از حضور قانونی نمایندگان مردم خوزستان در شورای عالی استان‌ها و همچنین عدم اجرای دستور وزارت کشور برای به تعویق افتادن انتخابات اشاره کرد.

ادامه مطلب: خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

10برنده جایزه نوبل از شورای امنیت خواستند «سرکوب اعتراضات» آبان را بررسی کندشماری از برندگان جایزه نوبل خواستار تشکیل جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحده برای بررسی «سرکوب این ده برنده درباره یمن و سوریه نظری ندارند‌......یکی از این بنده ها هم آن سان سوچی بود خودش حالا محاکمه میشه از سكينه سلطان شيرين عبادی چه خبر؟ این خبر از خروجی سازمان تروریستی مجاهدین استخراج و در هیچ منبع مستقل دیگری منتشر نشده فیک_نیوز

نظارت استصوابی شورای نگهبان نیازمند اصلاح استعمادالدین باقی گفت: با نارضایتی‌‌های موجود در جامعه، اگر حاکمیت دنبال بالا بردن مشروعیت خود و حضور پررنگ مردم پای صندوق‌های رأی است، باید در رفتار خود تغییر رویکرد دهد و در خط و مشی مملکت‌داری، حل مشکلات اقتصادی، برگزاری انتخابات و نظارت استصوابی شورای نگهبان تجدیدنظر کند.

یک عضو شورای شهر بروجرد به اتهام «توهین به رهبری» بازداشت شدگزارش‌ها حاکی است که یک عضو شورای شهر بروجرد به اتهام «توهین به رهبری» بازداشت شده است. خبر بازداشت محمد پرهام، عضو شورای شهر بروجرد، روز سه شنبه در حالی منتشر شده است که برخی رسانه‌های داخل ایران د حرف حساب زده گفته مملکت رو یه پیرمرد ۸۰ ساله مدیریت میکنه

مدارس شهر قم روزهای چهارشنبه وپنج شنبه تعطیل شد- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم گفت: مدارس شهرهای قم وقنوات روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 4 و 5 دی ماه تعطیل شد.

برگزاری مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی با حضور آیت‌الله" مصباح یزدی"- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimبرگزاری مراسم بزرگداشت حماسه_۹_دی با حضور آیت‌الله' مصباح یزدی' سخنگوی جبهه پایداری انقلاب اسلامی: این مراسم در روز یک‌شنبه هشتم دی ماه، ساعت۱۴:۳۰ الی ۱۷ در مسجد امام صادق (علیه السلام) واقع در میدان فلسطین برگزار خواهد شد پنجم_دی_ماه کسخلا

یادداشت تسنیم| FATF منجر به «نقطه‌زنی تحریم» آمریکا می‌شود- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimبا توجه به اینکه کارکرد FATF هوشمندسازی تحریم­های آمریکاست، اجرای استانداردهای FATF باعث شفافیت نظام بانکی ایران برای آمریکا می‌شود، درواقع این اقدام ما منجر به «نقطه‌زنی تحریم­‌ها» و افزایش اثرگذاری تحریم­‌ها خواهد شد که عین «خودتحریمی» است. ماهیت مخالفان هم سعی در سرنگونی حکومت توسط مردم با بیان کلمات انقلابی هست و دزدیهای ایرانیان را لو میده