مداخله نظامی آمریکا در صورت حمله چین به تایوان؛ از سخن تا اقدام عملی

02/03/1401 05:20 ب.ظ

مداخله نظامی آمریکا در صورت حمله چین به تایوان؛ از سخن تا اقدام عملی جزئیات بیشتر🔽

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه در یکی از حمایتگرایانه‌ترین اظهارنظرهای یک مقام عالی آمریکایی گفت که اگر چین قصد حمله به تایوان را داشته باشد، آمریکا با مداخله نظامی پاسخ خواهد داد.

به طور سنتی، ایالات متحده از ارائه صریح ضمانت‌های امنیتی به تایوان - آن هم در شرایطی که با یکدیگر معاهده دفاعی متقابل ندارد - اجتناب کرده است، در عوض در قبال حمله احتمالی چین به تایوان سیاست «ابهام راهبردی» را پیش گرفته است.

تایپه از اظهارات بایدن استقبال کرده و جوآن او، سخنگوی وزارت امور خارجه این ناحیه، از این اظهارات «صمیمانه استقبال و تشکر کرده است». وی گفت: «چالشی که چین برای امنیت تنگه تایوان ایجاد کرده است، نگرانی زیادی را در جامعه بین‌المللی برانگیخته است.

بایدن در دیدار با کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن گفت هرگونه تلاش چین برای استفاده از زور علیه تایوان «به هیچ وجه در خور نخواهد بود» و افزود که این امر «کل منطقه را بهم ریخته و اقدامی مشابه آنچه در اوکراین رخ داد تلقی خواهد شد.»بایدن در مورد چین گفت: «آن‌ها با انجام پروازهای بسیار نزدیک و مانورهایی که انجام می‌دهند، در واقع با خطر بازی می‌کنند. headtopics.com

وی افزود که یکی از مواردی که می‌تواند چین را از حمله به تایوان منصرف کند این است که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه «بهای گزافی برای وحشی‌گری خود در اوکراین بپردازد»، تا مبادا چین و سایر کشورها تصور کنند که چنین اقدامی قابل قبول است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

بایدن: اگر چین به تایوان حمله کند، به آن پاسخ نظامی خواهیم دادبایدن: اگر چین به تایوان حمله کند، به آن پاسخ نظامی خواهیم داد جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با کیشیدا فومیو، نخست وزیر ژاپن اعلام کرد که اگر چین به تایوان حمله کند، امکان دارد برای دفاع از تایوان مداخله نظامی کنند.

فرمانده ارشد نظامی آمریکا: ارتش باید برای جنگ‌های پیشرفته آماده شود🔺فرمانده ارشد نظامی آمریکا: ارتش باید برای جنگ‌های پیشرفته آماده شود ▪️بلند‌پایه‌ترین مقام نظامی آمریکا از نسل بعدی سربازان ارتش خواست خود را برای جنگ‌های آینده که ممکن است به جنگ‌های امروزی شباهت خیلی کمی داشته باشند، آماده کنند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

انتشار خبر دروغ درباره سردار حاجی‌زاده به نام خبرگزاری تسنیم- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimانتشار خبر دروغ درباره سردار حاجی‌زاده به نام تسنیم روز گذشته یک اکانت فیک با جعل عنوان خبرگزاری تسنیم، خبری دروغ مبنی بر حمله به خودروی سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منتشر کرد این اکانت فیک با ایجاد صفحه‌ای در توییتر با آدرس Tasnimnws-Fa ایجاد کرده و با درج لوگوی خبرگزاری تسنیم،‌ اقدام به انتشار این خبر کذب نموده و سپس آن را در سایر شبکه‌‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند خدا فرمانده انقلابی و مظلوم و مخلص را در پناه خود حفظ کند.

بایدن: اگر چین به تایوان حمله کند، به آن پاسخ نظامی خواهیم دادبایدن: اگر چین به تایوان حمله کند، به آن پاسخ نظامی خواهیم داد جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با کیشیدا فومیو، نخست وزیر ژاپن اعلام کرد که اگر چین به تایوان حمله کند، امکان دارد برای دفاع از تایوان مداخله نظامی کنند.

ژاپن برای مقابله با «جاسوسی فناوری» دانشجویان چینی را تحت نظر می‌گیرددولت ژاپن‌ از دانشگاه‌های این کشور خواسته است تا به منظور جلوگیری از جاسوسی و سرقت فناوری توسط کشورهایی مانند چین، تحقیقات بیشتری در مورد دانشجویان و محققان خارجی انجام دهند.

واکنش چین به اظهارات بایدن درباره تایوانوزارت خارجه چین به سخنان رئیس جمهور آمریکا مبنی بر احتمال مداخله نظامی در صورت حمله نظامی چین به تایوان واکنش نشان داد. - خبرگزاری آناتولی