قطعنامه‌ سنای آمریکا برای معرفی روسیه به عنوان «حکومت حامی تروریسم»

22/02/1401 08:08 ق.ظ

قطعنامه‌ سنای آمریکا برای معرفی روسیه به عنوان «حکومت حامی تروریسم» العربيه_فارسى

لیندزی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه کارولینای جنوبی و ریچارد بلومنتال، سناتور دموکرات کانه‌تیکت قطعنامه‌ای به سنای ایالات متحده ارائه کردند که مطابق آن روسیه Advertisement در حال حاضر تنها حکومت‌های چهار کشور در فهرست حکومت‌های حامی تروریسم ایالات متحده قرار دارند، که شامل ایران، سوریه، کوبا، و کره شمالی می‌شود.

قطعنامه جدید از آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا می‌خواهد تا روسیه را نیز به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین به آن فهرست اضافه کند.

در متن این قطعنامه آمده است: «اکنون باید برای سنای ایالات متحده مسجل شده باشد که لازم است اقدامات دولت فدراسیون روسیه که به دستور رئیس‌جمهور ولادیمیر پوتین انجام می‌گیرد را به عنوان اقدامات تروریستی تلقی می‌کند».

گراهام بعدا در جریان کنفرانس مطبوعاتی گفت: «ما باید همه جوانب کار را در نظر بگیریم تا مطمئن شویم پوتین منزوی می‌شود، و کشورش هم تا زمانی که درگیر جنگ است، به انزوا کشیده می‌شود». به گفته وی، اگر آمریکا از تعیین پوتین به عنوان جنایتکار جنگی خودداری کند، همه قوانین متمدنانه به یک «جوک» تبدیل می‌شود. به نظر وی، اگر آمریکا حمله روسیه به اوکراین را دست‌کم بگیرد، چین هم مطمئناً به تایوان حمله خواهد کرد. با باور گراهام، در این جنگ «حد وسط» وجود ندارد؛ یکی می‌برد و یکی می‌بازد. headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »