لیبی به پایان دوره گذار نزدیک می‌شود

22/10/2020 12:43:00 ب.ظ

#لیبی به پایان دوره گذار نزدیک می‌شود

لیبی, دوره گذار

لیبی به پایان دوره گذار نزدیک می‌شود

لیبی در حال نزدیک شدن به پایان دوره گذار و توافق طرف‌های درگیر در این کشور است. - خبرگزاری آناتولی

22.10.2020رباط/خبرگزاری آناتولیخالد المشری، رئیس شورای عالی دولت لیبی پس از دیدار با ناصر بوریتا، وزیر امور خارجه مراکش در رباط٬ در یک نشست خبری اعلام کرد:"بر روی یک چارچوب درست برای پایان دادن به دوره گذار در لیبی کار می‌کنند.در پی اجرای توافق‌ها مرتبط با تعیین مقامات عالی دولت و همچنین نحوه برگزاری انتخابات هستیم".

وی افزود: با برادران مراکشی خود در خصوص ایجاد چارچوبی مناسب برای پایان دادن به دوره گذار تلاش می‌کنیم.المیشری با بیان اینکه چگونگی اعمال توافقات را مورد ارزیابی قرار داده‌اند٬ تاکید کرد:"توافق بر سر نهادهایی که مجددا تعادل اقتصادی لیبی را برقرار می‌کنند، حاصل شد و بنابراین امیدها برای دستیابی به راه حل‌های بزرگ دوباره زنده شده است".

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

وزارت دادگستری آمریکا: برای پایان دادن به نقض قانون ضد انحصاری ممکن است گوگل تجزیه شوددولت ایالات متحده می‌گوید برای جلوگیری از نقض قانون ضد انحصار، ممکن است لازم باشد که گوگل تجزیه شود. روز سه‌شنبه وزارت دادگستری آمریکا از گوگل، این شرکت تریلیون دلاری، شکایت کرده و آن را به تحت فشار گذاشتن رقبایش در بازار متهم کرد

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 40 هزار و 510 نفر رسید

پایان تحریم تسلیحاتی ایران پیروزی منطق و عقلانیت بر زور و قلدری بود/ شعار «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» را به کرسی نشاندیم/ نباید به برخی حاشیه‌سازی‌ها توجه کردرئیس جمهور با اشاره به لغو تحریم های تسلیحاتی خاطرنشان کرد: اینکه ما بر اساس قوانین بین الملل آزادیم که اسلحه خرید و فروش کنیم، مهم است اما از آن مهمتر این بود که منطق حق و حقیقت، منطق قانون و عقلانیت بر زور و قلدری پیروز شد. تصحیح می کنم ' آمریکا هیچ غلطی نمی تونه بکونه ' رو بخونیم ' گاهی ما یه غلطهایی فکر کنم میکنیم !' . شاید هم منظورتون این هست تحریم و انزوای ایران و بلوکه کردن دارائی ها و..... غلط نبوده و درست بوده ؟ یا جزو مواهب الهی بوده ؟

سازمان ‌ملل: تمام مسیرهای زمینی و هوایی در لیبی باز می‌شود

رئیس‌جمهور فرد توانمندی است/ وضع معیشت مردم خوب نیست/ نمایندگان به جای ورود به اعدام رئیس جمهور، به وظایف ذاتی خود بپردازندیک نماینده مجلس با بیان این که رئیس‌جمهور انسان عاقل و توانمندی است، گفت: هنگامی که دولت تسامح و تساهل می‌کند یا در ادای وظیفه و اجرا اشتباهاتی دارد مجلس باید نظارت قوی خودش را به منصه ظهور بگذارد اما این که اعدام شود و یا نشود، دست ما نیست و ارتباطی ندارد. موسوی ؟ آقای موسوی بفرماید درطول 8سالی که ایشان ریس جمهور بوده باتوجه به قول مساعدی که به مردم داددرجهت رفع مشکلات اقتصادی چه قدم مثبتی برداشته است روزبه روزمشکلات معیشتی مردم بیشتر وبیشتر شده اکنون بجایی رسیده که مردم محتاج نان شبند انصافا کنی هم دردفاع ازمظلومیت مردم صحبت کنید

گفت‌وگوی اختصاصی با نرگس محمدی: زنانگی‌ام را حفظ می‌کنم و به مبارزه ادامه می‌دهمیک جمله زیبا در کتابی خواندم و آن این بود، صدا و ندای آزادی را هرگز نمی توان خاموش کرد، تا جایی که امکان داشت خانم نرگس محمدی را تحت فشار قرار دادند که او را خاموش کنند ولی او و امثال او هرگز خاموش نشدند و به راه خود ادامه می دهند. درود بر انسان‌های آزاده که دست از مبارزه نمیکشند

لیبی در حال نزدیک شدن به پایان دوره گذار و توافق طرف‌های درگیر در این کشور است.روز سه‌شنبه وزارت دادگستری آمریکا از گوگل، این شرکت تریلیون دلاری، شکایت کرده و آن را به تحت فشار گذاشتن رقبایش در بازار متهم کرد.وزارت بهداشت عمومی افغانستان از افزایش آمار مبتلایان کرونا در این کشور به 40 هزار و 510 نفر خبر داد.به گزارش ایلنا، "حسن روحانی" رئیس‌جمهور در جلسه امروز ۳۰ مهر ماه ۹۹۲ هیئت دولت با بیان اینکه در روز یکشنبه با آغاز ماه ربیع المولود، تحریم تسلیحاتی ایران برداشته شد، گفت: این بسیار برای مردم ما مهم بود نه از این جهت که ما بر اساس قوانین بین الملل آزادیم که اسلحه خرید و فروش کنیم که البته آن نیز به جای خودش مهم است اما از آن مهمتر این بود که منطق حق و حقیقت، منطق قانون و عقلانیت بر زور و قلدری پیروز شد.

22.10. شکایت وزارت دادگستری آمریکا می‌تواند منجر به تجزیه شرکتی شود که امروز نمادی برای اینترنت شده و در زندگی روزمره میلیاردها نفر در سراسر جهان نقشی اساسی دارد.2020 رباط/خبرگزاری آناتولی خالد المشری، رئیس شورای عالی دولت لیبی پس از دیدار با ناصر بوریتا، وزیر امور خارجه مراکش در رباط٬ در یک نشست خبری اعلام کرد:"بر روی یک چارچوب درست برای پایان دادن به دوره گذار در لیبی کار می‌کنند.2020 استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی وزارت بهداشت عمومی «صحت عامه» افغانستان امروز چهارشنبه 21 اکتبر 2020 طی گزارشی اعلام کرد: آمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا «کووید-19» در کشور با ثبت 141 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته، به 40 هزار و 510 نفر رسید.در پی اجرای توافق‌ها مرتبط با تعیین مقامات عالی دولت و همچنین نحوه برگزاری انتخابات هستیم". از زمان شکایت دولت آمریکا علیه شرکت مایکروسافت که در سال ۱۹۹۸ و به علت اقدامات ضدرقابتی و انحصارگرانه آن انجام شد، تاکنون این دادخواست اولین شکایت دولت علیه یک شرکت بزرگ فناوری و برای تجزیه آن است. وی افزود: با برادران مراکشی خود در خصوص ایجاد چارچوبی مناسب برای پایان دادن به دوره گذار تلاش می‌کنیم. روحانی یادآور شد: در مقطعی حتی دوستانمان نمی‌توانستند از ما حمایت کنند.

المیشری با بیان اینکه چگونگی اعمال توافقات را مورد ارزیابی قرار داده‌اند٬ تاکید کرد:"توافق بر سر نهادهایی که مجددا تعادل اقتصادی لیبی را برقرار می‌کنند، حاصل شد و بنابراین امیدها برای دستیابی به راه حل‌های بزرگ دوباره زنده شده است". اما در نمونه‌ای دیگر که یک پرونده ضدانحصار در سال ۱۹۷۴، علیه شرکت ای‌تی‌ان‌تی تشکیل شده بود، در نهایت منجر به فروپاشی شبکه بل شد. همچنین 2 بیمار مبتلا به کرونا در یک روز گذشته فوت کرده و به این ترتیب شمار قربانیان این بیماری به 1 هزار و 501 نفر رسیده است. ناصر بوریتا، وزیر امور خارجه مراکش نیز گفت که کشورش از هر دو مجلس موجود در لیبی به عنوان دو نهاد مهم در حل بحران این کشور حمایت می‌کند. گفتنی است روز ششم اکتبر گذشته نشست مذاکرات لیبی با حضور نمایندگان دولت مشروع لیبی و کمیته‌هایی از مجلس نمایندگان طبرق حامی خلیفه حفتر، رهبر شبه‌نظامیان شرق این کشور در شهر بوزنیکا در جنوب رباط، پایتخت مراکش برگزار و طرفین پیش‌نویس توافق‌نامه‌ای در مورد انتخاب مقامات عالی‌رتبه در دولت را به امضا رساندند. آنها ادعا می‌کنند که گوگل برای حفظ موقعیت خود در دنیای جستجوگرها و در جستجوی تبلیغات اینترنتی، غیرقانونی عمل کرده است. .