روسیه در حسکه سوریه یک نیروی متشکل از عناصر بومی تشکیل می‌دهد

27/11/1399 04:00 ب.ظ

روسیه در راستای گسترش حضور نظامی خود در حسکه که صحنه تنش بین نیروهای رژیم اسد و گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ است، تصمیم دارد یک نیرویی از عناصر بومی تشکیل ‌دهد. - خبرگزاری آناتولی

روسیه در راستای گسترش حضور نظامی خود در حسکه که صحنه تنش بین نیروهای رژیم اسد و گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ است، تصمیم دارد یک نیرویی از عناصر بومی تشکیل ‌دهد. - خبرگزاری آناتولی روسیه قصد دارد حضور نظامی خود در حسکه در شمال شرق سوریه که تحت اشغال گره تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ قرار دارد را گسترش داده و به همین منظور یک واحد نظامی متشکل از عناصر بومی تشکیل می‌دهد.

به گزارش منابع محلی سوریه، روسیه مدتی است که تلاش دارد حضور نظامی خود در حسکه که صحنه تنش بین نیروهای رژیم اسد و گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ است گسترش دهد.

ارتش روسیه از 25 دسامبر 2020 حدود 1000 سرباز خود را در حسکه مستقر کرده بود و اکنون در مناطق تحت کنترل رژیم اسد واحد نظامی بومی تشکیل می‌دهد. ثبت نام جذب نیروی بومی توسط روسیه در حسکه ادامه دارد و تا کنون 200 نفر ثبت نام کرده‌اند.

به کسانی که به واحد نظامی بپیوندند ماهیانه 300 دلار حقوق پرداخت خواهد شد. روسیه از دسامبر 2019 تلاش کرد تا در منطقه عامودا و تل‌تمر که در اشغال گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ است پایگاه نظامی تاسیس کند اما در آوریل 2020 با مخالفت ایالات متحده آمریکا مواجه شد. headtopics.com

حزب‌الله دو هفته پیش حدود 200 شبه‌نظامی خود را به فرودگاه قامشلی در حسکه اعزام کرد اما این شبه‌نظامیان پس از مدت کوتاهی توسط نیروهای روسیه اخراج شدند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

جولان کرونا در هند؛ ۳ هزار مرگ در یک روز، ۲ میلیون ابتلا در یک هفتهتنها در یک ماه گذشته ۶ میلیون نفر در این کشور گرفتار کووید شده‌اند. 🤦‍♂️😥😥💔 مرزهای وحشت رو جابجا کرد یهو بیدادگاه

آماده‌باش در ایسلند در پی بیدار شدن یک منطقه آتش‌فشانی در نزدیکی پایتختشبه جزیره ریکیانس واقع در جنوب غربی ایسلند و نزدیکی ریکیاویک، پایتخت این کشور طی هفته‌های گذشته شاهد وقوع بیش از بیست هزار زمین‌لرزه بوده است. مادرشون ماییدس دم عیدی

تقدیم پیام رئیس جمهور روسیه به مقام معظم رهبری در دیدار ولایتی با سفیر روسیهلوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران در دیدار با علی اکبر ولایتی، پیام رییس جمهور روسیه در پاسخ پیام مقام معظم رهبری که توسط قالیباف ارائه شده بود را تقدیم کرد.

روسیه در اقدامی تلافی‌جویانه یک دیپلمات ایتالیایی را اخراج کردوزارت خارجه ایتالیا در واکنش به تصمیم روز دوشنبه مسکو با انتشار بیانیه‌ای این اقدام را «بی‌پایه و غیرمنصفانه» توصیف کرد. ایول روسیه دمت گرم زور بالای زور

استکهلم در اعتراض به تحریم‌ یک محقق سوئدی سفیر روسیه را احضار کرداتحادیه اروپا روز جمعه با صدور بیانیه‌ای تصمیم مسکو برای اعمال چنین تحریم‌هایی علیه هشت تبعه اروپایی را غیرقابل قبول و توجیه ناپذیر قلمداد کرد و وعده داد که در واکنش به این مسئله اقدامات متناسب و متقابلی را در پیش گیرد.

روسیه در راستای گسترش حضور نظامی خود در حسکه که صحنه تنش بین نیروهای رژیم اسد و گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ است، تصمیم دارد یک نیرویی از عناصر بومی تشکیل ‌دهد.حسکه/خبرگزاری آناتولی

روسیه قصد دارد حضور نظامی خود در حسکه در شمال شرق سوریه که تحت اشغال گره تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ قرار دارد را گسترش داده و به همین منظور یک واحد نظامی متشکل از عناصر بومی تشکیل می‌دهد.

به گزارش منابع محلی سوریه، روسیه مدتی است که تلاش دارد حضور نظامی خود در حسکه که صحنه تنش بین نیروهای رژیم اسد و گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ است گسترش دهد.

ارتش روسیه از 25 دسامبر 2020 حدود 1000 سرباز خود را در حسکه مستقر کرده بود و اکنون در مناطق تحت کنترل رژیم اسد واحد نظامی بومی تشکیل می‌دهد.

ثبت نام جذب نیروی بومی توسط روسیه در حسکه ادامه دارد و تا کنون 200 نفر ثبت نام کرده‌اند.

به کسانی که به واحد نظامی بپیوندند ماهیانه 300 دلار حقوق پرداخت خواهد شد.

روسیه از دسامبر 2019 تلاش کرد تا در منطقه عامودا و تل‌تمر که در اشغال گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ است پایگاه نظامی تاسیس کند اما در آوریل 2020 با مخالفت ایالات متحده آمریکا مواجه شد.

حزب‌الله دو هفته پیش حدود 200 شبه‌نظامی خود را به فرودگاه قامشلی در حسکه اعزام کرد اما این شبه‌نظامیان پس از مدت کوتاهی توسط نیروهای روسیه اخراج شدند.

رژیم اسد تلاش داشت تا گروه شبه‌نظامی موسوم به شبیحه را مسلح کند و پس از ماه‌ها مجدد به این شبه‌نظامیان حقوق پرداخت کرد. حزب‌الله نیز آموزش نظامی این گروه را آغاز کرد.

فشار روسیه و رژیم اسد برای پس گرفتن منطقه عين عيسى از گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ موجب افزایش تنش شد.

گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ در واکنش به این اقدام برخی از نیروهای رژیم در منطقه قامشلی را ربوده و به گروگان گرفت.

رژیم اسد و گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ علیه یکدیگر در حسکه و حلب محدودیت‌‌هایی را اعمال کرده بودند که با میانجیگری روسیه کمی کاهش یافت.