رویداد

رویداد

عکس روز: روز سندروم داون؛ ما با شما برابریم | DW | 21.03.2021

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند.

21/03/2021 01:57:00 ب.ظ

روز سندروم داون؛ ما با شما برابریم در هر ۷۰۰ تولد، یک نوزاد با سندروم داون زاده می‌شود. در این اختلال از تمام یا بخشی از ۲۱مین کروموزم، سه نسخه وجود دارد و سن مادر، توارث و ازدواج خویشاوندی عوامل آن است. عکس روز:

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویداد های خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند.

در هر ۷۰۰ تولد، یک نوزاد با سندروم داون زاده می‌شود. در این اختلال از تمام یا بخشی از ۲۱مین کروموزم، سه نسخه وجود دارد و سن مادر، توارث و ازدواج خویشاوندی عوامل آن است. تریزومی‌ها در سال‌های اخیر در ورزش، هنر، تئاتر، سینما یا مدلینگ درخشیده‌اند و امید به زندگی نزد آنها بالا رفته است. شادکامی، مهربانی، صداقت و سادگی، شاخص شخصیت و دنیای ذهنی آنهاست.

اعتراضات ضدحکومتی در شب قهرمانی پرسپولیس؛ از شعار علیه مقامات جمهوری اسلامی تا «رضا شاه روحت شاد» دختر هندی به خاطر پوشیدن شلوار جین کشته شد - BBC News فارسی هیچ شبکه و پیام رسان داخلی یا خارجی فیلتر نخواهد شد

توپ در آزادیمیدان آزادی تهران، میزبان توپ لشگر ۲۳ نیروی زمینی شده است. قرار است با همکاری دژبان کل ارتش و شهرداری پایتخت، سال ۱۴۰۰ با شلیک توپ و سرودهای حماسی تحویل شود. یک آیین نمادین و سنتی یا پیامی زیرپوستی به انتخاباتی که نظامیان در آن کاندیدا شده‌اند؟

میعادگاه علم و عبادتپیش‌ترها در ‌آن دعا و نیایش انجام می‌شد تا حاجتی برآید یا دردی دوا شود. در این سال‌ها البته رجوع به کلیساها و از جمله این کلیسای جامع"لیشفیلد" در قلب بریتانیا کم‌تر و کم‌تر شده است و تازه، کرونا هم کار را به عبادات آنلاینی کشانده است. حالا ولی دوباره کار این کلیسا سکه است؛ چرا که در آن بساط واکسیناسیون راه انداخته‌اند، با تضمین مصونیت بالا، شاید هم بالاتر از دعا و تحیات؟ headtopics.com

سفره خالی کارگران در ایام نوروزصبح روز پنجشنبه، ۲۸ اسفند، کارگران آبفای اهواز در اعتراض به تعویق در پرداخت حقوق خود در اقدامی نمادین جلوی ساختمان استانداری خوزستان سفره خالی پهن کردند و دور آن نشستند. نیاز مالی کارگران در آستانه نوروز انگیزه بیشتری برای اعتراض آنها بوده است. وضعیت بد اقتصادی پرداخت حقوق و دستمزدها را در همه بخش‌های اقتصاد ایران با مشکل مواجه کرده و مشکلات معیشتی ابعاد کم‌سابقه‌ای گرفته است.

تهدید را به تفریح تبدیل کن!هوای تازه از الزامات حفظ سلامتی در دوران پاندمی است. البته طبق برخی تحقیقات پزشکی، باد خطر به چرخش در آوردن ویروس را هم دارد و نباید در معرض آن قرار گرفت. شاید بتوان مثل این ورزشکار در مارسی، تهدید را به تفریح مبدل کرد و به جای موج، سوار باد شد.

چهره‌هایی بی‌نیاز از ماسکاین صورت‌ها که برای روبات‌های انسان‌نما طراحی شده‌اند، شبیه به ملزومات صحنه فیلم‌های علمی-تخیلی به نظر می‌رسند. آنها را شرکت"Prombot" در ولادی‌وستوک در منتهی‌الیه شرقی روسیه تولید کرده است. این صورت‌ها بر خلاف نمونه‌های انسانی‌شان نه نیاز به فاصله اجتماعی دارند و نه ماسک؛ فقط باید نگران ویروس‌های دیجیتال باشند.

دریایی از یخدمای هوا در کانادا که اخیرا تا حدودی ملایم شده بود، بار دیگر به شدت افت کرده است؛ فرصتی ایده‌آل برای تفریح با سورتمه بادبانی روی یخ. عکس مردی خوش‌اقبال را بر رودخانه"پیجن" در ایالت انتاریو نشان می‌دهد.عشق مارادونااگر چه بیش از دو ماه از مرگ دیگو ماردونا، اسطوره بزرگ عالم فوتبال می‌گذرد، اما بحث و گمانه‌زنی‌ها درباره علت مرگ او همچنان ادامه دارد. آرژانتین در این روزها شاهد تظاهرات شمار زیادی از هواداران این ستاره محبوب بود که تحت شعار"عدالت‌خواهی برای دیگو" دست به راهپیمایی زدند. برخی از طرفداران او معتقدند که"ماردونا به مرگ طبیعی فوت نکرده، بلکه به قتل رسیده است". تصویر یکی از تظاهرکنندگان شیفته ماردونا. headtopics.com

جر‌د کوشنر با تأسیس یک شرکت سرمایه‌گذاری از سیاست فاصله می‌گیرد دفتر همیاری سازمان ملل متحد در هرات با آر‌پی‌جی و سلاح‌های سبک هدف قرار گرفت آمریکا پلیس کوبا و فرماندهان آن را به دلیل سرکوب تظاهرات در این کشور تحریم کرد

موازی با آب دریاموج‌سواری از ورزش‌های محبوب و پرهیجان محسوب می‌شود. البته لذت بردن از این ورزش مستلزم شرایط آب و هوایی و همچنین بادهای مناسب است. تصویری دیدنی از یکی از طرفداران این ورزش که در وست ویترنیگ واقع در سواحل ساسکس در جنوب بریتانیا سرگرم موج سواری است و در حرکتی تماشایی به موازات آب دریا قرار گرفته است.

نمایش شگفت‌انگیز طبیعت در آسمان برلینطوفان"کلاوس" که این روزها در شهرهای آلمان وزیدن گرفته نقشی هنرمندانه از خود در آسمان برلین به جا گذاشت. تلفیق طوفان و رعدوبرق، آسمان برلین را مملو از ابرهایی کرد پنبه‌مانند که به سبب ظاهر عجیب و غریبش به سرعت نقل محفل شبکه‌های اجتماعی شد. نام این نوع ابر"ماماتوس" است که اغلب حین رعدوبرق یا بعد از آن رخ می‌نماید.

تای ‌چی، ورزشی مردمی برای پیر و جوانتای چی ورزشی ملی در چین محسوب می‌شود که خردسال و سالمند به آن می‌پردازند. این ورزش از زیبا‌ترین هنرهای رزمی در این کشور و همچنین در سراسر جهان است که برای تقویت سلامتی، تندرستی، آرامش روحی و افزایش طول عمر انجام می‌گیرد. سازمان یونسکو تای چی را در پایان سال گذشته میلادی به فهرست میراث معنوی بشری افزود. تصویری از انجام گروهی تای چی در فضای باز در چین.

رقص بهار با زمستانطبیعت علی‌رغم سرمای زمستان خود را برای فرارسیدن بهار آماده می‌کند و نوسانات دمای هوا تصاویری نادر می‌آفریند. در شهر برمن آلمان گل‌های بهاری برف را کنار زده و سر از زمین در آورده‌اند تا پیام‌آور بهار در واپسین روزهای زمستان باشند.کارزار محیط زیست با هاکی روی یخ headtopics.com

دریاچه بایکال در جنوب سیبری بیش از ۲۰ درصد از آب شیرین جهان را در دل خود جای داده است. البته این دریاچه از لحاظ زیست‌محیطی با مشکل روبرو است، زیرا رودهایی که آب آنها بر اثر جنگل‌زادیی آلوده شده‌اند، به این دریاچه می‌ریزند. ویاچسلاو فتیسوف، ملی‌پوش هاکی روی یخ روسیه، برای رسانه‌ای کردن این معضل، به همراه سازمان ملل دست به برگزاری مسابقه‌ای روی یخ این دریاچه زده است.

سخت‌ترین مسابقه سورتمه‌های سگ در جهانمسابقه"ایدیتارود" در آلاسکا امسال به خاطر همه‌گیری کرونا به مراتب سخت‌تر است. شرکت‌کنندگان در این مسابقه نمی‌توانند در روستا‌های واقع در مسیر مسابقه استراحت کنند، بلکه باید برای این کار خارج از مناطق مسکونی چادر بزنند. از تماشاگر هم خبری نیست، به غیر از این فلامینگوهای پلاستیکی. البته برگزارکنندگان این مسابقه ویژه سورتمه‌های سگ طول مسیر را از ۱۶۰۰ کیلومتر به ۱۳۵۰ کیلومتر کاهش داده‌اند.

درگیری و شعارهای ضد حکومتی در جشن هواداران پرسپولیس | DW | 31.07.2021 دانشمندان توانستند قطرات آب را به فلز تبدیل کنند فرمانده سپاه اولین دوز واکسن ایرانی کرونا را دریافت کرد- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

برگزاری جشن در غیاب کرونابیش از ۳۶ هزار نفر در ایالت نیوساوت ولز در استرالیا در جشن دگرباشان جنسی شرکت کردند. این جشن و راهپیمایی در حالی برگزار شد که به گفته مقامات محلی در روزهای گذشته موارد ابتلا به کووید۱۹ در این ایالت مشاهده نشده است. سیدنی مرکز این ایالت است. هر ساله در استرالیا و بسیاری از کشورهای جهان راهپیمایی‌هایی برای حمایت از حقوق دگرباشان جنسی برگزار می‌شود.

تعطیلات بهاری شروع شد عزیزم!هر ساله با شروع تعطیلات در فصل بهار هزاران نفر به سواحل فلوریدا در آمریکا هجوم می آورند. فلوریدا به"ایالت همیشه آفتاب" معروف است. ظاهرا این موضوع که در این ایالت مقررات فاصله اجتماعی کرونا هم خیلی سفت و سخت اجرا نمی شود، به مذاق مهمانان خوش آمده است.

سرخی مسحورکننده قرقیزستانقرقیزستان در ماه مارس جشن‌های مختلفی را برگزار می‌کند. روز پرچم ملی این کشور در اوایل مارس است و کالپاک، کلاه سنتی قرقیزستان نیز دلیلی برای برپایی جشن و سرور است. در این عکس یک زن قرقیز با لباسی زیبا به رنگ سرخ که رنگ سنتی این کشور است به استقبال جشن‌های ماه مارس رفته است.

ووهان غرق در شکوفهبا نزدیک شدن فصل بهار، درختان گیلاس غرق شکوفه‌ می‌شوند و تصویری زیبا ترسیم می‌کنند. امسال این زیبایی برای شهروندان کلان‌شهر ووهان اهمیتی ویژه دارد؛ شهری که نخستین کانون پاندمی کرونا بود. در ووهان جشن شکوفه‌های گیلاس آغاز شده و ساکنان این شهر در این جشن از تمامی امدادگران و کسانی که در راه مقابله با پاندمی تلاش کردند، سپاسگذاری می‌کنند.

غرش مجدد سینابونگحجمی غول‌آسا از دود و خاکستر بر فراز کوه سینابورگ در جزیره سوماترا در اندونزی به آسمان برخاسته است. آرامش چند سده‌ای این قله آتش‌فشان از سال ۲۰۱۰ به پایان رسیده است. از آن زمان تا کنون ۱۳ فوران ثبت شده است. با وجود خروج مواد گداخته، این بار بر خلاف سال‌های گذشته کسی آسیب ندیده است.

رقص بهاری و دموکراسی‌خواهیاین زنان بلاروس به شکل یک گل صف‌آرایی کرده‌اند تا در روز اول مارس به پیشواز فصل بهاری بروند که ماه‌های مارس، آوریل و مه را در برمی‌گیرد. البته صف‌آرایی زیبای این زنان که در ۱۰۰ کیلومتری مینسک گرد هم آمده‌اند، در اصل پس‌زمینه‌ای سیاسی دارد. آنان از معدود کسانی هستند که همچنان علیه نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و آلکساندر لوکاشنکو دست به اعتراض می‌زنند.

غوغای لاله‌هااگر چه هلند به سرزمین لاله‌ها شهرت یافته، اما زادگاه این گل کشورهای قزاقستان، ایران و افغانستان است و در دربار سلاطین عثمانی بود که لاله به نماد ثروت و دارایی بدل شد. حتی گفته می‌شود که زمانی ارزش یک گل لاله بیشتر از جان انسان بود. امروزه اما لاله به گلی جهانی بدل شده و در نقاط مختلف دنیا از اروپا گرفته تا شمال آفریقا و هند یافت می‌شود. در این روزها لاله‌ها در هند حس و حالی بهاری پدید آورده‌اند.

خلاصی از ۳۵ کیلو پشمباراک نامی است که بر این گوسفند گریخته به حیات وحش در جنگل‌های ایالت ویکتوریای استرالیا نهاده‌اند. زمانی که جنگل‌بانان او را یافتند، پشم‌هایش که سال‌ها کوتاه نشده بود، بیش از ۳۵ کیلو وزن داشت. پشم‌های باراک که جلوی دید او را گرفته و راه رفتن را برایش دشوار کرده بود، حدود ۵ سال کوتاه نشده بود. اینک باراک از توده انبوه پشم خلاص شده و نفس راحتی می‌کشد.

روز سندروم داون؛ ما با شما برابریمدر هر ۷۰۰ تولد، یک نوزاد با سندروم داون زاده می‌شود. در این اختلال از تمام یا بخشی از ۲۱مین کروموزم، سه نسخه وجود دارد و سن مادر، توارث و ازدواج خویشاوندی عوامل آن است. تریزومی‌ها در سال‌های اخیر در ورزش، هنر، تئاتر، سینما یا مدلینگ درخشیده‌اند و امید به زندگی نزد آنها بالا رفته است. شادکامی، مهربانی، صداقت و سادگی، شاخص شخصیت و دنیای ذهنی آنهاست.

توپ در آزادیمیدان آزادی تهران، میزبان توپ لشگر ۲۳ نیروی زمینی شده است. قرار است با همکاری دژبان کل ارتش و شهرداری پایتخت، سال ۱۴۰۰ با شلیک توپ و سرودهای حماسی تحویل شود. یک آیین نمادین و سنتی یا پیامی زیرپوستی به انتخاباتی که نظامیان در آن کاندیدا شده‌اند؟

میعادگاه علم و عبادتپیش‌ترها در ‌آن دعا و نیایش انجام می‌شد تا حاجتی برآید یا دردی دوا شود. در این سال‌ها البته رجوع به کلیساها و از جمله این کلیسای جامع"لیشفیلد" در قلب بریتانیا کم‌تر و کم‌تر شده است و تازه، کرونا هم کار را به عبادات آنلاینی کشانده است. حالا ولی دوباره کار این کلیسا سکه است؛ چرا که در آن بساط واکسیناسیون راه انداخته‌اند، با تضمین مصونیت بالا، شاید هم بالاتر از دعا و تحیات؟

سفره خالی کارگران در ایام نوروزصبح روز پنجشنبه، ۲۸ اسفند، کارگران آبفای اهواز در اعتراض به تعویق در پرداخت حقوق خود در اقدامی نمادین جلوی ساختمان استانداری خوزستان سفره خالی پهن کردند و دور آن نشستند. نیاز مالی کارگران در آستانه نوروز انگیزه بیشتری برای اعتراض آنها بوده است. وضعیت بد اقتصادی پرداخت حقوق و دستمزدها را در همه بخش‌های اقتصاد ایران با مشکل مواجه کرده و مشکلات معیشتی ابعاد کم‌سابقه‌ای گرفته است.

تهدید را به تفریح تبدیل کن!هوای تازه از الزامات حفظ سلامتی در دوران پاندمی است. البته طبق برخی تحقیقات پزشکی، باد خطر به چرخش در آوردن ویروس را هم دارد و نباید در معرض آن قرار گرفت. شاید بتوان مثل این ورزشکار در مارسی، تهدید را به تفریح مبدل کرد و به جای موج، سوار باد شد.

چهره‌هایی بی‌نیاز از ماسکاین صورت‌ها که برای روبات‌های انسان‌نما طراحی شده‌اند، شبیه به ملزومات صحنه فیلم‌های علمی-تخیلی به نظر می‌رسند. آنها را شرکت"Prombot" در ولادی‌وستوک در منتهی‌الیه شرقی روسیه تولید کرده است. این صورت‌ها بر خلاف نمونه‌های انسانی‌شان نه نیاز به فاصله اجتماعی دارند و نه ماسک؛ فقط باید نگران ویروس‌های دیجیتال باشند.

دریایی از یخدمای هوا در کانادا که اخیرا تا حدودی ملایم شده بود، بار دیگر به شدت افت کرده است؛ فرصتی ایده‌آل برای تفریح با سورتمه بادبانی روی یخ. عکس مردی خوش‌اقبال را بر رودخانه"پیجن" در ایالت انتاریو نشان می‌دهد.عشق مارادونااگر چه بیش از دو ماه از مرگ دیگو ماردونا، اسطوره بزرگ عالم فوتبال می‌گذرد، اما بحث و گمانه‌زنی‌ها درباره علت مرگ او همچنان ادامه دارد. آرژانتین در این روزها شاهد تظاهرات شمار زیادی از هواداران این ستاره محبوب بود که تحت شعار"عدالت‌خواهی برای دیگو" دست به راهپیمایی زدند. برخی از طرفداران او معتقدند که"ماردونا به مرگ طبیعی فوت نکرده، بلکه به قتل رسیده است". تصویر یکی از تظاهرکنندگان شیفته ماردونا.

موازی با آب دریاموج‌سواری از ورزش‌های محبوب و پرهیجان محسوب می‌شود. البته لذت بردن از این ورزش مستلزم شرایط آب و هوایی و همچنین بادهای مناسب است. تصویری دیدنی از یکی از طرفداران این ورزش که در وست ویترنیگ واقع در سواحل ساسکس در جنوب بریتانیا سرگرم موج سواری است و در حرکتی تماشایی به موازات آب دریا قرار گرفته است.

نمایش شگفت‌انگیز طبیعت در آسمان برلینطوفان"کلاوس" که این روزها در شهرهای آلمان وزیدن گرفته نقشی هنرمندانه از خود در آسمان برلین به جا گذاشت. تلفیق طوفان و رعدوبرق، آسمان برلین را مملو از ابرهایی کرد پنبه‌مانند که به سبب ظاهر عجیب و غریبش به سرعت نقل محفل شبکه‌های اجتماعی شد. نام این نوع ابر"ماماتوس" است که اغلب حین رعدوبرق یا بعد از آن رخ می‌نماید.

تای ‌چی، ورزشی مردمی برای پیر و جوانتای چی ورزشی ملی در چین محسوب می‌شود که خردسال و سالمند به آن می‌پردازند. این ورزش از زیبا‌ترین هنرهای رزمی در این کشور و همچنین در سراسر جهان است که برای تقویت سلامتی، تندرستی، آرامش روحی و افزایش طول عمر انجام می‌گیرد. سازمان یونسکو تای چی را در پایان سال گذشته میلادی به فهرست میراث معنوی بشری افزود. تصویری از انجام گروهی تای چی در فضای باز در چین.

رقص بهار با زمستانطبیعت علی‌رغم سرمای زمستان خود را برای فرارسیدن بهار آماده می‌کند و نوسانات دمای هوا تصاویری نادر می‌آفریند. در شهر برمن آلمان گل‌های بهاری برف را کنار زده و سر از زمین در آورده‌اند تا پیام‌آور بهار در واپسین روزهای زمستان باشند.کارزار محیط زیست با هاکی روی یخ

دریاچه بایکال در جنوب سیبری بیش از ۲۰ درصد از آب شیرین جهان را در دل خود جای داده است. البته این دریاچه از لحاظ زیست‌محیطی با مشکل روبرو است، زیرا رودهایی که آب آنها بر اثر جنگل‌زادیی آلوده شده‌اند، به این دریاچه می‌ریزند. ویاچسلاو فتیسوف، ملی‌پوش هاکی روی یخ روسیه، برای رسانه‌ای کردن این معضل، به همراه سازمان ملل دست به برگزاری مسابقه‌ای روی یخ این دریاچه زده است.

سخت‌ترین مسابقه سورتمه‌های سگ در جهانمسابقه"ایدیتارود" در آلاسکا امسال به خاطر همه‌گیری کرونا به مراتب سخت‌تر است. شرکت‌کنندگان در این مسابقه نمی‌توانند در روستا‌های واقع در مسیر مسابقه استراحت کنند، بلکه باید برای این کار خارج از مناطق مسکونی چادر بزنند. از تماشاگر هم خبری نیست، به غیر از این فلامینگوهای پلاستیکی. البته برگزارکنندگان این مسابقه ویژه سورتمه‌های سگ طول مسیر را از ۱۶۰۰ کیلومتر به ۱۳۵۰ کیلومتر کاهش داده‌اند.

برگزاری جشن در غیاب کرونابیش از ۳۶ هزار نفر در ایالت نیوساوت ولز در استرالیا در جشن دگرباشان جنسی شرکت کردند. این جشن و راهپیمایی در حالی برگزار شد که به گفته مقامات محلی در روزهای گذشته موارد ابتلا به کووید۱۹ در این ایالت مشاهده نشده است. سیدنی مرکز این ایالت است. هر ساله در استرالیا و بسیاری از کشورهای جهان راهپیمایی‌هایی برای حمایت از حقوق دگرباشان جنسی برگزار می‌شود.

تعطیلات بهاری شروع شد عزیزم!هر ساله با شروع تعطیلات در فصل بهار هزاران نفر به سواحل فلوریدا در آمریکا هجوم می آورند. فلوریدا به"ایالت همیشه آفتاب" معروف است. ظاهرا این موضوع که در این ایالت مقررات فاصله اجتماعی کرونا هم خیلی سفت و سخت اجرا نمی شود، به مذاق مهمانان خوش آمده است.

سرخی مسحورکننده قرقیزستانقرقیزستان در ماه مارس جشن‌های مختلفی را برگزار می‌کند. روز پرچم ملی این کشور در اوایل مارس است و کالپاک، کلاه سنتی قرقیزستان نیز دلیلی برای برپایی جشن و سرور است. در این عکس یک زن قرقیز با لباسی زیبا به رنگ سرخ که رنگ سنتی این کشور است به استقبال جشن‌های ماه مارس رفته است.

ووهان غرق در شکوفهبا نزدیک شدن فصل بهار، درختان گیلاس غرق شکوفه‌ می‌شوند و تصویری زیبا ترسیم می‌کنند. امسال این زیبایی برای شهروندان کلان‌شهر ووهان اهمیتی ویژه دارد؛ شهری که نخستین کانون پاندمی کرونا بود. در ووهان جشن شکوفه‌های گیلاس آغاز شده و ساکنان این شهر در این جشن از تمامی امدادگران و کسانی که در راه مقابله با پاندمی تلاش کردند، سپاسگذاری می‌کنند.

غرش مجدد سینابونگحجمی غول‌آسا از دود و خاکستر بر فراز کوه سینابورگ در جزیره سوماترا در اندونزی به آسمان برخاسته است. آرامش چند سده‌ای این قله آتش‌فشان از سال ۲۰۱۰ به پایان رسیده است. از آن زمان تا کنون ۱۳ فوران ثبت شده است. با وجود خروج مواد گداخته، این بار بر خلاف سال‌های گذشته کسی آسیب ندیده است.

رقص بهاری و دموکراسی‌خواهیاین زنان بلاروس به شکل یک گل صف‌آرایی کرده‌اند تا در روز اول مارس به پیشواز فصل بهاری بروند که ماه‌های مارس، آوریل و مه را در برمی‌گیرد. البته صف‌آرایی زیبای این زنان که در ۱۰۰ کیلومتری مینسک گرد هم آمده‌اند، در اصل پس‌زمینه‌ای سیاسی دارد. آنان از معدود کسانی هستند که همچنان علیه نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و آلکساندر لوکاشنکو دست به اعتراض می‌زنند.

غوغای لاله‌هااگر چه هلند به سرزمین لاله‌ها شهرت یافته، اما زادگاه این گل کشورهای قزاقستان، ایران و افغانستان است و در دربار سلاطین عثمانی بود که لاله به نماد ثروت و دارایی بدل شد. حتی گفته می‌شود که زمانی ارزش یک گل لاله بیشتر از جان انسان بود. امروزه اما لاله به گلی جهانی بدل شده و در نقاط مختلف دنیا از اروپا گرفته تا شمال آفریقا و هند یافت می‌شود. در این روزها لاله‌ها در هند حس و حالی بهاری پدید آورده‌اند.

خلاصی از ۳۵ کیلو پشمباراک نامی است که بر این گوسفند گریخته به حیات وحش در جنگل‌های ایالت ویکتوریای استرالیا نهاده‌اند. زمانی که جنگل‌بانان او را یافتند، پشم‌هایش که سال‌ها کوتاه نشده بود، بیش از ۳۵ کیلو وزن داشت. پشم‌های باراک که جلوی دید او را گرفته و راه رفتن را برایش دشوار کرده بود، حدود ۵ سال کوتاه نشده بود. اینک باراک از توده انبوه پشم خلاص شده و نفس راحتی می‌کشد.

ادامه مطلب: DW فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

تریزومی‌ها در سال‌های اخیر در ورزش، هنر، تئاتر، سینما یا مدلینگ درخشیده‌اند و امید به زندگی نزد آنها بالا رفته است. شادکامی، مهربانی، صداقت و سادگی، شاخص شخصیت و دنیای ذهنی آنهاست.

برای رسیدن به این مدال 40 روز سختی کشیدمرضا نوروزی، نفر دوم قهرمانی فیتنس کشور، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:حقم قهرمانی بود رضا نوروزی نایب‌قهرمان اولین دوره مسابقات فیتنس ایران گفت:برای رسیدن به این عنوان تلاش زیادی کردم.در این راه از خودم و خانواده‌ام گذشتم تا بتوانم در مسابقات به موفقیت برسم

تصاویر کنگره سازمان جوانان کره‌شمالی با حضور کیم جونگ اونتصاویر ویدئویی تازه منتشره از کره شمالی، کیم جونگ اون رهبر این کشور را نشان می‌دهد که در کنگره سازمان جوانان پیونگ یانگ حضور یافته است ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

آمار بیماران دزفول روز به روز بیشتر می‌شود / کمبود اکسیژن در بیمارستان بزرگ دزفولمعاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول: آمار بیماران کرونا در دزفول روز به روز درحال افزایش است و از توان پاسخگویی ما فراتر رفته است وضعیت شهر خوب نیست تخت خالی برای بیماران نداریم با پیک سنگینی مواجه هستیم به‌سختی درحال تامین اکسیژن برای بیماران هستیم وضعیت شهرها خوب نیست حال مردم خوب نیست اما حال و هوای مسئولان خوب است پس جای نگرانی نيست

روز انتخابات و روز ماقبل آن درخواست جدید صدور شناسنامه پذیرفته نمی‌شودسخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با تاکید بر اینکه برای شرکت در انتخابات ضرورتی برای داشتن شناسنامه مکانیزه نیست و با شناسنامه های قدیمی می شود در انتخابات شرکت کرد افزود: روز انتخابات و ماقبل آن درخواست جدید صدور شناسنامه پذیرفته نخواهد شد.

جدال انسان با طبیعت / در آستانه روز طبیعت- عکس استانها تسنیم | Tasnimاخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید