محقق ممتاز برزیلی به ضرب تیرکمان بومیان آمازون کشته شد - BBC News فارسی

11/09/2020 06:50:00 ق.ظ

محقق ممتاز برزیلی به ضرب تیرکمان بومیان آمازون کشته شد

محقق ممتاز برزیلی به ضرب تیرکمان بومیان آمازون کشته شد

یک کارشناس ممتاز برزیلی که در زمینه قبایل دورافتاده آمازون تخصص داشت حین نزدیک شدن به یک زیستگاه زندگی بومیان به ضرب تیرکمان کشته شده است.

گابریل اوچیدا، عکاس-خبرنگار در منطقه، به خبرگزاری فرانسه گفت که آقای فرانسیسکاتو سعی داشت قبیله ای به نام "گروه منزوی رود کوتاریو" را رصد کند.آقای اوچیدا که از شاهدان حادثه بود گفت که این قبیله معمولا یک گروه "مسالمت جو" است اما این بار آنها با یک "گروه جنگی شامل پنج مرد مسلح" روبرو شدند.

گروه های بومی در آمازون و سایر نقاط جهان گاه واکنش خشونت باری به حضور بیگانگان در سرزمین خود نشان می دهند.منبع تصویر،توضیح تصویر،آتش سوزی های طبیعی بخشی از آمازون را سوزانده استانجمن دفاع از محیط زیست - قومیت کانیند که آقای فرانسیسکاتو به تاسیس آن در دهه ۱۹۸۰ کمک کرد گفت که این گروه بومی راهی برای تشخیص دوست از دشمن نداشت.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

حاجتی به اتهام اعتراض به عدم قرنطینه قم به زندان و تبعید محکوم شدمهدی حاجتی، عضو سابق شورای شهر شیراز به اتهام اعتراض به عدم قرنطینه قم به یک سال حبس و تبعید محکوم شد. - خبرگزاری آناتولی

طرح مجلس برای تشویق زاد و ولد/ اختصاص «سهام آیندگان» به فرزندان سوم به بعدنماینده مردم ملکان در مجلس از تدوین طرحی در مجلس برای تشویق زاد و ولد خبر داد.

پنج خبرنگار به اتهام افشای نام ماموران مخفی ترکیه به زندان محکوم شدند۳ خبرنگار به ۴ سال و ۸ ماه و ۲ خبرنگار دیگر به ۳ سال و ۹ ماه حبس محکوم شده‌اند.

یک شبکه ژاپنی: ظریف به زودی به اروپا سفر می‌کندیک شبکه ژاپنی: ظریف به زودی به اروپا سفر می‌کند *یک شبکه ژاپنی مدعی شد که وزیر امور خارجه ایران برنامه دارد به زودی به اروپا سفر کند *این شبکه اعلام کرد که طبق اطلاعاتی که به دست آورده است، ظریف برنامه دارد سفری به اروپا داشته باشد

ک‌.الف فعلاً به «زنای به عنف» تفهیم اتهام نشده استوکیل پنج شاکی متهم تجاوز به دختران گفت: من به عنوان وکیل و شاکیانی که دارم، هیچ کدام با مجازات نهایی یعنی اعدام موافق نیستیم. اما نکته مهم این است که نباید حکم قانونی برای این جرم سبب شود این بازمانده‌های تجاوز مجدداً تحت فشاری جدید از سوی جامعه قرار گیرند.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 572 نفر رسید

نگرانی از انقراض بومیان برزیل به دست کرونا پس از مرگ یک نوجوان ۱۵ ساله گابریل اوچیدا، عکاس-خبرنگار در منطقه، به خبرگزاری فرانسه گفت که آقای فرانسیسکاتو سعی داشت قبیله ای به نام "گروه منزوی رود کوتاریو" را رصد کند.مهدی حاجتی، عضو سابق شورای شهر شیراز به اتهام اعتراض به عدم قرنطینه قم به یک سال حبس و تبعید محکوم شد.سیدعلی موسوی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در طرحی که اخیرا برای تشویق افزایش جمعیت و زاد و ولد تدوین کردیم پیش‌بینی شده که بنیادملی جمعیت تشکیل شود که تمام بحث‌های ستادی مربوط به هدایت نهادها و سازمان‌های مختلف برای افزایش جمعیت را انجام دهد و به عنوان ستاد اجرایی افزایش جمعیت فعالیت کند.Aa یک دادگاه در استانبول پنج خبرنگار را به جرم افشای نام دو مامور مخفی مقتول ترکیه در لیبی، به حبس محکوم کرد.

آقای اوچیدا که از شاهدان حادثه بود گفت که این قبیله معمولا یک گروه "مسالمت جو" است اما این بار آنها با یک "گروه جنگی شامل پنج مرد مسلح" روبرو شدند. گروه های بومی در آمازون و سایر نقاط جهان گاه واکنش خشونت باری به حضور بیگانگان در سرزمین خود نشان می دهند.09. منبع تصویر، توضیح تصویر، آتش سوزی های طبیعی بخشی از آمازون را سوزانده است انجمن دفاع از محیط زیست - قومیت کانیند که آقای فرانسیسکاتو به تاسیس آن در دهه ۱۹۸۰ کمک کرد گفت که این گروه بومی راهی برای تشخیص دوست از دشمن نداشت. انتهای پیام. رهبران بومی می گویند از زمان روی کار آمدن ژائر بولسونارو رئیس جمهور برزیل که قول توسعه آمازون را داده برخوردهایی که به دلیل حضور معدنکاران، کشاورزان و چوب برها در سرزمین های اجدادی آن پیش می آید خیلی بیشتر شده است. حاجتی در این باره نوشت: از دو پرونده تشکیل شده حکم پرونده تبلیغ علیه نظام در شعبه یک انقلاب شیراز صادر شد. حافظان محیط زیست آقای بولسونارو و دولت او را به قطع بودجه سازمان هایی مثل فونای و سازمان مجری قوانین محیط زیست، ایباما، متهم می کنند و می گویند آنها چشم خود را به روی کسانی که مشغول جنگل زدایی آمازون هستند می بندند. محکومان با رد این اتهام گفته‌اند که تنها وظیفه حرفه‌ای خود را انجام داده اند.

آقای بولسونارو از دیرباز نیاز به وجود مناطق تحت حفاظت بومیان در نواحی حاره ای را زیر سوال برده و از گشودن درهای آمازون به روی فعالیت های زراعی و معدنکاری دفاع کرده است. وی در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایلنا» دلیل محکومیتش را اعتراض به عدم قرنطینه قم عنوان کرده و افزود: در پرونده‌ای که برای من تشکیل شده بود، به جرم اعتراض به عدم قرنطینه قم و ضرورت سپردن قرنطینه به ارتش که طی توئیتی آن را مطرح کرده بودم، حکمی برایم صادر شد. آمازون بزرگترین جنگل گرمسیری جهان است و به گفته سازمان "بقای بین الملل" که حامی حقوق بومیان است حدود ۱۰۰ قبیله منزوی در آن زندگی می کنند. آقای فرانسیسکاتو هدایت برنامه ای در فونای برای حفاظت از گروه های بومی دورافتاده را به عهده داشت. وی بار دیگر خرداد 1398 برای اجرای حکم یک سال زندان بازداشت و سوم بهمن همان سال پس از حکم دیوان عالی کشور برای بررسی دوباره پرونده‌اش آزاد شد. مقام های فونای گفتند که او زندگی اش را وقف بومیان کرد و "میراث بزرگی" در این زمینه از خود به جا گذاشت. ..