قیمت نفت برنت از مرز ۱۱۰ دلار گذشت

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

قیمت نفت برنت از مرز ۱۱۰ دلار گذشت نفت خام در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی با افزایش نگرانی‌ها نسبت به اختلالات عرضه پس از تحریم‌های سنگین علیه بانک‌های روسیه و تشدید جنگ در اوکراین، رکورد قیمت جدیدی را شکست.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات نفت برنت پنج دلار و ۳۰ سنت معادل پنج درصد افزایش یافت و به ۱۱۰ دلار و ۲۳ سنت در هر بشکه رسید که بالاترین قیمت از ژوییه سال ۲۰۱۴ بود.

جاستین اسمیرک، اقتصاددان شرکت وست پک گفت: اختلالات تجاری توجه افراد را جلب کرده اند. مسائل پیرامون فاینانس و بیمه روی صادرات از دریای سیاه تاثیر گذاشته و شوک عرضه را ایجاد کرده است.شرکت آمریکایی اکسون موبیل روز سه شنبه اعلام کرد در نتیجه حمله نظامی مسکو به اوکراین، از فعالیتهای نفت و گاز روسیه خارج می شود. این شرکت با این تصمیم از کنترل تاسیسات تولید بزرگ جزیره ساخالین در خاور دور روسیه خارج می شود.

شرکت هندی بهارات پترولیوم نگران آن است که تحریمهای غربی علیه روسیه مانع تحویل نفت اورال شود و از هم اکنون به دنبال خرید نفت بیشتری از تولیدکنندگان خاورمیانه برای آوریل است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

رنج ما را که توان برد به یک گوشه چشم شرط انصاف نباشد که مداوا نکنی حافظ ده_سال_تحریم

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رویترز: خرید نفت‌ ایران توسط چین بیشتر از ‌قبل تحریم‌هاسترویترز: خرید نفت‌ ایران توسط چین بیشتر از ‌قبل تحریم‌هاست طی ماه‌های گذشته واردات نفت ایران توسط چین رکورد جدیدی را به ثبت رسانده و حتی از میزان پیش از اعمال تحریم‌ها تا خروج آمریکا از برجام بیشتر شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بحران اوکراین؛ کشورهای صنعتی ۶۰ میلیون بشکه از ذخایر نفت را آزاد می‌کننداین میزان نفت، معادل ۱۰ روز صادرات نفت خام و محصولات نفتی روسیه است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

بحران اوکراین؛ قیمت گندم به بالاترین میزان طی بیش از یک دهه رسیداین موضوع بر هزینه واردات گندم ایران نیز به شدت تاثیر خواهد گذاشت. ایران یکی از مهمترین واردکنندگان گندم است و طی ۱۰ ماه گذشته ۶.۲ میلیون تن واردات گندم داشته است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

شکر و برنج ایرانی، صدرنشین افزایش قیمت در دی ماهشکر و برنج ایرانی، صدرنشین افزایش قیمت در دی ماه آمار منتشر شده از سوی وزارت صمت نشان می‌دهد که قیمت انواع برنج، شکر و گوشت در دی ماه امسال بین حدود ۱۷ تا ۸۱.۸ درصد افزایش یافته که بیشترین افزایش قیمت مربوط به شکر و دو نوع برنج ایرانی بوده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فروش محموله‌های نفت ایران به چین کاهش یافتفروش محموله‌های نفت ایران به چین کاهش یافت منابع چینی آگاه اعلام کردند شرکت ملی نفت ایران محموله‌های کمتری به شرکت‌های بازرگانی می‌فروشد و به دنبال نگه داشتن نفت بیشتری برای فروش مستقیم به بازار جهانی پس از رفع تحریم‌های آمریکاست. “Don’t say that Qasim as Imam Mahdi!” So I tell you that “Then show me who is more worthy to be Imam Mahdi? Who told you that Qasim not The Imam Mahdi? Do you have any proof? Show me the evidences.” Why are more and more people claiming this?
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افزایش ۹۵ درصدی قیمت برنج ثبت شدمرکز آمار: برنج ایرانی ۹۵ درصد گران شد تازه‌ترین گزارش مرکز آمار درباره متوسط قیمت کالاهای خوراکی در بهمن ماه نشان می‌دهد که برنج ایرانی نسبت به سال گذشته ۹۵.۳ درصد گران شده است لعنت بر اخوند سال گذشته آبانماه ۱۳۹۹ برنج احمد کاظمی کشت لرستان رو کیلویی ۲۷ خریدم امسال برنج تا ۹۰ تومن رفته یعنی ۲۳۳ درصد افزایش بقدری فساد عمیق و نهادینه و سیستماتیک هست که دیگه نشده برای چیزی مافیا و سلطان تشکیل نشه.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »