مستندات غیرقانونی بودن "انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها" منتشر شد + سند- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim

25/12/2019 11:13:00 ق.ظ

مستندات غیرقانونی بودن '#انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها' منتشر شد

انتخابات, شورای عالی استان‌ها

مستندات غیرقانونی بودن ' انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها ' منتشر شد

حضور غیرقانونی یکی از اعضای سابق شورای عالی استان‌ها ، هدایای توزیع شده، ممانعت از حضور قانونی نمایندگان مردم خوزستان در این شورا همچنین عدم اجرای دستور وزارت کشور برای به تعویق افتادن انتخابات از جمله تخلفات انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی است.

؛ انتخابات سومین سال از هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها در دوره پنجم در تاریخ  21 آذر ماه در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی  برگزار شد.مرتضی الویری، نماینده مردم تهران و علیرضا احمدی نماینده مردم  قم برای تصاحب ریاست شورای عالی استان‌ها با یکدیگر به رقابت پرداختند.

انتخابات سومین سال از هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها همانند دو سال گذشته با حواشی روبه‌رو بود به طوری که شب قبل از انتخابات برخی از اعضای شورای عالی استان‌ها، شام را مهمان حناچی شهردار تهران در مجموعه فرهنگی اراضی عباس آباد بودند، مهمانی که از هزینه آن، به صورت غیر مستقیم از جیب شهروندان تهرانی تامین شده است البته آقای حناچی در این باره مدعی شد"برگزاری چنین مراسماتی مرسوم است!"

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

10برنده جایزه نوبل از شورای امنیت خواستند «سرکوب اعتراضات» آبان را بررسی کندشماری از برندگان جایزه نوبل خواستار تشکیل جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحده برای بررسی «سرکوب این ده برنده درباره یمن و سوریه نظری ندارند‌......یکی از این بنده ها هم آن سان سوچی بود خودش حالا محاکمه میشه از سكينه سلطان شيرين عبادی چه خبر؟ این خبر از خروجی سازمان تروریستی مجاهدین استخراج و در هیچ منبع مستقل دیگری منتشر نشده فیک_نیوز

نظارت استصوابی شورای نگهبان نیازمند اصلاح استعمادالدین باقی گفت: با نارضایتی‌‌های موجود در جامعه، اگر حاکمیت دنبال بالا بردن مشروعیت خود و حضور پررنگ مردم پای صندوق‌های رأی است، باید در رفتار خود تغییر رویکرد دهد و در خط و مشی مملکت‌داری، حل مشکلات اقتصادی، برگزاری انتخابات و نظارت استصوابی شورای نگهبان تجدیدنظر کند.

یک عضو شورای شهر بروجرد به اتهام «توهین به رهبری» بازداشت شدگزارش‌ها حاکی است که یک عضو شورای شهر بروجرد به اتهام «توهین به رهبری» بازداشت شده است. خبر بازداشت محمد پرهام، عضو شورای شهر بروجرد، روز سه شنبه در حالی منتشر شده است که برخی رسانه‌های داخل ایران د حرف حساب زده گفته مملکت رو یه پیرمرد ۸۰ ساله مدیریت میکنه

مدارس شهر قم روزهای چهارشنبه وپنج شنبه تعطیل شد- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم گفت: مدارس شهرهای قم وقنوات روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 4 و 5 دی ماه تعطیل شد.

برگزاری مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی با حضور آیت‌الله" مصباح یزدی"- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimبرگزاری مراسم بزرگداشت حماسه_۹_دی با حضور آیت‌الله' مصباح یزدی' سخنگوی جبهه پایداری انقلاب اسلامی: این مراسم در روز یک‌شنبه هشتم دی ماه، ساعت۱۴:۳۰ الی ۱۷ در مسجد امام صادق (علیه السلام) واقع در میدان فلسطین برگزار خواهد شد پنجم_دی_ماه کسخلا

یادداشت تسنیم| FATF منجر به «نقطه‌زنی تحریم» آمریکا می‌شود- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimبا توجه به اینکه کارکرد FATF هوشمندسازی تحریم­های آمریکاست، اجرای استانداردهای FATF باعث شفافیت نظام بانکی ایران برای آمریکا می‌شود، درواقع این اقدام ما منجر به «نقطه‌زنی تحریم­‌ها» و افزایش اثرگذاری تحریم­‌ها خواهد شد که عین «خودتحریمی» است. ماهیت مخالفان هم سعی در سرنگونی حکومت توسط مردم با بیان کلمات انقلابی هست و دزدیهای ایرانیان را لو میده

خبرگزاری تسنیم ؛ انتخابات سومین سال از هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها در دوره پنجم در تاریخ  21 آذر ماه در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی  برگزار شد.اعتراضات» نوامبر گذشته (آبان) شدند.عمادالدین باقی، فعال حقوق بشری، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین ، در پاسخ این سوال که با نارضایتی‌های موجود در جامعه استقبال مردم از صندوق‌های رأی در انتخابات پیش روی مجلس را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: با توجه به یأس و نارضایتی‌ای که در بدنه اجتماعی وجود دارد، نمی‌توان به حضور پررنگ مردم پأی صندوق‌های رأی امید بست.دی ۰۲, ۱۳۹۸ برادسکی: گزارش ویژه رویترز درباره دستور خامنه‌ای برای کشتن معترضان باید در دادگاه بین‌المللی کیفری دنبال شود جیسون برادسکی، رئیس سیاست‌گذاری گروه اتحاد علیه ایران هسته‌ای جیسون برادسکی، رئیس شورای سیاست‌گذاری گروه اتحاد علیه ایران هسته‌ای، گفت گزارش ویژه رویترز در مورد کشته شدن ۱۵۰۰ معترض ایرانی به دستور علی خامنه‌ای باید در دادگاه کیفری بین‌المللی دنبال شود.

مرتضی الویری، نماینده مردم تهران و علیرضا احمدی نماینده مردم  قم برای تصاحب ریاست شورای عالی استان‌ها با یکدیگر به رقابت پرداختند. انتخابات سومین سال از هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها همانند دو سال گذشته با حواشی روبه‌رو بود به طوری که شب قبل از انتخابات برخی از اعضای شورای عالی استان‌ها، شام را مهمان حناچی شهردار تهران در مجموعه فرهنگی اراضی عباس آباد بودند، مهمانی که از هزینه آن، به صورت غیر مستقیم از جیب شهروندان تهرانی تامین شده است البته آقای حناچی در این باره مدعی شد"برگزاری چنین مراسماتی مرسوم است!" در این مهمانی همچنین هدایای برای اعضای شورای عالی استان حاضر در نظر گرفته شده بود، هدایای از قبیل هارد کامپیوتر، کیف چرم، ترمه، بُن شهروند و . بر اساس این گزارش «آنان از قیام سراسری ملت ایران که در آن صدها هزار ایرانی به‌ویژه جوانان، ارتش بیکاران و گرسنگان و محرومان،‌ خشمگین از 40سال سرکوب و بی‌کفایتی و سوء‌مدیریت و فساد به خیابان‌ها ریختند و رهبران رژیم را به چالش کشیدند حمایت کرده و از دبیرکل ملل ‌متحد خواستار تشکیل جلسه فوری شورای امنیت ملل ‌متحد شدند»..   این فعال سیاسی اصلاح‌طلب و فعال حقوق بشری برای ترغیب مردم به آمدن پای صندوق‌های رأی پیشنهاد داد: حاکمیت باید در خط و مشی مملکت‌داری، حل مشکلات اقتصادی مردم، برگزاری انتخابات و نظارت استصوابی شورای نگهبان تجدیدنظر کند چراکه در غیر این صورت با مشکلات و چالش‌های جدی مواجه خواهد شد.. پیش از این نیز 22تن دیگر از برندگان جایزه نوبل با اعتراضات مردمی در ایران اعلام همبستگی کردند. به ارزش حدود 3.» جیسون برادسکی با اشاره به این که خامنه‌ای باز هم مانند موارد متعدد گذشته می‌کوشد با دستور دادن به مقامات رده پایین‌تر، از خود رفع اتهام کرده و دیگران را مقصر جلوه دهد، تاکید کرد که این گزارش ویژه رویترز باید به عنوان بخشی از پرونده علیه علی خامنه‌ای در دادگاه کیفری بین‌المللی لاهه استفاده شود.

5 میلیون تومان برای هر مهمان!  همچنین در این دوره از انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها، مرتضی الویری علی‌رغم معرفی نمایندگان مردم خوزستان در شورای عالی استان‌ها  از سوی وزارت کشور از حضور آنها در جلسه انتخابات  ممانعت کرد. همچنین در تاریخ 20 آذر، یک روز قبل از  زمان برگزاری انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها‌، مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا طی نامه‌ای خطاب به مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها  تاکید می‌شود که برگزاری انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها با توجه به حساسیت‌های ایجاد شده و به منظور  جلوگیری از حواشی و تبعات به  زمان دیگری موکول شود که البته آقای رئیس به راحتی از کنار این دستور وزارت کشور گذشت و ارزشی برای آن قائل نشد! به گزارش تسنیم؛ در حالی انتخابات سومین سال از شورای عالی استان‌ها با حواشی اشاره شده برگزار شد که برخی از اعضا از طریق مراجع قانونی به دنبال ابطلال انتخابات و برگزاری مجدد آن هستند. علیرضا احمدی؛ نماینده مردم قم در شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای برگزاری مجدد انتخابات هیئت رئیسه گفت: تمام مدارک و اسناد حکایت از آن دارد که این انتخابات با تخلفاتی روبه‌رو بوده که از آن جمله می‌توان به حضور غیرقانونی یکی از اعضای سابق شورای عالی استان‌ها، هدایای توزیع شده، ممانعت از حضور قانونی نمایندگان مردم خوزستان در شورای عالی استان‌ها و همچنین عدم اجرای دستور وزارت کشور برای به تعویق افتادن انتخابات اشاره کرد. احمدی گفت: متاسفانه ریاست شورای عالی استان‌ها به‌صورت سلیقه‌ای از حضور 3 نفر از نمایندگان مردم خوزستان در شورای عالی استان‌ها جلوگیری کرده و این یک تخلف آشکار است که این موارد در دست پیگیری است. . اما شورای امنیت نیز - نه فقط در این مورد، بلکه در رابطه با شماری از نقض‌های گسترده حقوق بشر و ارتکاب جنایات علیه بشریت در طول این سال‌ها - باید وارد عمل شود و آن را به دادگاه کیفری بین‌المللی ارجاع دهد.