فوت عماد ۶ ساله در ورزشگاه آزادی؛ فوتبال ایران هم‌چنان قربانی می‌گیرد

26/06/1398 01:04 ب.ظ

پدر عماد بوفه ورزشگاه را اداره می‌کرد. ساعاتی پس از فوت فرزندش او به همراه قاضی کشیک و کارشناس اداره برق به ورزشگاه آزادی برگشت تا چگونگی فوت فرزندش را توضیح دهد، درحالی که نای ایستادن روی پاهایش را نداشت و به شدت می‌گریست. بیشتر بخوانید👇 اخبار_ایران

او صورتش را به یکی از داربست‌های فلزی گیت‌های ورودی ورزشگاه چسباند. همان لحظه برق او را گرفت و به زمین کوبید. شاهدان عینی گفته‌اند میله‌های داربست به سیم لخت برق متصل شده بود.

خبرنگار سایت «ورزش سه» که برای پوشش خبری این اتفاق به ورزشگاه آزادی رفته بود هم گفت: «هیچ یک از داربست‌های فلزی ورزشگاه آزادی که از سال گذشته نصب شده‌اند، سیم ارت (زمین) ندارند.»

این یعنی وقتی به ورزشگاه آزادی می‌روید، مراقب جان خود باشید. مهم نیست دختری ماجراجو یا عاشق فوتبال هستید یا کودکی خردسال، مردی باتجربه در نشستن روی سکوهای آزادی هستید یا جوانی که برای اولین بار شور چنین حضوری را تجربه می‌کند. ورزشگاه‌هایی که قرار بود از سوی فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها ایمن‌سازی شوند، جان انسان‌ها را می‌گیرند.

عماد اما پیش از آن‌که به بیمارستان برسد، جانش را از دسد داده بود. شدت برق گرفتگی کودک شش ساله به حدی بوده که او در راه بیمارستان علایم حیاتی‌ خود را از دست می‌دهد. بنا به گفته برخی از کارمندان ورزشگاه آزادی، پدر عماد از کارگران مجموعه آزادی است که بوفه ورزشگاه را اداره می‌کند. او پسرش را برای یکی از آخرین بازی‌های تابستانی لیگ برتر به ورزشگاه برده بود. headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

منتظر دریافت گزارش فوت دو دانشجوی دانشگاه شیراز هستیم/برخورد جدی وزارت علوم با مسببان حادثهمعاون وزیر علوم از دستور برای دریافت گزارش جزئیات فوت دو دانشجوی دانشگاه شیراز خبر داد و گفت: بعد از دریافت این گزارش و بررسی‌های انجام شده با مسببان این حوادث برخورد خواهد شد.

جان باختن پسربچه هشت ساله حین گذر از گیت الکترونیکی ورزشگاه آزادیرئیس اورژانس تهران جان باختن یک پسربچه ۸ ساله را بر اثر برق گرفتگی را در ورزشگاه آزادی تهران تایید کرد. قشنگش اینه پسربچه ۸ ساله می‌تونه بره استادیوم زن عاقل و بالغ نمیتونه!! البته که همه رو به کشتن میدن فرقیم نداره شت

علی رغم تاکید فدراسیون فوتبال بر گزینشی نبودن حضور زنان در بازی ایران کامبوج | هنوز میزان سهم زنان از سکوهای آزادی مشخص نیستدر حالی که ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه‌ها برای بازی ‌های باشگاهی ادامه دارد، فدراسیون فوتبال ایران می‌گوید که حضور زنان در بازی‌ فوتبال میان تیم‌های ایران و کامبوج گزینشی نخواهد بود. غلامحسین زمان

دختران فوتبالیست ایران قهرمان تورنمنت کافا شدندتیم ملی فوتبال نوجوان دختر ایران در آخرین دیدار از تورنمنت آسیای مرکزی، موسوم به کافا مقابل میزبان به میدان رفت و به پیروزی رسید. ملی پوشان ایران با شکست ۳ بر ۲ ازبکستان به عنوان قهرمانی این تورنمنت رسیدند

یک فعال مدنی: فیفا مقصر خودکشی دختر آبی استمریم شجاعی، فعال مدنی و خواهر مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) را در مرگ سحر_خدایاری مقصر دانست.

رییس پلیس پایتخت: برای حضور زنان در دربی پیش‌بینی‌ای نشده استپلیس: بانوان به ورزشگاه مراجعه نکنند رییس پلیس پایتخت: *برای حضور زنان در دربی پیش‌بینی‌ای نشده است *درخواست ما از بانوان این است که برای حضور در ورزشگاه به این محل مراجعه نکند رییس بی کفایت بجای محدود کردن حقوق عمومی، در صورت ناتوانی تامین امنیت، استعفا بده

«عماد»، پسر بچه شش ساله‌ای بود که می‌خواست از آخرین روزهای تابستان برای تماشای یک بازی فوتبال لذت ببرد. او همراه پدرش به ورزشگاه «آزادی» رفت اما دیگر برنگشت. رسانه‌ها خبر دادند «عماد صفی‌یاری» به دلیل برق‌‌گرفتگی، پس از بازی «پرسپولیس» و «صنعت نفت» آبادان، جان خود را از دست داده است.

او صورتش را به یکی از داربست‌های فلزی گیت‌های ورودی ورزشگاه چسباند. همان لحظه برق او را گرفت و به زمین کوبید. شاهدان عینی گفته‌اند میله‌های داربست به سیم لخت برق متصل شده بود. خبرنگار سایت «ورزش سه» که برای پوشش خبری این اتفاق به ورزشگاه آزادی رفته بود هم گفت: «هیچ یک از داربست‌های فلزی ورزشگاه آزادی که از سال گذشته نصب شده‌اند، سیم ارت (زمین) ندارند.»

این یعنی وقتی به ورزشگاه آزادی می‌روید، مراقب جان خود باشید. مهم نیست دختری ماجراجو یا عاشق فوتبال هستید یا کودکی خردسال، مردی باتجربه در نشستن روی سکوهای آزادی هستید یا جوانی که برای اولین بار شور چنین حضوری را تجربه می‌کند. ورزشگاه‌هایی که قرار بود از سوی فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها ایمن‌سازی شوند، جان انسان‌ها را می‌گیرند.

عماد اما پیش از آن‌که به بیمارستان برسد، جانش را از دسد داده بود. شدت برق گرفتگی کودک شش ساله به حدی بوده که او در راه بیمارستان علایم حیاتی‌ خود را از دست می‌دهد.

بنا به گفته برخی از کارمندان ورزشگاه آزادی، پدر عماد از کارگران مجموعه آزادی است که بوفه ورزشگاه را اداره می‌کند. او پسرش را برای یکی از آخرین بازی‌های تابستانی لیگ برتر به ورزشگاه برده بود.

ساعاتی پس از فوت فرزندش، او به همراه قاضی کشیک و کارشناس اداره برق به ورزشگاه آزادی برگشت تا چگونگی فوت فرزندش را توضیح دهد. ورزش سه نوشته است که پدر نای ایستادن روی پاهایش را نداشت و به شدت می‌گریست.

پس از اظهارات پدر عماد، قاضی کشیک تشخیص داده پیمان‌کاری که داربست‌های بازرسی بدنی پیش از گیت‌های هوشمند ورزشگاه آزادی را نصب کرده، مقصر این مرگ است و با تکمیل پرونده برای بازجویی به مراکز قضایی معرفی خواهد شد.

اما امروز «باشگاه خبرنگاران جوان» از قول سردار «کیوان ظهیری»، رییس پلیس پیش‌گیری پایتخت نوشت: «با دستور قضایی، پیمان‌کار نصب داربست پس از این حادثه دستگیر شد و در کلانتری بازداشت است.»

او هم‌چنین احتمال داده است که برخی از مقامات مسوول فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال ایران نیز بازداشت شوند.

پس از مرگ «سحر خدایاری»، این دومین اتفاق تلخ فوتبال ایران طی روزهای اخیر است.