بحران سیاسی در بریتانیا؛ رویارویی مخالفان برکسیت بدون توافق با جانسون

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

بحران سیاسی بریتانیا؛ رویارویی مخالفان برکسیت بدون توافق با جانسون

این ۲۱ نماینده که در میان آنها نام نیکولاس سومز، نوه وینستون چرچیل، نخست وزیر اسبق بریتانیا و فیلیپ هاموند، وزیر خارجه پیشین نیز به چشم می خورد از جمع اعضای حزب محافظه کار حاضر در پارلمان اخراج شدند.

نخست وزیر بریتانیا تهدید کرده است که در صورت جلوگیری پارلمان از برکسیت بدون توافق ضمن ارائه طرح انحلال پارلمان خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام خواهد شد. این در حالی است که بوریس جانسون برای انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام به رای دو سوم نمایندگان نیاز خواهد داشت. بسیاری از تحلیلگران سیاسی شکست دولت بوریس جانسون در رای گیری روز سه شنبه پارلمان را به معنای پایان تسلط او بر روند برکسیت ارزیابی کرده اند. نخست وزیر بریتانیا تاکید می کند که بریتانیا با توافق یا بدون آن باید در موعد مقرر از اتحادیه اروپا خارج شود.

این در حالی است که بنا به ارزیابی سازمان ملل متحد برکسیت بدون توافق از نظر فروش کالاهای بریتانیایی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ۱۶ میلیارد دلار به بریتانیا ضرر مالی خواهد زد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انفجار در منطقه محل استقرار شرکت‌های خارجی در کابل ۱۶ کشته در پی داشتانفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده در منطقه سبز کابل دست‌کم ۱۶ کشته بر جای گذاشت.\r\n به گزارش رویترز، حمله طالبان به یک ساختمان در کابل، پایتخت افغانستان که محل استقرار شرکت‌های خارجی بوده است منجر به کشته
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بوریس جانسون اکثریت مطلق را در پارلمان بریتانیا از دست دادبوریس جانسون اکثریت مطلق را در پارلمان بریتانیا از دست داد جزئیات بیشتر🔽 دلقک
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دولت بوریس جانسون اکثریت عملی را در مجلس بریتانیا از دست دادبا خروج یک نماینده محافظه‌کار از این حزب و پیوستنش به حزب لیبرال دمکرات، دولت بوریس جانسون اکثریت عملی را در مجلس بریتانیا از دست داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

در حاشیه رای اعتماد به وزیر آموزش و پرورش؛ معلمان حق التدریسی مقابل مجلس تجمع کردند🔺در حاشیه رای اعتماد به وزیر آموزش و پرورش؛ معلمان حق التدریسی مقابل مجلس تجمع کردند ⚡️همزمان با برگزاری جلسه علنی مجلس برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی وزارت آموزش و پروش و میراث فرهنگی جمعی از معلمان حق التدریسی مقابل مجلس دست به تجمع زدند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

عارف: رای آوردن وزرای پیشنهادی در سال آخر مجلس طبیعی بودمحمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس، گفت: هر دو وزیر پیشنهادی در فراکسیون امید رای آوردند که البته رای آقای حاجی‌میرزایی بیشتر از آقای مونسان بود. رای‌آوری وزرای پیشنهادی دولت قابل پیش‌بینی بود. در سال آخر مجلس، مجالس با دولت همراه می‌شوند و رای آوردن وزرا طبیعی بود.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

احتمال خرابکاری در سایت هسته‌ای نطنز در دست بررسی استسخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به خبر منتشره در خصوص احتمال مشارکت سرویس امنیتی هلند در خرابکاری سایت هسته‌ای نطنز از طریق ویروس استاکس نت اظهار داشت: این خبر با دقت از سوی وزارت امور خارجه و سفارت کشورمان در هلند در دست بررسی قرار دارد.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »