محقق ممتاز برزیلی به ضرب تیرکمان بومیان آمازون کشته شد - BBC News فارسی

محقق ممتاز برزیلی به ضرب تیرکمان بومیان آمازون کشته شد

11/09/2020 06:50:00 ق.ظ

محقق ممتاز برزیلی به ضرب تیرکمان بومیان آمازون کشته شد

یک کارشناس ممتاز برزیلی که در زمینه قبایل دورافتاده آمازون تخصص داشت حین نزدیک شدن به یک زیستگاه زندگی بومیان به ضرب تیرکمان کشته شده است.

گابریل اوچیدا، عکاس-خبرنگار در منطقه، به خبرگزاری فرانسه گفت که آقای فرانسیسکاتو سعی داشت قبیله ای به نام "گروه منزوی رود کوتاریو" را رصد کند.آقای اوچیدا که از شاهدان حادثه بود گفت که این قبیله معمولا یک گروه "مسالمت جو" است اما این بار آنها با یک "گروه جنگی شامل پنج مرد مسلح" روبرو شدند.

آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد المپیک توکیو؛ دونده ایتالیایی، 'سریع‌ترین انسان جهان' شد - BBC News فارسی

گروه های بومی در آمازون و سایر نقاط جهان گاه واکنش خشونت باری به حضور بیگانگان در سرزمین خود نشان می دهند.منبع تصویر،توضیح تصویر،آتش سوزی های طبیعی بخشی از آمازون را سوزانده استانجمن دفاع از محیط زیست - قومیت کانیند که آقای فرانسیسکاتو به تاسیس آن در دهه ۱۹۸۰ کمک کرد گفت که این گروه بومی راهی برای تشخیص دوست از دشمن نداشت.

رهبران بومی می گویند از زمان روی کار آمدن ژائر بولسونارو رئیس جمهور برزیل که قول توسعه آمازون را داده برخوردهایی که به دلیل حضور معدنکاران، کشاورزان و چوب برها در سرزمین های اجدادی آن پیش می آید خیلی بیشتر شده است.حافظان محیط زیست آقای بولسونارو و دولت او را به قطع بودجه سازمان هایی مثل فونای و سازمان مجری قوانین محیط زیست، ایباما، متهم می کنند و می گویند آنها چشم خود را به روی کسانی که مشغول جنگل زدایی آمازون هستند می بندند. headtopics.com

آقای بولسونارو از دیرباز نیاز به وجود مناطق تحت حفاظت بومیان در نواحی حاره ای را زیر سوال برده و از گشودن درهای آمازون به روی فعالیت های زراعی و معدنکاری دفاع کرده است.آمازون بزرگترین جنگل گرمسیری جهان است و به گفته سازمان "بقای بین الملل" که حامی حقوق بومیان است حدود ۱۰۰ قبیله منزوی در آن زندگی می کنند.

آقای فرانسیسکاتو هدایت برنامه ای در فونای برای حفاظت از گروه های بومی دورافتاده را به عهده داشت. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

حاجتی به اتهام اعتراض به عدم قرنطینه قم به زندان و تبعید محکوم شدمهدی حاجتی، عضو سابق شورای شهر شیراز به اتهام اعتراض به عدم قرنطینه قم به یک سال حبس و تبعید محکوم شد. - خبرگزاری آناتولی

طرح مجلس برای تشویق زاد و ولد/ اختصاص «سهام آیندگان» به فرزندان سوم به بعدنماینده مردم ملکان در مجلس از تدوین طرحی در مجلس برای تشویق زاد و ولد خبر داد.

پنج خبرنگار به اتهام افشای نام ماموران مخفی ترکیه به زندان محکوم شدند۳ خبرنگار به ۴ سال و ۸ ماه و ۲ خبرنگار دیگر به ۳ سال و ۹ ماه حبس محکوم شده‌اند.

یک شبکه ژاپنی: ظریف به زودی به اروپا سفر می‌کندیک شبکه ژاپنی: ظریف به زودی به اروپا سفر می‌کند *یک شبکه ژاپنی مدعی شد که وزیر امور خارجه ایران برنامه دارد به زودی به اروپا سفر کند *این شبکه اعلام کرد که طبق اطلاعاتی که به دست آورده است، ظریف برنامه دارد سفری به اروپا داشته باشد

ک‌.الف فعلاً به «زنای به عنف» تفهیم اتهام نشده استوکیل پنج شاکی متهم تجاوز به دختران گفت: من به عنوان وکیل و شاکیانی که دارم، هیچ کدام با مجازات نهایی یعنی اعدام موافق نیستیم. اما نکته مهم این است که نباید حکم قانونی برای این جرم سبب شود این بازمانده‌های تجاوز مجدداً تحت فشاری جدید از سوی جامعه قرار گیرند.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 572 نفر رسید