مدارس ایران؛ طبقاتی شدن آموزش و سقوط کیفیت مدارس دولتی | DW | 27.09.2020

06/07/1399 06:42:00 ب.ظ

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفته است نتایج آزمون‌های بین‌المللی تیمز و پرلز که ایران سال‌هاست در آن شرکت می‌کند، موارد نگران‌کننده‌ای را نشان می‌دهد و عملکرد دانش آموزان ایرانی از میانگین جهانی کم‌تر است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفته است نتایج آزمون‌های بین‌المللی تیمز و پرلز که ایران سال‌هاست در آن شرکت می‌کند، موارد نگران‌کننده‌ای را نشان می‌دهد و عملکرد دانش آموزان ایرانی از میانگین جهانی کم‌تر است. مقایسه مدارس دولتی و خصوصی غیرانتفاعی موضوع تازه‌ای نیست. پیش از نیز مقامات دولتی در این باره اظهارات جنجال‌برانگیزی بیان کرده‌اند.

حدود یک سال پیش صحبت‌های طیبه ماهروزاده، همسر غلامعلی حدادعادل درباره دلیل تاسیس مدرسه فرهنگ بحث رانت‌های مسئولین و امتیازات ویژه برای فرزندانشان را مطرح کرده بود.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید همسر رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در برنامه تلویزیونی"زاویه" که رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش نیز در آن شرکت کرده بود گفت پسرش در سال ششم می‌خواسته از رشته ریاضی به علوم انسانی برود و دنبال مدرسه‌ای می‌گشته‌اند تا از نظر درسی خوب و از لحاظ محیطی سالم باشد چون چنین جایی در تهران نیافته‌اند خودشان مدرسه فرهنگ را تأسیس کرده‌اند.

در این برنامه که موضوع"عدالت آموزشی" مطرح شده بود همسر حداد عادل گفت که جمهوری اسلامی ایران در حوزه آموزش و پرورش شکست خورده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

پادکست رادیویی دیدگاه: خالی کردن سطل ماست روی سر زنان به دلیل نداشتن حجاب گفت‌وگو با معین خزائلی

روز جمعه ۱۱ فروردین ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد فردی که از او با عنوان بسیجی یاد شده است، در شهر شاندیز مشهد سطل ماست را روی سر مادر و دختری که حجاب اجباری بر سر ندارند خالی می‌کند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

چالش‌های آموزش مجازی از زبانِ رتبه‌های برتر کنکور سراسری/ مساله اصلی 'تهیه ابزار الکترونیکی' برای دانش‌آموزان استرتبه یک کنکور سراسری در گروه آزمایشی زبان معتقد است؛ شاید برای خیلی از دانش‌آموزان تهیه ابزارهایی که بخواهند، از طریق آنها به کلاس مجازی وارد شوند، دشوار باشد واز همین رو مساله اصلی در آموزش غیرحضوری 'تهیه ابزار الکترونیکی' برای آنهاست.

درگیری شدید نظامی در منطقه مورد مناقشه آذربایجان و ارمنستان | DW | 27.09.2020مناقشه میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه کوهستانی قره‌باغ به درگیری شدید نظامی کشیده و بحرانی شده است. نخست‌وزیر ارمنستان وضعیت جنگی اعلام کرد و از شهروندان خواست خود برای 'دفاع از کشور' آماده کنند. خود را آماده کنند Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. ❤️🇮🇷❤️🇦🇲❤️

طرح دولت آلمان برای ایجاد شورای نظارت بر سازمان اطلاعات | DW | 27.09.2020آلمان بر آن است برای کنترل فعالیت‌های ضدجاسوسی و بین‌المللی آژانس اطلاعات فدرال یک شورای نظارت، ایجاد کند. پیش‌نویس قانونی در این ارتباط به دولت ارائه شده است. نهاد حفاظت از قانون اساسی آلمان خواستار چنین نظارتی شده بود.

معترضان در اسرائیل: نتانیاهو از پاندمی کرونا سوءاستفاده می‌کند | DW | 27.09.2020تظاهرات در شهرهای گوناگون اسرائيل، به رغم محدودیت‌های ناشی از پاندمی کرونا، جریان دارد. معترضان نتانیاهو را متهم می‌کنند که از پاندمی کرونا سوءاستفاده می‌کند تا حق تجمع را محدود کند و از فشارهای سیاسی بر خود بکاهد. راستی مستند داعش چی شد. قولشو نداده بودید؟ قرار بود از صفر تا صد داعش در مستندی ارائه شود،چی شد، ارباباتون اجازه ندادند، یا خوردید به سرنخ های آلمانی داعش. وحوشت داعش برای همیشه در اذهان جهانیان باقی خواهد ماند. آلمان انگلیس فرانسه آمریکا عربستان اسرائیل بحرین و دیگر حامیان داعش دقیقا کاری که دولت ایران میکنه . ولی کرونا ابدی نیست

سپاه پاسداران از یک موشک بالستیک رونمایی کرد | DW | 27.09.2020نیروی هوافضای سپاه پاسداران موشک بالستیک تازه‌ای را به نمایش گذاشت. به گفته سپاه پاسداران موشک دریایی تازه 'احتمالا بیش از ۷۰۰ کیلومتر' برد دارد. موشک‌های دریایی پیشین سپاه حداکثر تا ۳۰۰ کیلومتر برد داشتند. این موشکا هر وقت تونست بردش به کاخ سفید برسه گوه بخورین آنفالو بخاطر تبلیغ تجهیزات یک سازمان تروریستی چشم اتحادیه_اروپا روشن!!! باز برای آخوندهای_تروریست و فریبکار گلو پاره کنید! اما بور شده و بیشتر بور خواهید شد. تعادل را ما مردم_ایران بسمت آزادی و دمکراسی میچرخانیم.

مهدی کروبی برای هفتمین بار در دوران حصر جراحی می‌شود | DW | 27.09.2020حسین کروبی به نقل از فرزند آیت‌الله منتظری و هاشمی رفسنجانی می‌گوید، شرایط بازداشت خانگی پدرش بدتر از زندان است. مهدی کروبی بر اثر زمین خوردن دچار شکستگی مهره کمر شده و قرار است در بیمارستانی در تهران جراحی شود. به میرم چقدر وول میخوره توو یه وجب جا که زمینم میخوره 😁 بره بهشت انشالا، فقط بره