مذاکرات به نتیجه برسد، خانه‌های لوکس ارزان می‌شود

05/10/1400 12:42:00 ب.ظ

مذاکرات به نتیجه برسد، خانه‌های لوکس ارزان می‌شود یک کارشناس بازار مسکن درباره تاثیر مذاکرات وین بر بخش مسکن گفت: اگر مذاکرات به نتیجه مثبت برسد با کاهش نرخ ارز و ثبات قیمت خانه‌های کوچک و ارزان مواجه می‌شویم و قیمت واحدهای لوکس و گران، کاهش می‌یابند.

یک کارشناس بازار مسکن درباره تاثیر مذاکرات وین بر بخش مسکن گفت: اگر مذاکرات به نتیجه مثبت برسد با کاهش نرخ ارز و ثبات قیمت خانه‌های کوچک و ارزان مواجه می‌شویم و قیمت واحدهای لوکس و گران، کاهش می یابند. وی افزود: بین سالهای ۹۶ تا ۹۹ بازار مسکن در بخشهایی با رشد حدود ۷۰۰ درصدی قیمت مسکن مواجه شد که...

وی افزود: بین سالهای ۹۶ تا ۹۹ بازار مسکن در بخشهایی با رشد حدود ۷۰۰ درصدی قیمت مسکن مواجه شد که ناشی از تقاضای سرمایه‌ای بود. سال ۱۴۰۰ سال استراحت بازار مسکن است و رشد آن کمتر از تورم بوده است. البته افزایش داشته اما تورم سالانه مسکن شهر تهران به حدود ۱۷ درصد رسیده در حالی که تورم عمومی ۴۵ درصد است. این نشان می‌دهد که مسکن در حال طی کردن دوره رکود است تا دوباره خیز بردارد و این عقب‌ماندگی را جبران کند.

این کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه در حال حاضر معاملات مصرفی برای واحدهای کوچک و متوسط متراژ در حال انجام است، تصریح کرد: تقاضای واقعی به تدریج باعث رونق بازار می‌شود و در عین حال اثر تورمی به جا نمی‌گذارد؛ کما اینکه در ماههای آبان و آذر، معاملات حدود ۳۰ درصد افزایش یافت اما قیمتها از ثبات نسبی که داشت فراتر نرفت.

محتشم خاطرنشان کرد: سال گذشته، بازار مسکن رفتاری متفاوت با امسال داشت. در این موقع معاملات پایین آمده بود و قیمتها رو به افزایش بود. امسال معاملات بیشتر شده و روند رشد قیمت کُند شده است. در بهمن ماه ممکن است شاهد خرید و فروش بیشتری هم باشیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

طالب به‌مثابه قربانی | نرگس کارخانه‌ای

اول که یکی از آنها را دیدم، تقریبا هنوز وارد افغانستان نشده بودم. باور نمی‌کردم تجربه یکی از عمیق‌ترین لایه‌های افغانستان به این سرعت، چند قدم آن طرف‌تر از مأموران مرز ایران، خودش را به من رسانده باشد. مردی نه‌چندان بلند، با چشمانی سرمه‌کشیده به رنگ طوسی، همان رنگ معروفی که منتظر بودم در افغانستان ببینم. طالبی بود که هیچ فارسی نمی‌دانست و با دستاری مشکی به دور سر، پاسپورت‌ها را بررسی می‌کرد و سمت‌و‌سوی جایی را نشان می‌داد که باید می‌رفتیم. از آنجا به بعد هم تنها نبودم، هرکجا می‌رفتم مردی از طالبان همراهم بود که اغلب تنها پشتون می‌دانستند و طوری رفتار می‌کردند که انگار من آنجا نیستم. یک بار هم که متوجه نگاه زیر‌چشمی یکی از آنها شدم، دستپاچه نگاهش را دزدید. روزهای بعد فهمیدم تنها او نیست که دیدن یک زن برایش سخت است. سفر از هرات شروع شد و در تمام روزها و شهرهای بعد، اثر و حضور طالبان دائمی بود، همه جا و هر لحظه. حالا باید هر یک از عکس‌هایی را که در اخبار و تلویزیون از افغانستان دیده‌ بودم، زندگی می‌کردم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اینو اولیانف گفته؟ تو این مملکت هیجی ارزان نمی شود چون رهبرمان رییس دزدها است یا خدا الان ۲ برابر میشه خونه، اون سلام و علیکش هم بلد نیست چه برسه مذاکره.

تسلا؛ عدم دسترسی به بازی‌های ویدئویی به هنگام حرکت خودرو | DW | 24.12.2021بازی ویدئویی به هنگام رانندگی؟ صاحب تسلا آن را امکان‌پذیر می‌داند، اما مقامات آمریکا تردید دارند و تحقیق در این زمینه را آغاز کرده‌اند. تسلا اینک تسلیم شده و اعلام کرده به هنگام حرکت خودرو بازی‌های ویدئویی خاموش می‌شوند. تسلا اسباب بازی می‌سازه نه ماشین.

قادری: اختصاص سهمیه بنزین به افراد به جای خودرو اثر تورمی نداردنماینده مجلس: *اختصاص سهمیه بنزین به افراد به جای خودرو اثر تورمی ندارد *نام این روش آزادسازی قیمت نیست *قیمت بنزین قرار نیست بالا برود *قیمت بنزین در بازار حتی از این مبلغ پایین‌تر می‌آید؛ چرا که کسی بخواهد آن را عرضه کند باید زیر ۳۰۰۰ تومان بفروشند

دو دختر نوجوان در روستایی در سیستان و بلوچستان «به دلایل ناموسی» به قتل رسیدنددو دختر در روستایی در سیستان و بلوچستان «به دلایل ناموسی» و با شلیک گلوله به دست اعضای خانواده خود کشته شدند.

آمار رسمی کرونا در ایران؛ هشدار به دو گروه سنی در مورد ابتلا به اُمیکرونوزارت بهداشت ایران روز شنبه، چهارم دی، از جان باختن ۴۲ نفر دیگر بر اثر کرونا و شناسایی حدود هزار و ۲۰۰ بیمار جدید در کشور طی شبانه‌روز گذشته خبر داد. خوب که چی؟

یک شکارچی به دلیل ترویج شکار در فضای مجازی به شش ماه حبس محکوم شدرییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سنندج گفت:یک متخلف شکار و صید با انتشار تصاویر و ترویج شکار حیات وحش در فضای مجازی به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد. این آشغال عوضی مریض برای جامعه خطر بالقوه هست.باید حبس ابد بهش بدن.

واکنش‌ حوثی‌ها به کاهش کمک برنامه جهانی غذا به مردم یمنحوثی‌های یمن تصمیم برنامه جهانی غذا برای کاهش کمک‌های خود به این کشور را منادی قحطی دانست. - خبرگزاری آناتولی