فرانسه حداقل سن رضایت برای رابطه جنسی را به ۱۵ سال تغییر داد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 59%

فرانسه حداقل سن رضایت برای رابطه جنسی را به ۱۵ سال تغییر داد جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مجلس ملی فرانسه روز پنجشنبه قانون تقویت حمایت از کودکان در برابر خشونت جنسی را تصویب کرد. بر اساس این مصوبه حداقل سن رضایت به رابطه جنسی ۱۵ سال تعیین شد.این قانون که پیش از این در مجلس سنا تصویب شده بود، روز پنجشنبه به اتفاق آرا و بدون رای مخالف در مجلس ملی فرانسه به تصویب رسید.

بر اساس این قانون، برقراری رابطه جنسی یک بزرگسال با کودک زیر ۱۵ سال یا با فردی از محارم که زیر ۱۸ سال سن دارد تجاوز تلقی می‌شود و مرتکب با ۲۰ سال زندان روبرو خواهد شد.با این حال این قانون یک استثنا را در نظر گرفته که آن هم عشق های نوجوانی است. بر اساس این بخش از قانون که «رومئو و ژولیت» نام گرفته است، اگر یک نوجوان زیر ۱۵ سال با فردی که حداکثر ۵ سال از او بزرگتر است رابطه برقرار کرده باشد و اظهار شود که این رابطه بر اساس عشق بوده است از شمول این قانون خارج خواهد بود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا برای دومین سال متوالی جشنواره گاوبازی سن فرمین در اسپانیا را به تعطیلی کشاندشهردار پامپلونا، شهر شمالی اسپانیا، با شرکت در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که برای دومین سال متوالی جشنواره مشهور گاو بازی سن فرمین در این شهر بدلیل شیوع کووید برگزار نمی شود. یک رسم احمقانه چرا از شکنجه حیوانات دست برنمی داریم، با خداست خب الحمدالله ! خدادرو شکر
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یک سال زندان، یک سال ممنوع الخروجی؛ رای پرونده دوم نازنین زاغری صادر شدشعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ایران به ریاست قاضی صلواتی طی حکمی جدید خانم زاغری را به تحمل یک سال حبس و ممنوع‌الخروجی از کشور محکوم کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وضعیت کارگران هر سال نسبت به سال قبل بدتر و سفره آن‌ها کوچکتر می‌شودرئیس شورای شهر تهران گفت: اکنون که به انتخابات ریاست جمهوری نیز نزدیک می‌شویم باید نامزدهای ریاست جمهوری برنامه جامع و کاملی را برای این مشکل عزیزان در نظر بگیرند و تنها به شعارهای معمول بسنده نکنند و بهبود وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کارگران را در نظر بگیرند و کاری کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

جشنواره پهپادها در آسمان شب سن پترزبورگسن‌ پترزبورگ همچنین یکی از میزبانان مشترک دور آتی مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپاست. خیلی عوضی هستید. چرا ویدیو ها رو مستقیما اینجا نمیزارید و لینک میدید کثافت ها؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مرد ایتالیایی به‌مدت ۱۵ سال بدون اینکه کار کند از بیمارستان ۵۳۸ هزار یورو حقوق گرفتماموران پلیس در حال تحقیق در خصوص این پرونده هستند. متهم اصلی در سال ۲۰۰۵ مدیران و کارمندان بیمارستان را تهدید کرده که نام او را در لیست حقوق‌ها نگه دارند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »