قول لوکاشنکو: قانون اساسی جدید برای بلاروس با اما و اگرها | DW | 27.11.2020

07/09/1399 11:38 ب.ظ

رئیس جمهور بلاروس وعده ایجاد اصلاحات و قانون اساسی جدید را داده است. او گفته است که با اجرای این اصلاحات اختیارات رئیس جمهوری محدود می‌شود و مجلس قدرت بیشتری خواهد داشت. ناظران این را مانوری برای وقت‌خریدن می‌دانند.

رئیس جمهور بلاروس وعده ایجاد اصلاحات و قانون اساسی جدید را داده است. او گفته است که با اجرای این اصلاحات اختیارات رئیس جمهوری محدود می‌شود و مجلس قدرت بیشتری خواهد داشت. ناظران این را مانوری برای وقت‌خریدن می‌دانند. سرگئی لاوروف در سفر به بلاروس هم‌چنین غرب را به مداخله در امور این کشور متهم کرده است.

او روز پنجشنبه ششم آدر (۲۶ نوامبر) در یک کنفرانس مطبوعاتی با ولادیمیر ماکی، همتای خود در مینسک گفت: «مردم خردمند بلاروس قادر به اداره امور خود بدون دخالت خارجی یا پیشنهادات سرزده برای میانجیگری هستند.» لاوروف پیش از این با رئیس دولت الكساندر لوكاشنكو در مینسك ملاقات كرده بود.به گزارش بلتا لوکاشنکو با اعلام قانون اساسی جدید پایان دوران ریاست خود را اعلام کرده است. او گفته است: «با قانون اساسی جدید من دیگر به عنوان رئیس جمهور کار نخواهم کرد.» اما او این را ناگفته گذاشت که این زمان کی فرا خواهد رسید. لوکاشنکو در عین حال نیز از تاسیس احزاب جدید و انتخابات پارلمانی بر اساس فهرست احزاب انتقاد کرده و گفته است که این تغییرات تنها منجر به تشکیل دسته و گروه و ایجاد تفرقه در جامعه می‌شود.

والری کاربلویچ، کارشناس علوم سیاسی مینسک، وعده لوکاشنکو مبنی اصلاحات در قانون اساسی و عدم حضور خود در مقام ریاست جمهوری پس از تصویب آنرا تنها مانوری برای"ردگم کردن" می‌داند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

مزدور آلمانی به رهبر چلاقت تسلیت گفتی اومدی توییت میزنی؟ بهت توصیه میکنم زودتر اینکارو بکنی چون همین روزا اونم به گا میره و بی رهبر چلاق میشی!

دادگاه قانون اساسی اتریش ممنوعیت حجاب در دبیرستان‌های این کشور را مغایر قانون اساسی اعلام کرددادگاه قانون اساسی اتریش ممنوعیت حجاب در دبیرستان‌های این کشور را مغایر قانون اساسی اعلام کرد تمامی این موارد خیانت دولت باغچلی پیر گفتار و از خیانت های اردوغان که در جنگ سوریه از داعش حمایت کرد اروپایی ها مسلمانان را ترویست می نامند تف به شرف هر دو جاهل اردوغان و باغچلی همجنس باز

دادگاه قانون اساسی آلمان: دولت قانون اقلیمی را برای حمایت از نسل جوان تغییر دهددادگاه قانون اساسی آلمان با ناکافی دانستن قوانین این کشور برای مهار تغییر اقلیم، اعلام کرد که این قوانین با فشار بیش از حد بر جوانان برای کاهش تصاعدی دی اکسید کربن، آزادی های بنیادی آن‌ها را نقض می‌کند.

مخالفت مایک پنس با طرح استفاده از اصلاحیه 25 قانون اساسی برای برکناری ترامپمایک پنس معاون رئیس جمهوری ایالات متحده شامگاه پنج‌شنبه 7 ژانویه با طرح برخی اعضای دولت برای استفاده در این هفته مایک پنس نشان داد که بسیار آدم سیاسی است. بنظر می رسد که هوش سیاسی وی از ترامپ بیشتر است

چشم انداز: قانون اساسی پیشنهادی محمدرضا شجریان برای دوران گذار از جمهوری اسلامیمهرانگیز کار، حقوقدان در برنامه چشم_انداز می‌گوید: آقای شجریان در ضمن این‌که آثار هنری زیبایی از خود به جا گذاشته، سخت گرفتار دغدغه وضعیت دوران گذار از جمهوری اسلامی بوده است حالمون دیگه از این عتیقه ها بهم میخوره بس کنید دیگه این ته دیگه های ۵۷تی رو دیگه نمیخوایم ببینیم خانم ثابت تورو سر جدت دست از سر ما بردار هر روز این بیشرفا رو میاری حالمون رو بدتر خراب میکنی بسه بسه بسه دیگه یه مشت مادرقحبه مهرانگیز کار سوگند محضری خورد که با چشمان خودش شاهنشاه را در هلیکوپتر ارتش دیده که این و آن را نشان می‌دهد و می‌گوید: ' بکش '. مهرانگبز_گار_دروغگو

توافق بر سر تغییر قانون اساسی آلمان برای افزایش حقوق کودکان | DW | 12.01.2021احزاب حاضر در ائتلاف دولتی آلمان بر سر تغییر قانون اساسی و منظور کردن حقوق کودکان به این قانون به توافق رسیدند. چنین امری می‌تواند بر وزن و نقش کودکان در سیاست بیافزاید و رفاه کودکان در تصمیمات دولتی محفوظ شناخته شود. غرب بدنبال کشف ارزشهای حقوقی وانسانی در جامعه بشریست امارژیم منفور ج احتی (نفس کشیدن) حقوقی که ازطبیعت گرفته میشود رانیزسلب کرده مردم ایران نیاز بشماها دارند که ازسازمانهای بهداشتی ومحیط زیستی کمک بگیریدتا رژیم را وادار کند پاسخگواعمال خود باشد.جان میلیونها نفر درخطرمرگ قرارگرفته اینها بهانه ای بیش نیست همه حکومت ها بفکر این هستند که به بچه ها خط فکری بدهند آنچه که لزوما به نفع شخصی که بدنیا دعوت شده نیست و البته دولتها خود رو مالک کودک یا بهتر بگیم افراد کشور تحت سلطه میدانند، این یعنی بردگی مدرن. خیلی

پس از سفر سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه به بلاروس و تاکید او بر ضرورت انجام اصلاحات در قانون اساسی این کشور، آلکساندر لوکاشکنو به آژانس خبری دولتی بلتا اطمینان داد که قانون اساسی جدید اختیارات رئیس جمهور را که تاکنون تقریبا نامحدود بوده اصلاح می‌کند و برای رسیدن به این منظور نقش مجلس و دولت تقویت می‌شود.

سرگئی لاوروف در سفر به بلاروس هم‌چنین غرب را به مداخله در امور این کشور متهم کرده است. او روز پنجشنبه ششم آدر (۲۶ نوامبر) در یک کنفرانس مطبوعاتی با ولادیمیر ماکی، همتای خود در مینسک گفت: «مردم خردمند بلاروس قادر به اداره امور خود بدون دخالت خارجی یا پیشنهادات سرزده برای میانجیگری هستند.» لاوروف پیش از این با رئیس دولت الكساندر لوكاشنكو در مینسك ملاقات كرده بود.به گزارش بلتا لوکاشنکو با اعلام قانون اساسی جدید پایان دوران ریاست خود را اعلام کرده است. او گفته است: «با قانون اساسی جدید من دیگر به عنوان رئیس جمهور کار نخواهم کرد.» اما او این را ناگفته گذاشت که این زمان کی فرا خواهد رسید. لوکاشنکو در عین حال نیز از تاسیس احزاب جدید و انتخابات پارلمانی بر اساس فهرست احزاب انتقاد کرده و گفته است که این تغییرات تنها منجر به تشکیل دسته و گروه و ایجاد تفرقه در جامعه می‌شود.

والری کاربلویچ، کارشناس علوم سیاسی مینسک، وعده لوکاشنکو مبنی اصلاحات در قانون اساسی و عدم حضور خود در مقام ریاست جمهوری پس از تصویب آنرا تنها مانوری برای"ردگم کردن" می‌داند. او به آژانس خبری آلمان گفت كه لوكاشنكو این را روشن نمی‌کند که چه موقع این اصلاحات در قانون اساسی وارد و اجرا خواهند شد و چه کسی آن را اجرا خواهد كرد؟

به باور این کارشناس نگاه الكساندر لوكاشنكو به تاريخ انتخابات ۲۰۲۵ است و می‌خواهد تا آن زمان به هر شکل شده به حکومت خود ادامه دهد. کاربلویچ می‌گوید همه آنچه که تاکنون در مورد"برنامه های مخفی او برای اصلاح قانون اساسی" روشن شده حاکی از آن است که نمی‌توان منتظر یک تغییر بود.

در پی انتخابات جنجالی ریاست جمهوری بلاروس در نهم اوت سال جاری میلادی لوكاشنكو پس از ۲۶ سال حکومت بار دیگر خود را با بیش از ۸۰ درصد برنده اعلام کرد. در پی این اعلام"پیروزی" اعتراضات و اعتصاب‌های گسترده‌ای علیه لوکاشنکو به جریان افتاد و اپوزیسیون او را تقلب و دستکاری در انتخابات متهم کرد. با این حال لوكاشنكو هم‌چنان از استعفا يا کناره‌گیری از قدرت خودداری می‌کند.

جنبش دموکراتیک بلاروس به رهبری سوتلانا تیخانوفسکایا خواستار استعفای لوکاشنکو، پایان دادن به خشونت پلیس، آزادی همه زندانیان سیاسی و انتخابات زودهنگام است. تیخانوفسکایا که در تبعید زندگی می کند و بسیاری او را برنده واقعی انتخابات ریاست جمهوری می دانند، خواستار ادامه اعتراضات شده است. برای روز یکشنبه نهم آذر (۲۹ نوامبر) اعتراضات گسترده‌ای علیه لوکاشنکو در مینسک و سایر شهرهای بلاروس سازماندهی شده‌اند.