فرماندهی 'نیروی ضربت مشترک با آمادگی بسیار بالا'ی ناتو به ترکیه واگذارمی‌شود

10/10/1399 03:41 ب.ظ

با آغاز سال جدید میلادی فرماندهی «نیروی ضربت مشترک با آمادگی بسیار بالا» ناتو از یکم ژانویه 2021 به ترکیه واگذار می‌شود. - خبرگزاری آناتولی

با آغاز سال جدید میلادی فرماندهی «نیروی ضربت مشترک با آمادگی بسیار بالا» ناتو از یکم ژانویه 2021 به ترکیه واگذار می‌شود. - خبرگزاری آناتولی با آغاز سال جدید میلادی فرماندهی «نیروی ضربت مشترک با آمادگی بسیار بالا» ناتو از یکم ژانویه 2021 به ترکیه واگذار می‌شود.

بروکسل/ خبرگزاری آناتولی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از یکم ژانویه 2021 ماموریت فرماندهی"نیروی ضربت مشترک با آمادگی بسیار بالا"ی این سازمان از لهستان به ترکیه واگذار می‌شود.

در این فرماندهی به عنوان بخشی از نیروهای مقابله ناتو، علاوه بر 4200 نظامی تیپ مکانیزه شصت‌وششم، 6 هزار و 400 پرسنل نظامی از کشورهای آلبانی، مجارستان، ایتالیا، لتونی، مونته‌نگرو، لهستان، رومانی، اسلوواکی، اسپانیا، انگلستان و آمریکا ماموریت خواهند داشت.

ناتو خاطر نشان کرد: ترکیه سرمایه‌گذاری‌های کلانی در زمینه تامین مهمات و لجستیک برای این نیرو که یکی از واحدهای با ظرفیت بالای عملیاتی ناتو محسوب می‌شود، انجام داده است. در این اطلاعیه همچنین اعلام شده است که خودروهای زرهی آخرین مدل، موشک‌های ضد تانک و توپ‌اندازه‌های این سازمان برای نیروی ضربت مشترک با آمادگی بسیار بالا اختصاص داده شده است. headtopics.

ادامه مطلب:
aa_persian »

دوره‌ آموزشی مشترک نیروی دریایی ترکیه و آمریکا در دریای سیاه برگزار شدوزارت دفاع ترکیه از برگزاری دوره‌ آموزشی مشترک میان یگان‌های فرماندهی نیروی دریایی ترکیه و آمریکا در دریای سیاه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

رزمایش نیروی زمینی سپاه در منطقه جنوب غرب ایراننیروی زمینی سپاه ایران در منطقه جنوب غرب این کشور رزمایشی با نام «پیامبر اعظم 16» آغاز کردند. - خبرگزاری آناتولی

حیدری: نیروی زمینی ایران یک موشک هوشمند جدید آزمایش کرده است | DW | 15.02.2021به گفته فرمانده نیروی زمینی ایران، یگان موشکی نزاجا یک موشک هوشمند با برد ۳۰۰ کیلومتر را مورد آزمایش قرار داده است. اطلاعات بیشتری درباره محل انجام این آزمایش و موفقیت‌آمیز بودن آن در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است. اتفاقاً اسراييل هم هر هفته موشكهاي جديد و قديمي مختلفي را آزمايش مي كند، روي سر كودك كشان سپاه قدس در سوريه و عراق! اقتدار_پوشالي آره فرمانده ... منم دیشب چندتا موشک آزمایش کردم ولی هنوز جایی عنوان نکردم ی وقت ریا نشه

آغاز رزمایش «غافلگیرانه» نیروی هوایی اسرائیل در مرزهای شمالی این کشورارتش اسرائیل روز دوشنبه اعلام کرد که نیروی هوایی این کشور، یک «تمرین غافلگیرانه» را برای بهبود آمادگی رزمی در امتداد مرز شمالی اسرائیل آغاز کرده است. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

روسیه در حسکه سوریه یک نیروی متشکل از عناصر بومی تشکیل می‌دهدروسیه در راستای گسترش حضور نظامی خود در حسکه که صحنه تنش بین نیروهای رژیم اسد و گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ است، تصمیم دارد یک نیرویی از عناصر بومی تشکیل ‌دهد. - خبرگزاری آناتولی

فرماندهی "نیروی ضربت مشترک با آمادگی بسیار بالا"ی ناتو به ترکیه واگذارمی‌شود

با آغاز سال جدید میلادی فرماندهی «نیروی ضربت مشترک با آمادگی بسیار بالا» ناتو از یکم ژانویه 2021 به ترکیه واگذار می‌شود.بروکسل/ خبرگزاری آناتولی

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از یکم ژانویه 2021 ماموریت فرماندهی"نیروی ضربت مشترک با آمادگی بسیار بالا"ی این سازمان از لهستان به ترکیه واگذار می‌شود.

در این فرماندهی به عنوان بخشی از نیروهای مقابله ناتو، علاوه بر 4200 نظامی تیپ مکانیزه شصت‌وششم، 6 هزار و 400 پرسنل نظامی از کشورهای آلبانی، مجارستان، ایتالیا، لتونی، مونته‌نگرو، لهستان، رومانی، اسلوواکی، اسپانیا، انگلستان و آمریکا ماموریت خواهند داشت.

ناتو خاطر نشان کرد: ترکیه سرمایه‌گذاری‌های کلانی در زمینه تامین مهمات و لجستیک برای این نیرو که یکی از واحدهای با ظرفیت بالای عملیاتی ناتو محسوب می‌شود، انجام داده است.

در این اطلاعیه همچنین اعلام شده است که خودروهای زرهی آخرین مدل، موشک‌های ضد تانک و توپ‌اندازه‌های این سازمان برای نیروی ضربت مشترک با آمادگی بسیار بالا اختصاص داده شده است.

نیروی ضربت مشترک با آمادگی بسیار بالا سال 2014 در نشست سران اعضای ناتو در نتیجه اقدامات روسیه در راستای تخریب ثبات اوکراین و تحولات خاورمیانه تشکیل شده بود.

اعضای ناتو به طور نوبتی هر سال فرماندهی این واحد را بر عهده می‌گیریند. در دو سال اخیر آلمان و لهستان فرماندهی این نیرو را بر عهده داشتند.

این واحد برای عکس‌العمل در مدت زمان کوتاه برای حفظ اعضای ناتو از هر گونه تهدید متوجه آن‌ها همواره به شکل آماده باش قرار دارند.