فاطمه حسیبی، کارآفرینی که تیمش را قهرمان ایران کرد؛ از مشکلاتم یک دیوار ساختم

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فاطمه حسیبی: در تمام این سال‌ها با چالش‌هایی روبه‌رو بودم که آزاردهنده بود. ما یک سال نتوانستیم تیم‌داری کنیم، چون خانواده بازیکنان به آن‌ها اجازه سفر به کاشان و زندگی در این شهر را نمی‌دادند. این برای ما معضل بود. ۸مارس_روزجهانی_زن

بهمن‌ماه، تیم والیبال زنان «باریج اسانس» کاشان به مقام قهرمانی رقابت‌های لیگ برتر والیبال زنان ایران، رسید. آن‌چه قهرمانی این تیم را متفاوت می‌کرد، مدیرعامل بودن یک زن در این باشگاه به نام «فاطمه حسیبی» بود.

این کتاب روایتی از خلق یک «برند ایرانی» است که در آن از طریق نامه‌هایی که به همسرش «حسین حجازی»، ملقب به «پدر اسانس ایران» نوشته‌، ماجراهای چگونگی خلق شدن و شکل‌گیری برند باریج اسانس را توضیح داده است. سال‌ها کوهنوردی، روی زندگی من هم تاثیر گذاشته بود. برای همین سال ۱۳۷۷ ورزش سالنی و بدنسازی را برای بالا بردن توانایی‌های بدنی‌ام در کوهستان شروع کردم. یعنی هدفم این بود که در کوهنوردی موفق‌تر باشم. بعد از مدت کوتاهی، وقتی مربی بدنسازی من فهمید که اساسا من کوهنورد هستم، از من خواستم بچه‌های سالن را هفته‌ای یک بار با خودم به کوهنوردی ببرم. از آن‌جا بود که گروه کوهنوردی بانوان «کرکس» متولد شد.

با توجه به این‌که گروه ما یک گروه کاملا زنانه بود و مردی را پشت سرمان نداشتیم که در مسیرهای ناشناخته راهنمایی‌مان کند، من آن زمان دستگاه «جی پی اس» برای گروه خریداری کردم. کار با همین دستگاه نیاز جدی به آموزش داشت. اتفاق جالب این بود که روز افتتاح دیواره سنگ‌نوردی در کاشان، ما میزبان مسابقات کشوری هم بودیم و این برای من یک اتفاق فراموش نشدنی بود. با توجه به گذشته‌‌ای که در کوهنوردی داشتیم، قله‌ای در کشور یا کوهستانی در ایران نبود که کشف نکرده باشیم. دیواره سنگ‌نوردی، یک چالش جدید و یک اتفاق نو برای همه ما در شهر کاشان بود.سال ۱۳۸۴ همسرم به عنوان رییس هیات والیبال شهر کاشان انتخاب شد. او در مدتی که رییس هیات بود، سعی می‌کرد جوانان شهر را حمایت کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها