فرانسه پرتاب موشک ماهواره‌بر ایران را محکوم کرد | DW | 31.12.2021

10/10/1400 09:59 ب.ظ

وزیر خارجه فرانسه می‌گوید، در حالی که در مذاکرات هسته‌ای وین پیشرفت‌هایی به چشم می‌خورد، ایران موشک ماهواره‌بر به فضا پرتاب می‌کند. او ضمن 'تأسف‌بار' خواندن این اقدام، آن را محکوم کرد و نقض مصوبات شورای امنیت دانست.

وزیر خارجه فرانسه می‌گوید، در حالی که در مذاکرات هسته‌ای وین پیشرفت‌هایی به چشم می‌خورد، ایران موشک ماهواره‌بر به فضا پرتاب می‌کند. او ضمن 'تأسف‌بار' خواندن این اقدام، آن را محکوم کرد و نقض مصوبات شورای امنیت دانست. وزیر خارجه فرانسه می‌گوید، در حالی که در مذاکرات هسته‌ای وین پیشرفت‌هایی به چشم می‌خورد، ایران موشک ماهواره‌بر به فضا پرتاب می‌کند. او ضمن"تأسف‌بار" خواندن این اقدام، آن را محکوم کرد و نقض مصوبات شورای امنیت دانست.

در پی پرتاب موشک ماهواره‌بر موسوم به"سیمرغ" از سوی واحد هوافضای سپاه پاسداران، مقامات فرانسه این اقدام ایران را محکوم کردند و آن را نقض مصوبات شورای امنیت سازمان ملل متحد دانستند. وزارت خارجه فرانسه پرتاب موشک ماهواره‌بر ایران را از این جهت بیشتر"تأسف‌آور" خواند، زیرا هم‌زمان با مذاکرات هسته‌ای وین صورت می‌گیرد که گفته می‌شود پیشرفت‌هایی در این مذاکرات حاصل شده است.در بیانیه وزارت خارجه فرانسه آمده است: «ما ایران را فرامی‌خوانیم از پرتاب موشک‌های بالستیک دیگر با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای خودداری کند.»

تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی روز پنجشنبه ۹ دی‌در حالی‌که گفت‌وگوهای احیای برجام در جریان بود، تصاویری از پرتاب موشک ماهواره‌بر"سیمرغ" در مرکز فضایی امام خمینی خبر داد.پرتاب این ماهواره‌بر که به ادعای ایران موفقیت‌آمیز بود، مورد انتقاد کشورهای دیگر از جمله آلمان، ایالات متحده و بریتانیا قرار گرفت. این نگرانی وجود دارد که ایران در پوشش برنامه ماهواره‌ای، دست به آزمایش موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را می‌زند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

فرانسه؟ اونوقت چه ربطی بهش دار مسائل ملی و کلان ایران؟ چه غلطا. این مرتیکه فکر کرده ما باید سوار خر و الاغ بشیم تا ایشون حس بد نداشته باشه. خیلی دیگه داره گنده تر از ظرفیتش غلط میکنه. آخه بتوچه.یک خاورمیانه رو با استعمار بیچاره کردید. باید ظرفیت فرانسه یکبار بهش نشان داده بشه. به کسی چه ربطی داره گیری کردیم

اول المان گوه خورد بعدش عم بقیه وزیر خارجه فرانسه گوه خورد با شخص ژنرال دوگل😂(همینجوری) Faranse GOOOOOOH khord 🤷🏼‍♂️🥲 فضایی شدن ایران نه تنها به فرانسه بلکه به هیچ کشور دیگری ربطی ندارد. فرانسه یادش رفت 1996 علارغم اعتراض تمام دنیا علیه آزمایش هسته ای، انفجار هسته ای در جزایر (Mururoa) را انجام داد؟ طی 30 سال انفجار اتمی در آن منطقه محیط زیستی جزایر مرجانی را تخریب کرد.

شما ها کی هستید که در مقابل ایران جبهه می گیرید اگر با پیشرفت ایران مخالف هستید دیگر آن دوران سپری شده ای بابا یه ماهواره فرستاده هوا دیگه دردتون چیه؟

واکنش آمریکا به پرتاب ماهواره‌بر سیمرغ: به مذاکرات هسته‌ای پایبندیمآمریکا از آزمایش موشکی اخیر ایران که ممکن است در راستای برنامه توسعه موشک‌های بالستیک باشد و روزی از آن برای حمل کلاهک هسته‌ای استفاده شود ابراز «نگرانی» کرد؛ با این وجود تاکید کرد که مذاکرات هسته‌ای را با هدف نجات توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ ادامه خواهد داد. چقدر چرند . پس ملت ها هیچ کاری نکنند چرا که ممکن است روزی از دستاورد خاصی ممکن است برای هدفی دیگر استفاده شود. اصلا رانندگی کامیون هم باید مود نظارت واقع شود را که از کامیون ممکن است برای حمل موشک استفاده شود. نظرات امریکا چرته GhadiriNetwork تو مذاکره باید قدرت رو نشون داد ن لبخندو احسنت امیرعبداللهیان وزیر Hero برجام 🤣🤣🤣🤣 ماهواره ها به مدار ترسیدن. امریکا هم همچین حرفی نزده

فرانسه خیلی بیجا کرد کلمه ی محکوم رو بردارید یه چیز جدید بذارید تنوع بشه

آمار تازه ابتلا به اُمیکرون در ایران: ۴۳ مورد در ۱۲ استانهم‌زمان با روند صعودی آمار مبتلایان به اُمیکرون در ایران، شمار موارد مشکوک ابتلا به این سویه کرونا نیز در حال افزایش است.

موشک ماهواره‌بر سیمرغ؛ رونمایی پس از ۱۲ سال، شکست در پنجمین پرتاب

پرتاب موشک‌های مافوق صوت توسط روسیه در میانه تنش‌های اوکرایندر میانه تنش‌های روسیه با ناتو و اروپا درباره مناقشه اوکراین، خبرگزاری اینترفکس این کشور از پرتاب آزمایشی ۱۲ موشک کروز توسط نیروهای دریایی روسیه خبر داده است. شوروی با بمب اتمی چه غلطی کرد که پوتین بخواهد بکند

وزارت دفاع ایران می‌گوید سرانجام «موفق» به پرتاب ماهواره‌بر سیمرغ «شده است»اما در همین روز خبرنگاران رسانه‌های حکومتی ایران نوشتند که پرتاب ماهواره‌بر سیمرغ «باز هم موفق نبوده و محموله سرعت کافی را برای قرار گرفتن در مدار پیدا نکرده است.» سیمرغ با محتویاتش توی ماتحت خامنه‌ای

چه کسی تصمیم می‌گیرد شیئی به فضا پرتاب شود؟ - BBC News فارسیایلان ماسک می‌گوید پروژهٔ اینترنت ماهواره‌ای استارلینک فضای زیادی در مدار زمین اشغال نکرده است. حتماً آمریکا صاحب فضاهم شد 😂😂😂 بسیج و سپاه با موشک و پهپاد ماهواره های ایلان ماسک رو منهدم میکنن و عامل فساد اینترنتی رو بر میچینن. البته اول باید جیمزوب رو منهدم کنن.

فرانسه پرتاب موشک ماهواره‌بر ایران را محکوم کرد

وزیر خارجه فرانسه می‌گوید، در حالی که در مذاکرات هسته‌ای وین پیشرفت‌هایی به چشم می‌خورد، ایران موشک ماهواره‌بر به فضا پرتاب می‌کند. او ضمن"تأسف‌بار" خواندن این اقدام، آن را محکوم کرد و نقض مصوبات شورای امنیت دانست.

در پی پرتاب موشک ماهواره‌بر موسوم به"سیمرغ" از سوی واحد هوافضای سپاه پاسداران، مقامات فرانسه این اقدام ایران را محکوم کردند و آن را نقض مصوبات شورای امنیت سازمان ملل متحد دانستند.

وزارت خارجه فرانسه پرتاب موشک ماهواره‌بر ایران را از این جهت بیشتر"تأسف‌آور" خواند، زیرا هم‌زمان با مذاکرات هسته‌ای وین صورت می‌گیرد که گفته می‌شود پیشرفت‌هایی در این مذاکرات حاصل شده است.در بیانیه وزارت خارجه فرانسه آمده است: «ما ایران را فرامی‌خوانیم از پرتاب موشک‌های بالستیک دیگر با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای خودداری کند.»

تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی روز پنجشنبه ۹ دی‌در حالی‌که گفت‌وگوهای احیای برجام در جریان بود، تصاویری از پرتاب موشک ماهواره‌بر"سیمرغ" در مرکز فضایی امام خمینی خبر داد.پرتاب این ماهواره‌بر که به ادعای ایران موفقیت‌آمیز بود، مورد انتقاد کشورهای دیگر از جمله آلمان، ایالات متحده و بریتانیا قرار گرفت. این نگرانی وجود دارد که ایران در پوشش برنامه ماهواره‌ای، دست به آزمایش موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را می‌زند.

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که توسعه موشک‌های ماهواره‌‌بر ایران موجب نگرانی‌های قابل توجهی در زمینه گسترش سلاح هسته‌ای می‌شود. این سخنگو چنین اقداماتی را تخطی از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ اعلام کرد.آلمان نیز از ایران خواسته که ارسال موشک‌ماهواره‌بر را متوقف کند. یک دیپلمات آلمانی گفته که این پرتاب‌ها می‌توانند برای آزمایش فناوری موشک‌های بالستیک و حمل سلاح‌های هسته‌ای به کار روند.

این دیپلمات خواستار خودداری ایران از این فعالیت‌ها و متعهد ماندن این کشور به تعهدات قطعنامه شورای امنیت شد.

پیش از این وزارت خارجه بریتانیا نیز آزمایش موشک‌های بالستیک توسط سپاه پاسداران را محکوم کرده بود.

مقامات ایران می‌گویند این گونه آزمایش‌ها تنها جنبه دفاعی دارند.