فرمانده سنتکام: نفوذ بدخواهانه ایران در عراق و سوریه از موانع شکست پایدار داعش است

22/05/1399 10:19 ب.ظ

فرمانده سنتکام: نفوذ بدخواهانه ایران در عراق و سوریه از موانع شکست پایدار داعش است رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده، سنتکام، به نفوذ بدخواهانه ایران در عراق و سوریه به عنوان یکی از دلایل جلوگیری از شکست پایدار گروه «دولت اسلامی» (داعش) اشاره کرد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ژنرال مک‌کنزی روز چهارشنبه ۲۲ مرداد در جلسه‌ای به شکل ویدئو کنفرانس در انستیتو صلح ایالات متحده گفت: «نفوذ بدخواهانه ایران در عراق و سوریه، مانعی در راه شکست پایدار داعش است.

» فرمانده سنتکام افزود: «حمایت ایران از گروه‌های نیابتی مسلحش در عراق، خطر را برای نیروهای ائتلاف بالا می‌برد و بر توانایی‌ ما برای حمایت از گسترش نیروهای امنیتی عراق - که هدف اصلی ما از حضور در آن جا و برای عملیات علیه دولت اسلامی است - تاثیر می‌گذارد.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

صندوق دارا دوم سریعا عرضه می‌شود/ حمایت از همه بخش‌های اقتصاد، سیاست تعطیل نشدنی دولت استسخنگوی دولت: صندوق دارا دوم سریعا عرضه می‌شود/ حمایت از همه بخش‌های اقتصاد، سیاست تعطیل نشدنی دولت است

پرزیدنت ترامپ می‌گوید که از انتخاب کاملا هریس توسط بایدن «کمی متعجب» شده است🔺پرزیدنت ترامپ می‌گوید که از انتخاب کاملا هریس توسط بایدن «کمی متعجب» شده است ⚡️پرزیدنت ترامپ در مورد اینکه جو بایدن، نامزد احتمالی حزب دموکرات، سناتور کاملا هریس را به عنوان نامزد خود برای احراز سمت معاون رئیس جمهوری برگزیده است، اظهار نظر کرد.

صداوسیما تحت فرمان گروه‌های خارج از این سازمان است

نهاد نظارتی آمریکا: ارزیابی درست از پیامد فروش سلاح به عربستان صورت نگرفته استیک نهاد نظارتی دولتی آمریکا معتقد است که در جریان «فروش اضطراری» سلاح به عربستان و امارات، ارزیابی درستی از پیامد‌های فروش این تسلیحات بر غیرنظامیان در یمن صورت نگرفته است.

سود مردم از خرید نفت در طرح گشایش اقتصادی کمتر از سود بانکی نیسترئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: سود مردم از خرید نفت در طرح گشایش اقتصادی کمتر از سود بانکی نیست. مردم می توانند بسته به توان مالی خود از یک تا چند هزار بشکه نفت بخرند.

برآورد اولیه از میزان خسارات انفجار بیروت از زبان میشل عونرئیس‌جمهوری لبنان: برآوردهای اولیه از خسارات وارده به کشور علاوه بر خسارات مالی دیگر و ضررهای وارده به بندر بیروت و نیاز به مصالح ساختمانی جهت بازسازی محله‌های خسارت دیده در اثر انفجار بندر به بیش از ۱۵ میلیارد دلار می‌رسد

ژنرال کنت مک‌کنزی، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده، سنتکام، به نفوذ بدخواهانه ایران در عراق و سوریه به عنوان یکی از دلایل جلوگیری از شکست پایدار گروه «دولت اسلامی» (داعش) اشاره کرد.

ژنرال مک‌کنزی روز چهارشنبه ۲۲ مرداد در جلسه‌ای به شکل ویدئو کنفرانس در انستیتو صلح ایالات متحده گفت: «نفوذ بدخواهانه ایران در عراق و سوریه، مانعی در راه شکست پایدار داعش است.»

فرمانده سنتکام افزود: «حمایت ایران از گروه‌های نیابتی مسلحش در عراق، خطر را برای نیروهای ائتلاف بالا می‌برد و بر توانایی‌ ما برای حمایت از گسترش نیروهای امنیتی عراق - که هدف اصلی ما از حضور در آن جا و برای عملیات علیه دولت اسلامی است - تاثیر می‌گذارد.»

ژنرال مک‌کنزی گفت: «حمایت از رژیم سوریه و گروه‌های تروریستی منطقه‌ای این درگیری را طولانی می‌کند، جلوی بازگشت آوارگان و پناهندگان را می‌گیرد، و به دیگر بازیگران منطقه‌ای اجازه مداخله می‌دهد.»