عکس-خبر؛ چگونه توفند دورین باهاما را ویران کرد؟

14/06/1398 03:19 ب.ظ

در پی کاهش قدرت توفند دورین در باهاما، این کشور در حال برآورد خسارات ناشی از آن است. گزارش‌ها حاکی از تخریب هزاران خانه است و دست کم ۲۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. هرچند که انتظار می‌رود آمار تلفات افزایش یابد.

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شوددر پی کاهش قدرت توفند دورین در باهاما، این کشور در حال برآورد خسارات ناشی از وزش این توفند است.دورین به عنوان توفندی درجه پنج جزایر آباکو را درنوردید و سپس برای دو روز بادهای ناشی از این توفند قدرتمند در گرند باهاما ویرانی های گسترده برجا گذاشت.

دورین به عنوان توفندی درجه پنج جزایر آباکو را درنوردید و سپس برای دو روز بادهای ناشی از این توفند قدرتمند در گرند باهاما ویرانی های گسترده برجا گذاشت. گزارش‌ها از تخریب هزاران خانه خبر می‌دهد و دست کم ۲۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. هرچند که انتظار می‌رود آمار تلفات افزایش یابد.

هوبرت مینیس، نخست وزیر باهاما گفته است که این توفند باعث"ویرانی نسلی" شده است.توفند دورین به فرودگاه بین المللی باهاما خسارت جدی وارد کرده و گروه‌های امداد در این محل در حال کمک هستند.حق نشر عکس سرعت وزش بادها در جزایر آباکو ۲۹۸ کیلومتر در ساعت بود.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

حرکت آرام دورین به سوی ساحل آمریکا بعد از ویرانی گسترده در باهاماتوفند دورین که باعث ویرانی و سیل شدید در باهاما شده اکنون با سرعت کم درحال حرکت در شمال غربی این جزایر است. تصاویر ماهواره ای بخش های وسیعی از باهاما از جمله فرودگاه بین المللی 'گرند باهاما' و شهر بندری مارش در آباکو را زیر آب نشان می دهد. تاکنون مرگ پنج نفر در آباکو تایید شده است.

بافروکش دورین، گستره ویرانگری این توفند در باهاما مشخص شدتصاویر هوایی رد ویرانی را در مسیر توفند دورین نشان می‌دهد. آمار تلفات این توفند بی‌سابقه در باهاما به هفت نفر رسیده اما انتظار می‌رود این آمار افزایش یابد.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سهم ایران از تجارت گردشگری در دنیا تنها نیم درصد است

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سهم ایران از تجارت گردشگری در دنیا تنها نیم درصد است

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سهم ایران از تجارت گردشگری در دنیا تنها نیم درصد است

جزئیاتی از آتش‌سوزی در قایق در ساحل کالیفرنیا؛ احتمالا ۳۴ نفر کشته شدندجزئیاتی از آتش‌سوزی در قایق در ساحل کالیفرنیا؛ احتمالا ۳۴ نفر کشته شدند امدادگران می گویند جسد ۲۰ جان باخته در آتش سوزی شبانه در یک قایق غواصی در ساحل جنوب کالیفرنیا را از آب بیرون آورده اند و کماکان در جستجوی ۱۴ نفر دیگر هستند که بیم مرگ آن ها می رود.

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شوددر پی کاهش قدرت توفند دورین در باهاما، این کشور در حال برآورد خسارات ناشی از وزش این توفند است.

دورین به عنوان توفندی درجه پنج جزایر آباکو را درنوردید و سپس برای دو روز بادهای ناشی از این توفند قدرتمند در گرند باهاما ویرانی های گسترده برجا گذاشت.

گزارش‌ها از تخریب هزاران خانه خبر می‌دهد و دست کم ۲۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. هرچند که انتظار می‌رود آمار تلفات افزایش یابد.

هوبرت مینیس، نخست وزیر باهاما گفته است که این توفند باعث"ویرانی نسلی" شده است.توفند دورین به فرودگاه بین المللی باهاما خسارت جدی وارد کرده و گروه‌های امداد در این محل در حال کمک هستند.حق نشر عکس

سرعت وزش بادها در جزایر آباکو ۲۹۸ کیلومتر در ساعت بود.

شهر مارش هاربر در این جزایر به طور کامل تخریب شده است.در بسیاری از نقاط موج‌های بلند هنوز فروکش نکرده‌اند.