لهستان: خطر جنگ بیش از هر زمان دیگری در ۳۰ سال اخیر شرق اروپا را تهدید می‌کند

23/10/1400 04:16 ب.ظ

وزیر خارجه لهستان در سخنرانی افتتاحیه خود در نشست سازمان امنیت و همکاری اروپا خواستار احترام به مرزهای اوکراین و حل این بحران از مسیر مسالمت آمیز شد.

وزیر خارجه لهستان می‌گوید اروپا بیش از همیشه در ۳۰ سال اخیر به جنگ نزدیک شده است. زبیگنیو رائو، در سخنرانی خود در نشست سازمان همکاری امنیت و همکاری اروپا ضمن اشاره به این موضوع به مسئله درخواست روسیه مبنی بر عدم پیوستن اوکراین به ناتو اشاره و تاکید کرد در هفته‌های اخیر چشم‌انداز تنش نظامی در شرق اروپا به شدت تشدید شده است.

وزیر خارجه لهستان در ادامه سخنرانی خود بدون اینکه به صورت مستقیم نامی از روسیه ببرد، مجموعه‌ای از درگیری‌ها در منطقه را فهرست کرد که گفته می‌شود مسکو در آنها نقش دارد. رائو که کشورش ریاست دوره‌ای سازمان امنیت و همکاری اروپا را برعهده دارد با اشاره‌ای به اولویت‌های ورشو در دوره جدید افزود: «به نظر می رسد که خطر جنگ در منطقه OSCE اکنون بیشتر از هر زمان دیگری در ۳۰ سال گذشته است.

تنش‌ها در شرق اروپا در هفته‌ها و ماه‌های اخیر به ویژه بر سر مرز اوکراین و همچنین بحران پناهجویان در بلاروس بالا گرفته است. از سوی دیگر تجمع حدود صد هزار سرباز روس در نزدیکی مرزهای اوکراین، نگرانی‌ها در خصوص حمله احتمالی روسیه به اوکراین را افزایش داده است. headtopics.com

لهستان از جمله اعضای ناتو به شمار می‌رود که در رویارویی با آنچه «جاه‌طلبی‌های تجدیدنظرطلبانه روسیه در شرق اروپا» خوانده می‌شود بیش از دیگر کشورها خواستار برخورد سخت با مسکو است.وزیر خارجه لهستان در بخش دیگری از اظهارات خود به مسئله بحران اوکراین اشاره کرد و افزود: «ما خواستار احترام کامل به حاکمیت و تمامیت ارضی و وحدت اوکراین در درون مرزهای شناخته شده بین‌المللی هستیم.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ابراز نگرانی از شیوع بیماری سالک در مناطقی از استان تهران | DW | 11.01.2022پس از سرخک و سرخجه، نوبت به کرونا رسید. در حالی که مقابله با کرونا به فرجام نرسیده، از شیوع بیماری سالک سخن می‌رود. پس‌ماندها، اختلال در جمع‌آوری زباله و نخاله ساختمانی از جمله موارد موثر در شیوع بیماری سالک هستند.

تصاویری از جشن عروسی اقلیت مسلمان در بلغارستانمراسم جشن ازدواج نفیه امینکوا،۲۱ ساله و شعبان کیسلوف، ۲۴ ساله، تبلور سنت‌هایی است که اقلیت مسلمان ساکن بلغارستان در دوره حاکمیت کمونیسم ناگزیر به ترک آنها شده بود.

اولیانوف: به‌ نمایندگی از ایران در وین مذاکره نمی‌کنیممیخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین که اخیرا به اطلاع‌رسانی درباره جزئیات مذاکرات وین و بیان مواضع طرف ایرانی شهرت یافته فکر کنم مذاکرات دیگه کاملا مالیده :) بچه پرروهای روسی ، آخوندهای انگل را توسری خور یافته اند گه خورد نکبت استثمارگر ، البته از بی عرضگی ملک و ملک هست

ی.پ.گ/پ.ک.ک بیش از 50 معترض را در شهر رقه سوریه ربودگروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک بیش از 50 معترض به گرانی در شهر رقه در شمال سوریه را ربود. - خبرگزاری آناتولی

«سرماخوردگی احتمالا می‌تواند از بدن در مقابل اومیکرون محافظت کند»پژوهشگران این تحقیق همچنان تاکید دارند که نتیجه مطالعات آنها به معنای نادیده گرفتن واکسن‌های ضدکرونا نیست و در حال حاضر واکسیناسیون همچنان تنها راه موثر برای محافظت بدن در برابر این ویروس است. تیتر با متن نمیخونه که بالاخره سرماخوردگی در مقابل اومیکرون موثره یا واکسیناسیون تنها راه موثر برای محافظت بدن در برابر این ویروسه؟

وزارت بهداشت از شیوع بیماری سالک «در مناطق روستایی استان تهران» خبر دادوزارت بهداشت از شیوع بیماری سالک «در مناطق روستایی استان تهران» خبر داد محمد مهدی گویا، رئیس مرکز بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت، تاکید کرد که کنترل این بیماری «نسبت به گذشته به سادگی میسر نیست» و ممکن است مهار این بیماری سال‌ها طول بکشد.