مخالفان برگزیت بدون توافق بوریس جانسون را شکست دادند | DW | 04.09.2019

13/06/1398 08:42:00 ق.ظ

مخالفان خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا موفق شدند بوریس جانسون را متحمل شکست کنند. جانسون تهدید به تجدید انتخابات کرده است. این در حالی است که او برای پیشبرد این سیاست اکثریت لازم را در اختیار ندارد.

مخالفان خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا موفق شدند بوریس جانسون را متحمل شکست کنند. جانسون تهدید به تجدید انتخابات کرده است. این در حالی است که او برای پیشبرد این سیاست اکثریت لازم را در اختیار ندارد. خبرگزاری آلمان، روز چهارشنبه ۱۳ شهریور (چهارم سپتامبر) با انتشار گزارشی از لندن به فصل دیگری از رویارویی موافقان و مخالفان برگزیت و برگزیت بدون توافق (برگزیت سخت) پرداخته است.

پیش از رای‌گیری در واپسین ساعات روز سه‌شنبه سوم سپتامبر، بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، اکثریت پارلمانی خود را از دست داده بود. این در حالی است که در جریان رای‌گیری بر سر طرح یا عدم طرح برگزیت بدون توافق با اتحادیه اروپا، ۲۱ عضو دیگر محافظه‌کاران بریتانیا نیز به جانسون پشت کردند و علیه او رای دادند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید در بین مخالفان هم‌حزبی جانسون چهره‌هایی همچون فیلیپ هموند، وزیر دارایی بریتانیا در دولت ترزا می نیز دیده می‌شود. جانسون پیش از رای‌گیری تهدید کرده بود که هر یک از اعضای حزب محافظه‌کار که علیه سیاست او رای دهد، می‌تواند از حزب اخراج شود. تهدیدی که شکاف در حزب محافظه‌کار را بیشتر کرد.

موضوع چیست و گام بعدی کدام است؟ طرفداری بوریس جانسون از برگزیت موضوع جدیدی نیست. او گفته است که بریتانیا طبق قرار روز ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج می‌شود. جانسون بر این باور است که حتی اگر تا آن زمان توافقی با کشورهای عضو اتحادیه اروپا کسب نشود، بریتانیا باید این اتحادیه را بدون توافق ترک کند. چیزی که از آن به عنوان"برگزیت سخت" یاد می‌شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

بوریس جانسون مخالفان را به برگزاری انتخابات زودهنگام تهدید کردمخالفان طرح برکسیت بوریس جانسون تلاش می‌کنند تا زمان خروج از اتحادیه اروپا را برای یافتن توافقی جدید با بروکسل به تعویق بیاندازند.

بحران سیاسی در بریتانیا؛ رویارویی مخالفان برکسیت بدون توافق با جانسوندر رای گیری روز سه شنبه علاوه بر نمایندگان احزاب مخالف دولت ۲۱ نماینده حزب محافظه کار نیز علیه موضع بوریس جانسون رای دادند.

بوریس جانسون اکثریت مطلق را در پارلمان بریتانیا از دست دادبوریس جانسون اکثریت مطلق را در پارلمان بریتانیا از دست داد جزئیات بیشتر🔽 دلقک

دولت بوریس جانسون اکثریت عملی را در مجلس بریتانیا از دست دادبا خروج یک نماینده محافظه‌کار از این حزب و پیوستنش به حزب لیبرال دمکرات، دولت بوریس جانسون اکثریت عملی را در مجلس بریتانیا از دست داد.

بوریس جانسون اکثریت پارلمانی را از دست داد | DW | 03.09.2019یک نماینده محافظه‌کار وسط سخنرانی نخست‌وزیر در مجلس، کرسی خود را ترک کرد و به حزب لیبرال دمکرات پیوست. او دلیل تصمیم خود را 'دستکاری‌های سیاسی، زورگویی و دروغ' عنوان کرد. این اقدام حزب بوریس جانسون را از اکثریت انداخت.

برگزیت؛ مخالفان خروج بدون‌توافق دولت را شکست دادنداعضای شورشی حزب محافظه کار و نمایندگان مخالف در پارلمان بریتانیا موفق شده اند در اولین مرحله از تلاش خودش برای جلوگیری از وقوع بدون‌توافق برگزیت از اتحادیه اروپا، دولت را شکست دهند. بوریس جانسون، نخست وزیر جدید بریتانیا، در واکنش گفت او طرح انتخابات زودهنگام را مطرح خواهد کرد.