وزارت بهداشت از شیوع بیماری سالک «در مناطق روستایی استان تهران» خبر داد

21/10/1400 11:59:00 ب.ظ

وزارت بهداشت از شیوع بیماری سالک «در مناطق روستایی استان تهران» خبر داد محمد مهدی گویا، رئیس مرکز بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت، تاکید کرد که کنترل این بیماری «نسبت به گذشته به سادگی میسر نیست» و ممکن است مهار این بیماری سال‌ها طول بکشد.

گزارش‌هایی نیز درباره مشاهده مواردی از سالک در اراک هم منتشر شده و نسبت به بومی شدن این بیماری در استان مرکزی، هشدار داده شده است. چاپ یک مقام وزارت بهداشت ایران با اعلام خبر شیوع سالک در روستاهای اطراف تهران نسبت به گسترش این بیماری هشدار داد.

محمد مهدی گویا، رئیس مرکز بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت، از شیوع بیماری سالک در مناطق روستایی استان تهران خبر داد و گفت با اقدام سریع می‌توان امیدوار بود که بیماری به سرعت کنترل شود.

وی در عین حال تاکید کرد که کنترل این بیماری «نسبت به گذشته به سادگی میسر نیست» و ممکن است مهار این بیماری سال‌ها طول بکشد. خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا روز سه‌شنبه ۲۱ دی در گزارشی به نقل از آقای گویا اعلام کرد:‌ «مدیریت سالک در کشور چند بخشی است. کنترل حیوانات ولگرد، پسماند‌ و جمع‌آوری زباله و نخاله ساختمانی اهمیت زیادی دارد چرا که هر کدام ممکن است منبع سالک در منطقه‌ای باشد که حتی پیش از این بیماری در انجا دیده نشده است.»

محمد مهدی گویا با اشاره به این که «این بیماری در حال حاضر به طور عمده در مناطق روستایی استان تهران مشاهده شده» است، گفت که با اقدام سریع «می‌توانیم امیدوار باشیم که بیماری به سرعت کنترل می‌شود.» رئیس مرکز بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت در عین حال افزود:‌ «اگر این اقدامات به صورت هماهنگ در زمان مناسب انجام نشود، بیماری گسترش می‌یابد.» headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

ابراز نگرانی از شیوع بیماری سالک در مناطقی از استان تهران | DW | 11.01.2022پس از سرخک و سرخجه، نوبت به کرونا رسید. در حالی که مقابله با کرونا به فرجام نرسیده، از شیوع بیماری سالک سخن می‌رود. پس‌ماندها، اختلال در جمع‌آوری زباله و نخاله ساختمانی از جمله موارد موثر در شیوع بیماری سالک هستند.

سرپرست وزارت خارجه طالبان: با احمد مسعود و اسماعیل خان دیدار کردمروز یکشنبه خبری مبنی بر دیدار هیات طالبان و احمد مسعود در تهران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که سپس از سوی سخنگوی جبهه پنجشیر تکذیب شد. اما دست خالی و عصبانی برگشت . تالب تروریست و جنایتکار است .

وزارت دادگستری آمریکا واحد ویژه «مبارزه با تروریسم داخلی» تشکیل می‌دهداین تصمیم نشان می‌دهد که نهادهای امنیتی آمریکا به خصوص پس از حمله به ساختمان کنگره به این نتیجه رسیده‌اند که خطر گروه‌های تندرو داخلی کمتر از تهدیدهای گروه‌های تروریستی خارجی نیست.

سرپرست وزارت خارجه طالبان دیدار با احمد مسعود در تهران را تایید کرد🔺سرپرست وزارت خارجه طالبان دیدار با احمد_مسعود در تهران را تایید کرد آقای متقی پس از بازگشت از ایران در فرودگاه کابل گفت این دو می‌توانند بدون نگرانی به افغانستان بازگردند و طالبان برای‌ آنها مشکلی ایجاد نخواهد کرد. مذاکره چند بعلاوه چند بود؟😂😂😂😂😂

دیدگاه: اشتراک‌های جمهوری اسلامی ایران با طالبان (نگاهی به دیدار سفیر ایران با سرپرست وزارت فرهنگ طالبان) گفت‌وگو با حسین علیزادهدیدار و گفت‌وگوی سفیر ایران در کابل با سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان که ذیل همکاری‌های دو حکومت صورت گرفته، افکار عمومی و تحلیلگران مسائل منطقه‌ای را با این پرسش مواجه کرده است که جمهوری اسلامی

ابراز نگرانی از شیوع بیماری سالک در مناطقی از استان تهران | DW | 11.01.2022پس از سرخک و سرخجه، نوبت به کرونا رسید. در حالی که مقابله با کرونا به فرجام نرسیده، از شیوع بیماری سالک سخن می‌رود. پس‌ماندها، اختلال در جمع‌آوری زباله و نخاله ساختمانی از جمله موارد موثر در شیوع بیماری سالک هستند.