ماکرون برای دومین بار رئیس‌جمهور فرانسه شده است

04/02/1401 09:30 ب.ظ

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فعلی فرانسه، با پیروزی بر رقیب راست افراطی خود برای دومین بار به عنوان رئیس جمهور این کشور انتخاب شد

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فعلی فرانسه، برای دومین بار به عنوان رئیس جمهور این کشور انتخاب شده است. مردم فرانسه امروز یکشنبه برای شرکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری بر سر صندوق‌های رای حضور پیدا کردند. رای‌دهی در فرانسه با ۴۸.

۷ میلیون رای‌دهنده برای انتخاب امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فعلی فرانسه و مارین لوپن رهبر راست‌گرایان افراطی ساعت ۸ صبح به وقت محلی در فرانسه آغاز شده و ساعت ۱۹ به وقت محلی پایان یافته است.

برنده انتخابات تا سیزده ماه می ماموریت ریاست جمهوری در فرانسه را بر عهده خواهد گرفت. اولین دور انتخابات ریاست جمهوری در فرانسه ده آوریل برگزار شده بود. نتایج اولیه شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نشان می‌دهد ماکرون با کسب ۵۸.۲ درصد آرا نسبت به رقیب خود لوپن (۴۱.۸) پیشتاز است.

همزمان با اعلام پیروزی امانوئل ماکرون در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه، هواداران او که از ساعاتی قبل در نزدیک برج ایفل گرد هم آمده بودند، به شادی و پایکوبی پرداختند. شارل میشل، رییس شورای اتحادیه اروپا هم در واکنش به انتخاب دوباره ماکرون گفت که اروپا می‌تواند ۵ سال دیگر روی فرانسه حساب کند. headtopics.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

دستور رئیس جمهور برای حل و فصل مشکلات مردم محمدآبادرئیس جمهور در بازدید از منطقه محمدآباد شهر قدس مشکلات مردم این منطقه را از نزدیک مورد بررسی قرار داد. راجع به مرز شرقی ایران چیزی رو گزارش نمیدین ؟ حاجی لاکن علــــــــــــــــــــــــــــی اباد در علی اکبراباد و علی اصغرآباد در حســـــــــــــــین اباد از قلم افتاد

دستور رئیس جمهور برای راه‌اندازی مجموعه بزرگ صنایع لبنی کاسپین تا یک ماه آیندهرئیس جمهور در بازدید از مجموعه بزرگ صنایع لبنی کاسپین با ابراز ناراحتی از راکد بودن آن، دستور داد مشکل سرمایه در گردش این مجموعه بلافاصله با هماهنگی بانک برطرف شده و حداکثر تا یک ماه آینده به افتتاح برسد

رئیس جمهور: معطلی ۳۰ ساله برای تکمیل این بیمارستان غیرقابل توجیه استرئیس جمهور از پروژه نیمه تمام بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی امام خمینی شهریار که احداث آن ۳۰ سال پیش آغاز شده بود، بازدید کرد و از مسئولین وزارت بهداشت و درمان خواست تا یکسال آینده زمینه افتتاح آن را فراهم کنند.

معاونان اجرایی و اقتصادی رئیس جمهور از ترکیب کمیسیون اقتصاد دولت حذف شدندمعاون اول رئیس جمهور مصوبه مربوط به حذف معاونان اجرایی و اقتصادی رئیس جمهور از ترکیب کمیسیون اقتصاد دولت را ابلاغ کرد. SNima_Mousavi در راستای تیم جلیلی و قالیبافه به نظرت این قضیه؟

رییس جمهور :در شب‌های قدر قاطعانه تصمیم بگیرید تا دیگر سراغ مواد مخدر نرویدرئیس جمهور در بازدید از کمپ بازپروری اخوان شهرستان ملارد، مددجویان این کمپ را به تقویت اراده و تصمیم جدی برای ترک اعتیاد در کنار فراگیری شغل مناسب به منظور بازگشت به جامعه و زندگی شرافتمندانه توصیه کرد.

از سر دادن شعار علیه خانواده رئیس مجلس ناراحت شدم/ در جای جای تهران، نام قالیباف می‌درخشدبا انتقاد از فضای رسانه‌ای ایجاد شده علیه رییس مجلس و خانواده او گفت: این خانواده با چهار ساک رفتند و با ۵ ساک برگشتند و دو قلم جنس هم همراه خود آوردند که مشخص است. دو جوانی که اول ازدواجشان است و می‌خواهند صاحب فرزندی شوند، ذوق دارند و به یک سفر خارجی رفتند و در یک حراجی سیسمونی دیدند و دو قلم جنس هم خریده‌اند. نیازمند حمایت هاتون هستیم ‌Mortazavi_org m_mokhber ‌ raisi_com⁩ ‌ Eynollahi_ir⁩ ‌ نمایندگان سایت_نمایندگان تعویق_کنکور_ارشد_علوم_و_بهداشت تعویق_کنکور_ارشد_۱۴۰۱ ‌ هزاران دانشجو نیازمند حمایت هستند HamidRasaei MiladGoodarzi_ va_ashtari sabaazarpeik j_rashidikoochi raisi_com ⁩ Eynollahi_ir ⁩ mb_ghalibaf ‌ نمایندگان سایت_نمایندگان تعویق_کنکور_ارشد_علوم_و_بهداشت تعویق_کنکور_ارشد_۱۴۰۱ ⚪🔴⚪🔴⚪ ما فقط خواهان اجرای عدالت هستیم ،فاصله یکسال بین آزمون ها، تداخل ماه مبارک رمضان با دوران جمع بندی، تداخل امتحانات دانشگاه و حضوری شدن ناگهانی دانشگاه ها و بی برنامه کلاس ها و دلایل دیگر که در لینک ذیل ذکر شده است: