قانون اساسی آلمان, قانون اساسی, حقوق کودکان

قانون اساسی آلمان, قانون اساسی

توافق بر سر تغییر قانون اساسی آلمان برای افزایش حقوق کودکان | DW | 12.01.2021

احزاب حاضر در ائتلاف دولتی آلمان بر سر تغییر قانون اساسی و منظور کردن حقوق کودکان به این قانون به توافق رسیدند. چنین امری می‌تواند بر وزن و نقش کودکان در سیاست بیافزاید و رفاه کودکان در تصمیمات دولتی محفوظ شناخته شود.

12/01/2021 01:12:00 ب.ظ

احزاب حاضر در ائتلاف دولتی آلمان بر سر تغییر قانون اساسی و منظور کردن حقوق کودکان به این قانون به توافق رسیدند. چنین امری می‌تواند بر وزن و نقش کودکان در سیاست بیافزاید و رفاه کودکان در تصمیمات دولتی محفوظ شناخته شود.

احزاب حاضر در ائتلاف دولتی آلمان بر سر تغییر قانون اساسی و منظور کردن حقوق کودکان به این قانون به توافق رسیدند. چنین امری می‌تواند بر وزن و نقش کودکان در سیاست بیافزاید و رفاه کودکان در تصمیمات دولتی محفوظ شناخته شود.

هدف از این تغییر منظور کردن حقوق کودکان در قانون اساسی اعلام شده است. قرار است بند دوم اصل ششم قانونی اساسی تغییر کند. این تغییر راه را برای مشارکت بیشتر کودکان در امور سیاسی هموار خواهد ساخت.احترام به حقوق کودکان و از جمله حق مستقل کودکان برای تحول و شکل‌گیری شخصیت‌‌شان در این بند از قانون اساسی منظور شده است.

راه‌آهن سراسری ایران به عنوان میراث جهانی در فهرست یونسکو به ثبت رسید کیمیا علیزاده به مقام چهارم المپیک توکیو دست یافت | DW | 25.07.2021 راه آهن سراسری ایران، یادگار دوران رضا شاه، در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد

افزون بر آن، رفاه و مصلحت کودکان نیز باید در تصمیم‌گیری‌ها مورد توجه قرار گیرد. تقاضاهای مطابق با قانون اساسی کودکان نیز باید از منظر حقوقی پیگیری شوند. این بند از قانون اساسی همچنان مسئولیت اصلی والدین در قبال کودکان را به‌رسمیت می‌شناسد.خبرگزاری آلمان اعلام کرده است که در همین ارتباط قرار است روز سه‌شنبه ۱۲ ژانویه (۲۳ دی) جلسه‌ نهایی پیرامون تغییر قانون اساسی با هدف منظور کردن حقوق کودکان برگزار شود.

یک پسربچه آلمانی که سرگرم مطالعه قانون اساسی این کشور استاتحاد دو حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی پیش از آن بر سر نوع جمله‌بندی این بند از قانون اساسی با حزب سوسیال دموکرات اختلاف نظر داشتند. این دو حزب نگران آن بودند که تصویب چنین قانونی عملا باعث کمرنگ شدن حقوق والدین در تربیت و پرورش کودکان بشود. headtopics.com

بر اساس اطلاعاتی که سرویس خبری شبکه یک تلویزیون آلمان به آن دست یافته، قرار است تغییر قانون اساسی آلمان در ارتباط با حقوق کودکان پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی ماه سپتامبر سال جاری صورت گیرد.لازم به یادآوری است که تصویب چنین تغییری مستلزم کسب دوسوم آرای مجلس آلمان (بوندس‌تاگ) و مجلس شورای فدرال آلمان (بوندس‌رات) است.

افزودن ماده‌ای به قانون اساسی با هدف منظور کردن حقوق کودکان در آلمان موضوعی است که از چند سال پیش مطرح شده است. اکنون پس از توافق احزاب حاضر در ائتلاف دولتی، راه برای اجرایی کردن این امر هموار شده است.اول ژوئن: روز جهانی کودکحق برخورداری از حقوقی یکسان

همه کودکان از ارزش و حقوقی یکسان برخوردارند و هیچ کودکی نباید مورد تبعیض قرار گیرد. کودکان همچون دیگر انسان‌ها با جنسیت، رنگ پوست، باورها و اعتقادهای‌شان سنجیده نمی‌شوند و ملیت، زبان، فقر یا ثروت خانواده نقشی در منزلت انسانی آنان ندارد. کودکان در سراسر جهان با هم برابرند.

اول ژوئن: روز جهانی کودکحق برخورداری از سلامت جان و روانزندگی در یک فضای سالم و امن حق هر کودک است و به‌ سر بردن در فقر و نکبت شایسته آنان نیست. کودکان به تغذیه مفید و کافی، به آب آشامیدنی، به امکان نظافت تن و استفاده از حمام، به مأمنی امن، به پوشاکی گرم و به پزشکی نیازمندند که هنگام بیماری به مداوای آنان بپردازد. کودکان باید در فضایی سالم پرورش یابند. headtopics.com

افزایش حملات هوایی ارتش افغانستان؛ بیش از 250 طالب کشته و زخمی شدند کیمیا علیزاده پس از شکست ناهید کیانی و برغم پیروزی‌های درخشان از رسیدن به مدال المپیک توکیو بازماند اعتراض‌های سراسری در ایران؛ شاهزاده رضا پهلوی اعتراضات را «مخالفت ملتی متحد با جمهوری اسلامی» خواند

اول ژوئن: روز جهانی کودکحق برخورداری از مراقبت والدیناین حق کودک است که نزد پدر و مادر خود زندگی کند. کودکان را نباید خودسرانه از والدین‌شان جدا کرد. زمانی که پدر و مادر جدا از یکدیگر زندگی می کنند، کودک حق دارد به طور منظم با هر یک از والدین خود در تماس باشد. در صورتی که والدین نسبت به تامین نیازهای کودک‌شان بی‌توجه باشند یا او را مورد اذیت و آزار قرار دهند، دولت باید امکان زندگی کودک را در مکانی دیگر فراهم آورد.

اول ژوئن: روز جهانی کودکحق برخورداری از احترام به حریم خصوصییکی دیگر از حقوق کودکان حق برخورداری از حریم خصوصی است. احترام به شخصیت کودک حق اوست.این حق نه تنها باید از سوی والدین محترم شمرده شود، بلکه دیگر افراد خانواده نیز ملزم به رعایت آن هستند. اما والدین به سبب آنکه موظف به حمایت و حفاظت از فرزند خود هستند، گاه ناچارند در امور کودک خود دخالت کنند.

اول ژوئن: روز جهانی کودکحق برخورداری از حمایت در هنگام جنگ و آوارگیکودکان حق دارند که در هنگام جنگ و آوارگی از حمایت ویژه‌ای برخوردار شوند. کودکان آواره که به سبب جنگ ناگزیر به ترک سرزمین خود شده‌اند، می‌باید از سوی کشور میزبان تحت حمایت و مراقبت ویژه قرار گیرند. بدین گونه که کشور میزبان حق اخراج کودکان را ندارد و نمی‌تواند آنان را روانه سرزمینی کند که هنوز درگیر جنگ است.

اول ژوئن: روز جهانی کودکحق برخورداری از حمایت در برابر بیگاری، خشونت و تجاوزکودکان حق دارند در برابر بیگاری، خشونت و تجاوز حفاظت شوند. هیچ فردی حق ندارد کودکان را کتک بزند، حبس‌شان کند یا آنان را به کاری وارد که سبب هراس‌شان است. کودکان نباید مجبور به انجام کاری شوند که برای سلامت‌شان زیان‌بار است. بنابه برخی برآوردها هم اکنون حدود ۲۰۰ میلیون کودک کار در سراسر جهان وجود دارد. headtopics.com

اول ژوئن: روز جهانی کودکحق اوقات فراغت، استراحت و بازیکودکان می‌باید برای بازی و استراحت خود از وقت کافی و آزاد برخوردار باشند. آنان حق دارند در این فرصت به ملاقات دوست‌شان بروند یا ورزش کنند یا به فعالیت هنری بپردازند یا اصلا ترجیح دهند با خود تنها بمانند. اینکه کودکان از این فرصت چگونه استفاده می‌کنند، با خود آنهاست. اما آنان برای تفریح و سرگرمی‌های خود نیازمند فضایی مناسب‌اند. داشتن چنین فضایی از حقوق کودکان به‌شمار می‌آید.

اول ژوئن: روز جهانی کودکحق برخورداری از مراقبت به هنگام بیماری و ناتوانیداشتن زندگی خوب شایسته و حق کودکان است و همه کودکان، صرف نظر از توانمندی‌های جسمی و ذهنی‌شان، از چنین حقی برخوردارند. کودکان معلول حق دارند برای توانمندی خود از مراقبت و خدمات ویژه درمانی برخوردار شوند، تا بتوانند زمانی به طور مستقل و فعال در امور زندگی خود شرکت کنند.

محسنی اژه‌ای دستور «بررسی مجدد» احکام بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ را صادر کرد «اتحاد برای نوید» خواستار تعلیق مدال طلای المپیک عضو سپاه پاسداران شد نخست وزیر عراق برای دیدار با جو بایدن راهی واشنگتن شد

اول ژوئن: روز جهانی کودکحق آزادی بیان و دسترسی به اطلاعاتکودکان حق دارند به اطلاعات مورد نیاز و متناسب با سن خود دست یابند. کودکان حق دارند در تصمیم‌هایی که درباره آنان گرفته می‌شود، نظر، احساس و آرزوی خود را بیان کنند. کودکان حق دارند در تظاهرات یا بر سر میزهای اطلاعاتی نظرشان را، تا زمانی که موجب رنجش دیگران نشود، با آنان در میان بگذارند.

اول ژوئن: روز جهانی کودکحق تحصیلحق تحصیل یکی از اساسی‌ترین حقوق کودکان است و شرکت آنان در مدارس یک امر الزامی است. کودکان حق دارند برای رشد شایستگی‌ها و توانایی‌های خود از امکانات آموزشی برخوردار شوند. آنان باید با میل و رغبت به مدرسه بروند. کودکان نباید از معلمان یا دیگر شاگردان بترسند یا از سوی آنان تحت فشارهای جسمی یا روانی قرار گیرند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

ویدئوی گربه غول‌ پیکر سه‌بعدی در توکیو

رهگذارن با شگفتی و کنجکاوی به حرکات این گربه خبره شده و از آن عکس و فیلم می‌گیرند.

اینها بهانه ای بیش نیست همه حکومت ها بفکر این هستند که به بچه ها خط فکری بدهند آنچه که لزوما به نفع شخصی که بدنیا دعوت شده نیست و البته دولتها خود رو مالک کودک یا بهتر بگیم افراد کشور تحت سلطه میدانند، این یعنی بردگی مدرن. خیلی غرب بدنبال کشف ارزشهای حقوقی وانسانی در جامعه بشریست امارژیم منفور ج احتی (نفس کشیدن) حقوقی که ازطبیعت گرفته میشود رانیزسلب کرده مردم ایران نیاز بشماها دارند که ازسازمانهای بهداشتی ومحیط زیستی کمک بگیریدتا رژیم را وادار کند پاسخگواعمال خود باشد.جان میلیونها نفر درخطرمرگ قرارگرفته

اتحادیه اروپا مذاکرات با هند بر سر توافق تجاری دوجانبه را از سر می‌گیردتوافق بروکسل و دهلی‌نو برای از سرگیری مذاکرات بر سر توافق تجاری دوجانبه در حالی صورت گرفت که محرک اصلی برای اتخاذ چنین تصمیمی افزایش نفوذ جهانی چین و تلاش هند و اتحادیه اروپا برای مقابله با نفوذ پکن بود.

توافق دولت آلمان بر سر مقررات کرونایی یکسان در همه ایالت‌ها | DW | 13.04.2021دولت آلمان بر سر اعمال محدودیت‌هایی یکسان در همه ایالت‌ها برای مهار بیماری کرونا توافق کرده است. این تصمیم باید در پارلمان به رای گذاشته شود. در صورت تصویب این مقررات در پارلمان محدودیت‌های شدیدتری در انتظار مردم است.

صداوسیما به نقل از منابع ناشناس: ایران و آمریکا بر سر مبادله شماری زندانی توافق کردنددر گزارش تلویزیون ایران به نقل از این منبع ناشناس گفته شد که بریتانیا برای آزادی نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی-بریتانیایی ۴۰۰ میلیون پوند به دولت ایران پرداخت خواهد کرد. باز جای شکرش باقیست که آمریکا کشور زد تروریست است ،اگر طرفدار تروریست بود چه میشد، ( نه به جمهوری اسلامی )

توافق بر سر تبادل زندانی میان ایران، آمریکا و انگلیس و آزادی بخشی از اموال ایرانمنابع خبری از تبادل زندانی میان ایران، آمریکا و انگلیس و آزادی بخشی از اموال بلوکه شده ایران خبر دادند. دیروز جیسون رضائیان آزاد شد و پول آزادی اش شد مثلا شد حاصل پیروزی برجام در حالی که ... امروز ... بلاخره گروگانگیری جواب داد ؟! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون بازم میخوان حواس مردمو با این چیزا پرت کنن...تنها چیزی که باید انجام بشه رفع کلیه تحریم هاست ولاغیر...

گزارش صداوسیمای ایران از توافق با آمریکا بر سر مبادله زندانیان؛ واشنگتن تکذیب کرددر گزارش تلویزیون ایران به نقل از این منبع ناشناس گفته شد که بریتانیا برای آزادی نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی-بریتانیایی ۴۰۰ میلیون پوند به دولت ایران پرداخت خواهد کرد. چرا دم از حقوق بشر میزنید وقتی پای منافع خودتان در میان است؟