توافق بر سر تغییر قانون اساسی آلمان برای افزایش حقوق کودکان | DW | 12.01.2021

12/01/2021 01:12:00 ب.ظ

احزاب حاضر در ائتلاف دولتی آلمان بر سر تغییر قانون اساسی و منظور کردن حقوق کودکان به این قانون به توافق رسیدند. چنین امری می‌تواند بر وزن و نقش کودکان در سیاست بیافزاید و رفاه کودکان در تصمیمات دولتی محفوظ شناخته شود.

قانون اساسی آلمان, قانون اساسی

احزاب حاضر در ائتلاف دولتی آلمان بر سر تغییر قانون اساسی و منظور کردن حقوق کودکان به این قانون به توافق رسیدند. چنین امری می‌تواند بر وزن و نقش کودکان در سیاست بیافزاید و رفاه کودکان در تصمیمات دولتی محفوظ شناخته شود.

احزاب حاضر در ائتلاف دولتی آلمان بر سر تغییر قانون اساسی و منظور کردن حقوق کودکان به این قانون به توافق رسیدند. چنین امری می‌تواند بر وزن و نقش کودکان در سیاست بیافزاید و رفاه کودکان در تصمیمات دولتی محفوظ شناخته شود.

افزون بر آن، رفاه و مصلحت کودکان نیز باید در تصمیم‌گیری‌ها مورد توجه قرار گیرد. تقاضاهای مطابق با قانون اساسی کودکان نیز باید از منظر حقوقی پیگیری شوند. این بند از قانون اساسی همچنان مسئولیت اصلی والدین در قبال کودکان را به‌رسمیت می‌شناسد.اتحاد دو حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی پیش از آن بر سر نوع جمله‌بندی این بند از قانون اساسی با حزب سوسیال دموکرات اختلاف نظر داشتند. این دو حزب نگران آن بودند که تصویب چنین قانونی عملا باعث کمرنگ شدن حقوق والدین در تربیت و پرورش کودکان بشود.

افزودن ماده‌ای به قانون اساسی با هدف منظور کردن حقوق کودکان در آلمان موضوعی است که از چند سال پیش مطرح شده است. اکنون پس از توافق احزاب حاضر در ائتلاف دولتی، راه برای اجرایی کردن این امر هموار شده است.همه کودکان از ارزش و حقوقی یکسان برخوردارند و هیچ کودکی نباید مورد تبعیض قرار گیرد. کودکان همچون دیگر انسان‌ها با جنسیت، رنگ پوست، باورها و اعتقادهای‌شان سنجیده نمی‌شوند و ملیت، زبان، فقر یا ثروت خانواده نقشی در منزلت انسانی آنان ندارد. کودکان در سراسر جهان با هم برابرند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اینها بهانه ای بیش نیست همه حکومت ها بفکر این هستند که به بچه ها خط فکری بدهند آنچه که لزوما به نفع شخصی که بدنیا دعوت شده نیست و البته دولتها خود رو مالک کودک یا بهتر بگیم افراد کشور تحت سلطه میدانند، این یعنی بردگی مدرن. خیلی غرب بدنبال کشف ارزشهای حقوقی وانسانی در جامعه بشریست امارژیم منفور ج احتی (نفس کشیدن) حقوقی که ازطبیعت گرفته میشود رانیزسلب کرده مردم ایران نیاز بشماها دارند که ازسازمانهای بهداشتی ومحیط زیستی کمک بگیریدتا رژیم را وادار کند پاسخگواعمال خود باشد.جان میلیونها نفر درخطرمرگ قرارگرفته

اتحادیه اروپا مذاکرات با هند بر سر توافق تجاری دوجانبه را از سر می‌گیردتوافق بروکسل و دهلی‌نو برای از سرگیری مذاکرات بر سر توافق تجاری دوجانبه در حالی صورت گرفت که محرک اصلی برای اتخاذ چنین تصمیمی افزایش نفوذ جهانی چین و تلاش هند و اتحادیه اروپا برای مقابله با نفوذ پکن بود.

توافق دولت آلمان بر سر مقررات کرونایی یکسان در همه ایالت‌ها | DW | 13.04.2021دولت آلمان بر سر اعمال محدودیت‌هایی یکسان در همه ایالت‌ها برای مهار بیماری کرونا توافق کرده است. این تصمیم باید در پارلمان به رای گذاشته شود. در صورت تصویب این مقررات در پارلمان محدودیت‌های شدیدتری در انتظار مردم است.

صداوسیما به نقل از منابع ناشناس: ایران و آمریکا بر سر مبادله شماری زندانی توافق کردنددر گزارش تلویزیون ایران به نقل از این منبع ناشناس گفته شد که بریتانیا برای آزادی نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی-بریتانیایی ۴۰۰ میلیون پوند به دولت ایران پرداخت خواهد کرد. باز جای شکرش باقیست که آمریکا کشور زد تروریست است ،اگر طرفدار تروریست بود چه میشد، ( نه به جمهوری اسلامی )

توافق بر سر تبادل زندانی میان ایران، آمریکا و انگلیس و آزادی بخشی از اموال ایرانمنابع خبری از تبادل زندانی میان ایران، آمریکا و انگلیس و آزادی بخشی از اموال بلوکه شده ایران خبر دادند. دیروز جیسون رضائیان آزاد شد و پول آزادی اش شد مثلا شد حاصل پیروزی برجام در حالی که ... امروز ... بلاخره گروگانگیری جواب داد ؟! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون بازم میخوان حواس مردمو با این چیزا پرت کنن...تنها چیزی که باید انجام بشه رفع کلیه تحریم هاست ولاغیر...

گزارش صداوسیمای ایران از توافق با آمریکا بر سر مبادله زندانیان؛ واشنگتن تکذیب کرددر گزارش تلویزیون ایران به نقل از این منبع ناشناس گفته شد که بریتانیا برای آزادی نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی-بریتانیایی ۴۰۰ میلیون پوند به دولت ایران پرداخت خواهد کرد. چرا دم از حقوق بشر میزنید وقتی پای منافع خودتان در میان است؟

تلاش‌های کودکان در عرصه‌های سیاسی و زیست‌محیطی تغییر قانون اساسی در آلمان را الزام‌آور ساخته است.Aa اتحادیه اروپا و هند روز شنبه همزمان با اجلاس سران این اتحادیه در پرتغال با از سرگیری مذاکرات دوجانبه برای دستیابی به توافق تجاری موافقت کردند.در حال حاضر هرکدام از ایالت‌های آلمان بنابر میزان گسترش کرونا در آن ایالت مقررات تعیین شده از سوی دولت مرکزی را به درجات مختلف رعایت می‌کنند و محدودیت‌های یکسانی در همه آنها اعمال نمی‌شود.گفته می شود این مبلغ معادل بدهی بریتانیا به دولت ایران است.

حزب سوسیال دموکرات آلمان در همراهی با اتحاد دو حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی این کشور در مورد تغییر قانون اساسی آلمان به توافق رسیدند. هدف از این تغییر منظور کردن حقوق کودکان در قانون اساسی اعلام شده است. نخست وزیر هند قرار بود برای مذاکره با سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در اجلاس پورتو حاضر شود اما در نهایت این سفر به دلیل موج جدید شیوع ویروس کرونا در هند انجام نشد. قرار است بند دوم اصل ششم قانونی اساسی تغییر کند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید از جمله این محدودیت‌ها این است که اگر تعداد مبتلایان به کرونا در یک شهر، منطقه یا روستا در سه روز متوالی در یک هفته از ۱۰۰ نفر در میان ۱۰۰ هزار نفر بالاتر رود مقررات منع رفت و آمد از ساعت نه شب تا پنج صبح برقرار خواهد شد. این تغییر راه را برای مشارکت بیشتر کودکان در امور سیاسی هموار خواهد ساخت. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید توافق بروکسل و دهلی نو برای از سرگیری مذاکرات بر سر توافق تجاری دوجانبه در حالی صورت گرفت که محرک اصلی برای اتخاذ چنین تصمیمی افزایش نفوذ جهانی چین و تلاش هند و اتحادیه اروپا برای مقابله با نفوذ پکن بود. احترام به حقوق کودکان و از جمله حق مستقل کودکان برای تحول و شکل‌گیری شخصیت‌‌شان در این بند از قانون اساسی منظور شده است. نازنین زاغری رتکلیف هفته گذشته در دومین پرونده قضایی خود به یک سال زندان و منع خروج از کشور محکوم شد.

افزون بر آن، رفاه و مصلحت کودکان نیز باید در تصمیم‌گیری‌ها مورد توجه قرار گیرد. اتحادیه اروپا: طرح گسترش نفوذ در اقیانوس هند و آرام برای ضدیت با چین نیست توافق بروکسل و دهلی‌نو برای افزایش همکاری‌ها در حوزه بهداشت و درمان اتحادیه اروپا و هند همچنین روز شنبه بر سر افزایش همکاری ها در حوزه بهداشت و درمان برای مقابله با همه گیری های آینده به توافق دست یافتند. مغازه‌هایی که نیازهای روزانه را تامین نمی‌کنند باید دوباره تعطیل شوند، مکان‌های فرهنگی و تفریحی مانند تئاتر، موزه یا باغ وحش باز نخواهند شد و امکان اقامت برای اهداف گردشگری ممنوع می‌شود. تقاضاهای مطابق با قانون اساسی کودکان نیز باید از منظر حقوقی پیگیری شوند. این بند از قانون اساسی همچنان مسئولیت اصلی والدین در قبال کودکان را به‌رسمیت می‌شناسد. با این حال رهبران اتحادیه اروپا پس از اعلام حمایت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از این پیشنهاد بیشتر بر لزوم «صدور واکسن» و «همبستگی» تاکید کرده اند. خبرگزاری آلمان اعلام کرده است که در همین ارتباط قرار است روز سه‌شنبه ۱۲ ژانویه (۲۳ دی) جلسه‌ نهایی پیرامون تغییر قانون اساسی با هدف منظور کردن حقوق کودکان برگزار شود. مسابقات و تمرینات ورزشکاران حرفه‌ای و ورزشکاران تیم‌های ملی از این قاعده مستثنی هستند. یک پسربچه آلمانی که سرگرم مطالعه قانون اساسی این کشور است اتحاد دو حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی پیش از آن بر سر نوع جمله‌بندی این بند از قانون اساسی با حزب سوسیال دموکرات اختلاف نظر داشتند.» کشورهای عضو اتحادیه اروپا تاکید می کنند که «تنها منطقه دموکراتیک» در جهان هستند که مانع از صدور واکسن های کرونا نشده اند.

این دو حزب نگران آن بودند که تصویب چنین قانونی عملا باعث کمرنگ شدن حقوق والدین در تربیت و پرورش کودکان بشود. بر اساس اطلاعاتی که سرویس خبری شبکه یک تلویزیون آلمان به آن دست یافته، قرار است تغییر قانون اساسی آلمان در ارتباط با حقوق کودکان پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی ماه سپتامبر سال جاری صورت گیرد. به گفته اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا از ۴۰۰ میلیون دوز واکسن تولید شده در خاک این اتحادیه حدود ۵۰ درصد (۲۰۰ میلیون دوز) به ۹۰ کشور جهان صادر شده است. آنهم در صورتی که عده مبتلایان به کرونا در سه روز متوالی از ۲۰۰ نفر از میان ۱۰۰ هزار نفر در منطقه، شهر یا روستایی عبور نکند. لازم به یادآوری است که تصویب چنین تغییری مستلزم کسب دوسوم آرای مجلس آلمان (بوندس‌تاگ) و مجلس شورای فدرال آلمان (بوندس‌رات) است. افزودن ماده‌ای به قانون اساسی با هدف منظور کردن حقوق کودکان در آلمان موضوعی است که از چند سال پیش مطرح شده است. اکنون پس از توافق احزاب حاضر در ائتلاف دولتی، راه برای اجرایی کردن این امر هموار شده است. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید این قوانین باید در فراکسیون‌های مختلف پارلمان آلمان مورد بحث قرار گیرد و در صورت امکان هرچه سریع‌تر به تصویب پارلمان و سپس به تایید مجلس علیا (بوندس‌رات) برسد.

اول ژوئن: روز جهانی کودک حق برخورداری از حقوقی یکسان همه کودکان از ارزش و حقوقی یکسان برخوردارند و هیچ کودکی نباید مورد تبعیض قرار گیرد. کودکان همچون دیگر انسان‌ها با جنسیت، رنگ پوست، باورها و اعتقادهای‌شان سنجیده نمی‌شوند و ملیت، زبان، فقر یا ثروت خانواده نقشی در منزلت انسانی آنان ندارد. کودکان در سراسر جهان با هم برابرند. گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کرونا سرعت کند واکسیناسیون بسیاری از سرعت کند واکسیناسیون در آلمان شکایت می‌کنند. اول ژوئن: روز جهانی کودک حق برخورداری از سلامت جان و روان زندگی در یک فضای سالم و امن حق هر کودک است و به‌ سر بردن در فقر و نکبت شایسته آنان نیست. کودکان به تغذیه مفید و کافی، به آب آشامیدنی، به امکان نظافت تن و استفاده از حمام، به مأمنی امن، به پوشاکی گرم و به پزشکی نیازمندند که هنگام بیماری به مداوای آنان بپردازد.

کودکان باید در فضایی سالم پرورش یابند. ینس اشپان وعده داد، سرعت واکسیناسیون در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۱ دائما افزایش پیدا می‌کند. اول ژوئن: روز جهانی کودک حق برخورداری از مراقبت والدین این حق کودک است که نزد پدر و مادر خود زندگی کند. کودکان را نباید خودسرانه از والدین‌شان جدا کرد. زمانی که پدر و مادر جدا از یکدیگر زندگی می کنند، کودک حق دارد به طور منظم با هر یک از والدین خود در تماس باشد. گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کرونا آلمان: آسترازنکا فقط برای افراد بالای ۶۰ سال هر چند که موارد بروز لختگی خون به‌ویژه در عروق مغزی نسبت به کل جمعیت واکسینه‌‌شده با آسترازنکا ناچیز بود اما عارضه ‌چنان اهمیتی دارد که برخی کشورهای اتحادیه اروپا برای استفاده از آن محدودیت سنی اعمال کرده‌اند. در صورتی که والدین نسبت به تامین نیازهای کودک‌شان بی‌توجه باشند یا او را مورد اذیت و آزار قرار دهند، دولت باید امکان زندگی کودک را در مکانی دیگر فراهم آورد.

اول ژوئن: روز جهانی کودک حق برخورداری از احترام به حریم خصوصی یکی دیگر از حقوق کودکان حق برخورداری از حریم خصوصی است. احترام به شخصیت کودک حق اوست. شبکه خبری"ان تی وی" آلمان ۳۱ مارس گزارش داد نام آسترازنکا مخفیانه به Vaxzevria تغییر پیدا کرده است.این حق نه تنها باید از سوی والدین محترم شمرده شود، بلکه دیگر افراد خانواده نیز ملزم به رعایت آن هستند. اما والدین به سبب آنکه موظف به حمایت و حفاظت از فرزند خود هستند، گاه ناچارند در امور کودک خود دخالت کنند. اول ژوئن: روز جهانی کودک حق برخورداری از حمایت در هنگام جنگ و آوارگی کودکان حق دارند که در هنگام جنگ و آوارگی از حمایت ویژه‌ای برخوردار شوند. از جمله لوتار وایلر، مدیر مؤسسه روبرت کخ آلمان که گفت، از این که اقدام به این کار کرده خوشحال است.

کودکان آواره که به سبب جنگ ناگزیر به ترک سرزمین خود شده‌اند، می‌باید از سوی کشور میزبان تحت حمایت و مراقبت ویژه قرار گیرند. بدین گونه که کشور میزبان حق اخراج کودکان را ندارد و نمی‌تواند آنان را روانه سرزمینی کند که هنوز درگیر جنگ است. اول ژوئن: روز جهانی کودک حق برخورداری از حمایت در برابر بیگاری، خشونت و تجاوز کودکان حق دارند در برابر بیگاری، خشونت و تجاوز حفاظت شوند. گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کرونا توصیه تزریق دوز دوم با فایزر و مدرنا به جای آسترازنکا در این میان کمیسیون واکسیناسیون آلمان توصیه کرد که افراد زیر ۶۰ ساله‌ای که واکسن آسترازنکا تزریق کرده‌اند می‌توانند برای دوز دوم از واکسن فایزر ـ بیو‌ن‌تک یا مدرنا استفاده کنند. هیچ فردی حق ندارد کودکان را کتک بزند، حبس‌شان کند یا آنان را به کاری وارد که سبب هراس‌شان است. کودکان نباید مجبور به انجام کاری شوند که برای سلامت‌شان زیان‌بار است.

بنابه برخی برآوردها هم اکنون حدود ۲۰۰ میلیون کودک کار در سراسر جهان وجود دارد. کمپانی داروسازی"R-Pharm" روسیه می‌خواهد از ماه ژوئن یا ژوئیه در ایلرتیسن در ایالت بایرن آلمان به تولید واکسن"اسپوتنیک وی" بپردازد. اول ژوئن: روز جهانی کودک حق اوقات فراغت، استراحت و بازی کودکان می‌باید برای بازی و استراحت خود از وقت کافی و آزاد برخوردار باشند. آنان حق دارند در این فرصت به ملاقات دوست‌شان بروند یا ورزش کنند یا به فعالیت هنری بپردازند یا اصلا ترجیح دهند با خود تنها بمانند. اینکه کودکان از این فرصت چگونه استفاده می‌کنند، با خود آنهاست. گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کرونا امید به واکسن"جانسون اند جانسون" با کاهش اعتماد به آسترازنکا امید به سایر واکسن‌های پیشرو بیش‌تر شد. اما آنان برای تفریح و سرگرمی‌های خود نیازمند فضایی مناسب‌اند.

داشتن چنین فضایی از حقوق کودکان به‌شمار می‌آید. اول ژوئن: روز جهانی کودک حق برخورداری از مراقبت به هنگام بیماری و ناتوانی داشتن زندگی خوب شایسته و حق کودکان است و همه کودکان، صرف نظر از توانمندی‌های جسمی و ذهنی‌شان، از چنین حقی برخوردارند. شرکت"جانسون اند جانسون" در ۱۰ بهمن‌ماه گفت، کارایی این واکسن تک‌دوزه طبق آزمایش‌های بالینی گسترده ۶۶ درصد است. کودکان معلول حق دارند برای توانمندی خود از مراقبت و خدمات ویژه درمانی برخوردار شوند، تا بتوانند زمانی به طور مستقل و فعال در امور زندگی خود شرکت کنند. اول ژوئن: روز جهانی کودک حق آزادی بیان و دسترسی به اطلاعات کودکان حق دارند به اطلاعات مورد نیاز و متناسب با سن خود دست یابند. کودکان حق دارند در تصمیم‌هایی که درباره آنان گرفته می‌شود، نظر، احساس و آرزوی خود را بیان کنند. گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کرونا کیوروک، امید بعدی آلمانی‌ها واکسن دیگری که چشم امید آلمانی‌ها به آن دوخته شده کیوروک نام دارد.

کودکان حق دارند در تظاهرات یا بر سر میزهای اطلاعاتی نظرشان را، تا زمانی که موجب رنجش دیگران نشود، با آنان در میان بگذارند. اول ژوئن: روز جهانی کودک حق تحصیل حق تحصیل یکی از اساسی‌ترین حقوق کودکان است و شرکت آنان در مدارس یک امر الزامی است. کودکان حق دارند برای رشد شایستگی‌ها و توانایی‌های خود از امکانات آموزشی برخوردار شوند. در سال ۲۰۲۰ مالکان و مستاجران شرکت‌های بیمه را از ۸۵هزار فقره سرقت مطلع کردند. آنان باید با میل و رغبت به مدرسه بروند. کودکان نباید از معلمان یا دیگر شاگردان بترسند یا از سوی آنان تحت فشارهای جسمی یا روانی قرار گیرند.

در همین زمینه: . گزارش تصویری: آلمان در مصاف با کمبود واکسن و گسترش کرونا نظرسنجی: حمایت دوسوم آلمانی‌ها از محدودیت‌ها اوایل آوریل اعلام شد، بنا بر تازه‌ترین نظرسنجی‌ها، اکثریت شهروندان آلمان خواهان ‌تشدید محدودیت‌ها برای مقابله مؤثرتر با همه‌گیری کرونا هستند.