مستشار پیشین دیوان عالی ایران: اجرا نشدن اصل ۲۷ قانون اساسی برای جامعه «زیان‌» دارد

23/09/1400 12:55:00 ق.ظ

🔺مستشار پیشین دیوان عالی ایران: اجرا نشدن اصل ۲۷ قانون اساسی برای جامعه «زیان‌» دارد ▪️اصل بیست و هفتم در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرده است که «تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌ها بدون حمل سلاح به شرط آن که مخل مبانی اسلام نباشد، آزاد است.»

اظهارات مستشار پیشین دیوان عالی کشور درباره اجرا نشدن اصل ۲۷ قانون اساسی، هم‌زمان با اعتراضات سراسری معلمان ایران در روز جمعه ۲۲ آذر انتشار یافته است. بنا بر گزارش‌ها، نیروهای امنیتی در این روز به تجمع فرهنگیان در مقابل مجلس شورای اسلامی حمله کرده‌اند. چاپ مستشار پیشین دیوان عالی کشور می‌گوید اصل ۲۷ قانون اساسی «ابرقانون» است و اگر اجرا نشود و یا با...

چاپ مستشار پیشین دیوان عالی کشور می‌گوید اصل ۲۷ قانون اساسی «ابرقانون» است و اگر اجرا نشود و یا با تفسیر و بد اجرا شود، جامعه زیان می‌بیند. این اظهارات هم‌زمان با اعتراضات سراسری معلمان ایران در روز جمعه ۲۲ آذر انتشار یافته است. بنا بر گزارش‌ها، نیروهای امنیتی به تجمع فرهنگیان در مقابل مجلس شورای اسلامی حمله کرده‌اند.

همچنین، در روزهای گذشته اعتراضات مسالمت‌آمیز کشاورزان و مردم اصفهان نسبت به بی‌آبی، با سرکوب شدید مقامات روبه‌رو شد، به طوری که برخی شهروندان که تعدادی از آنها کودک و سالمند بودند، با شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای نیروهای حکومتی به‌شدت آسیب دیدند و برخی از آنها بینایی خود را از دست دادند.

محمدحسین ساکت، مستشار پیشین دیوان عالی کشور و وکیل دادگستری، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا با اشاره به اصل ۲۷ در بخش حقوق ملت در قانون اساسی، گفته است: «این اصل اجرا نمی‌شود و یا زمانی که قرار است اجرا شود، با مشکلاتی مواجه می‌شود که معمولا از خیر آن می‌گذرند.» headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

در پادکست 'آواهای کم شنیده از دیروز تا امروز' قطعه 'بوسه عید' با صدای پروین، شعری از محمدعلی بهمنی و آهنگسازی منوچهر لشگری را می‌شنوید که در دستگاه سه‌گاه در سال ۱۳۴۹ منتشر شده است. @dw_farsi ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

کرونا در ایران؛ بیش از ۱۵۰۰ دانش‌آموز مبتلا در خراسان رضویبچه ها به هیچ عنوان نمی توانند مراقب باشند تا مبتلا به ویروس کرونا نشوند چون در یک محیط شلوغ مثل مدرسه این کار غیر ممکن است.

سفیر ایران در آنکارا: در دیدار اردوغان و قالیباف پروتکل‌های بین‌المللی رعایت شده استسفیر ایران در ترکیه در پاسخ به برخی شایعه‌پراکنی‌ها در ارتباط با «عدم رعایت» پروتکل‌های بین‌المللی و تبادل هدایا در دیدار رئیس جمهور ترکیه و رئیس مجلس ایران در استانبول اعلام کرد که در ملاقات مذکور خلاف پروتکل‌های مرسوم بین المللی اقدامی نشده است. - خبرگزاری آناتولی

توضیحات سفیر ایران در ترکیه درباره حواشی پیرامون هدایای تبادل‌شده بین «قالیباف» و «اردوغان»سفیر ایران در ترکیه، با اشاره به دیدار قالیباف با اردوغان در ترکیه و هدایای تبادل‌شده بین این دو مقام عالی‌رتبه ایرانی و ترک، گفت: تبادل هدایا و آثار هنری، عرف متداول در ملاقات‌های مقام‌های کشورهاست. هدیه آقای اردوغان نیز یک قطعه از صنایع دستی، اثر هنرمندان ترکیه بود. علاوه‌بر آن به قصد ارجاع به فحوای مذاکرات، یک نسخه کتاب خود را نیز به رئیس مجلس کشورمان اهدا کرد. تویدان سورا ناقارا دیگه استاد ماسمالی شدید. لازم به یاداوریه در زمان شاه خائن عوارض_خروج_از_کشور وجود نداشته و مردم بدون پرداخت وجهی مسافرت میکردند تا اینکه این کسکشا اومدن سره کار..

رایزنی تلفنی وزیران امور خارجه ایران و روسیه در مورد مذاکرات جاری «وین»حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و «سرگئی لاورف» وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه در خصوص آخرین وضعیت گفت‌وگوهای وین رایزنی و تبادل‌نظر کردند. لازم به یاداوریه در زمان شاه خائن عوارض_خروج_از_کشور وجود نداشته و مردم بدون پرداخت وجهی مسافرت میکردند تا اینکه اسلام اومد .... روسیه پدر کشور رو در آورده آخه کی از ارتباط با روسیه به جایی رسیده؟ آلمان شرقی؟ کره شمالی! کوبا؟ ونزوئلا؟!

سی‌ویکمی دختران هندبال ایران در قهرمانی جهان - اسپانیاتیم ملی هندبال زنان ایران با شکست مقابل کامرون در رده سی‌ویکم مسابقات قهرمانی جهان - اسپانیا قرار گرفتند.

شمخانی: سیلی محکم ایران در عین‌الاسد، زمینه خروج آمریکا از منطقه را فراهم کرده استدریابان علی شمخانی عصر دوشنبه در نشست سفرا و رؤسای نمایندگی‌های ایران در کشورهای همسایه طی سخنانی با اشاره به وضعیت جهانی و تاثیرات آن بر موقعیت استراتژیک منطقه غرب آسیا بر ضرورت اتخاذ راهبردهایی که موجب همگرایی و هم‌افزایی کشورهای منطقه به ویژه جمهوری اسلامی ایران با همسایگانش می‌شود، تاکید کرد. تا شماهارو داره غمی نداره! باشه متوهم راستی چه پیامی دادی به اسرائیل بدن؟ فک کنم ۱۲۰ سال دیگه نقشه عراقم عوض بشه دلیلش سیلی ایناس