عکس روز: روز سندروم داون؛ ما با شما برابریم | DW | 21.03.2021

21/03/2021 01:57:00 ب.ظ

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند.

رویداد

روز سندروم داون؛ ما با شما برابریم در هر ۷۰۰ تولد، یک نوزاد با سندروم داون زاده می‌شود. در این اختلال از تمام یا بخشی از ۲۱مین کروموزم، سه نسخه وجود دارد و سن مادر، توارث و ازدواج خویشاوندی عوامل آن است. عکس روز:

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویداد های خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند.

میعادگاه علم و عبادتتهدید را به تفریح تبدیل کن!دریایی از یخموازی با آب دریاتای ‌چی، ورزشی مردمی برای پیر و جوانکارزار محیط زیست با هاکی روی یخبرگزاری جشن در غیاب کروناسرخی مسحورکننده قرقیزستانغرش مجدد سینابونگغوغای لاله‌هاروز سندروم داون؛ ما با شما برابریم

میعادگاه علم و عبادتتهدید را به تفریح تبدیل کن!دریایی از یخموازی با آب دریاتای ‌چی، ورزشی مردمی برای پیر و جوانکارزار محیط زیست با هاکی روی یخبرگزاری جشن در غیاب کروناسرخی مسحورکننده قرقیزستان

ادامه مطلب:
DW فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

تریزومی‌ها در سال‌های اخیر در ورزش، هنر، تئاتر، سینما یا مدلینگ درخشیده‌اند و امید به زندگی نزد آنها بالا رفته است. شادکامی، مهربانی، صداقت و سادگی، شاخص شخصیت و دنیای ذهنی آنهاست.

برای رسیدن به این مدال 40 روز سختی کشیدمرضا نوروزی، نفر دوم قهرمانی فیتنس کشور، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:حقم قهرمانی بود رضا نوروزی نایب‌قهرمان اولین دوره مسابقات فیتنس ایران گفت:برای رسیدن به این عنوان تلاش زیادی کردم.در این راه از خودم و خانواده‌ام گذشتم تا بتوانم در مسابقات به موفقیت برسم

تصاویر کنگره سازمان جوانان کره‌شمالی با حضور کیم جونگ اونتصاویر ویدئویی تازه منتشره از کره شمالی، کیم جونگ اون رهبر این کشور را نشان می‌دهد که در کنگره سازمان جوانان پیونگ یانگ حضور یافته است ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

آمار بیماران دزفول روز به روز بیشتر می‌شود / کمبود اکسیژن در بیمارستان بزرگ دزفولمعاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول: آمار بیماران کرونا در دزفول روز به روز درحال افزایش است و از توان پاسخگویی ما فراتر رفته است وضعیت شهر خوب نیست تخت خالی برای بیماران نداریم با پیک سنگینی مواجه هستیم به‌سختی درحال تامین اکسیژن برای بیماران هستیم وضعیت شهرها خوب نیست حال مردم خوب نیست اما حال و هوای مسئولان خوب است پس جای نگرانی نيست

روز انتخابات و روز ماقبل آن درخواست جدید صدور شناسنامه پذیرفته نمی‌شودسخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با تاکید بر اینکه برای شرکت در انتخابات ضرورتی برای داشتن شناسنامه مکانیزه نیست و با شناسنامه های قدیمی می شود در انتخابات شرکت کرد افزود: روز انتخابات و ماقبل آن درخواست جدید صدور شناسنامه پذیرفته نخواهد شد.

جدال انسان با طبیعت / در آستانه روز طبیعت- عکس استانها تسنیم | Tasnimاخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

روز سندروم داون؛ ما با شما برابریم در هر ۷۰۰ تولد، یک نوزاد با سندروم داون زاده می‌شود.اعتمادآنلاین| هیچ کسی فکرش را هم نمی‌کرد آقای گل فوتبال ایران بعد از خداحافظی با این رشته ورزشی، به جای اینکه به دنبال مدرک مربیگری باشد سر از باشگاه بدنسازی دربیاورد و روزی هم نایب‌قهرمان مسابقات فیتنس کشور شود.به روز شده در: ۳۰/۰۴/۲۰۲۱ تصاویر ویدئویی تازه منتشره از کره شمالی، کیم جونگ اون رهبر این کشور را نشان می‌دهد که در کنگره سازمان جوانان پیونگ یانگ موسوم به «لیگ جوانان کیم ایل سونگیست-کیم جونگ ایلیست» حضور یافته است.دکتر عبدالکریم فیروززاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا در دزفول، اظهار کرد: وضعیت شهر خوب نیست؛ با وجود اینکه با حداکثر توان در حال ارائه خدمت هستیم اما توان، محدود است.

در این اختلال از تمام یا بخشی از ۲۱مین کروموزم، سه نسخه وجود دارد و سن مادر، توارث و ازدواج خویشاوندی عوامل آن است. تریزومی‌ها در سال‌های اخیر در ورزش، هنر، تئاتر، سینما یا مدلینگ درخشیده‌اند و امید به زندگی نزد آنها بالا رفته است. آقای گل فوتبال ایران که رکوردی دست‌نیافتنی در فوتبال ایران دارد با 40 روز تلاش مستمر رکوردی جالب هم در رشته بدنسازی به ثبت رسانده است. شادکامی، مهربانی، صداقت و سادگی، شاخص شخصیت و دنیای ذهنی آنهاست. آخرین کنگره از این دست در اوت سال ۲۰۱۶ برگزار شده بود. توپ در آزادی میدان آزادی تهران، میزبان توپ لشگر ۲۳ نیروی زمینی شده است.     رضا نوروزی درباره دلیل حضورش در مسابقات قهرمانی فیتنس کشور گفت: از قدیم علاقه زیادی به فیتنس و بدنسازی داشتم. قرار است با همکاری دژبان کل ارتش و شهرداری پایتخت، سال ۱۴۰۰ با شلیک توپ و سرودهای حماسی تحویل شود. وی گفت: از سال گذشته تاکنون یک هزار و ۲۰۰ لیتر ظرفیت تولید اکسیژن بیمارستان گنجویان را افزایش داده‌ایم و فکر می‌کردیم در این پیک، مشکلی از لحاظ اکسیژن نداشته باشیم اما تعداد زیاد بیماران و شدت بیماری موجب شده که در تامین اکسیژن با مشکل مواجه شویم و به سختی در حال تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران هستیم.

یک آیین نمادین و سنتی یا پیامی زیرپوستی به انتخاباتی که نظامیان در آن کاندیدا شده‌اند؟ میعادگاه علم و عبادت پیش‌ترها در ‌آن دعا و نیایش انجام می‌شد تا حاجتی برآید یا دردی دوا شود. متاسفانه مسابقات فیتنس در ایران برگزار نمی‌شد و به همین خاطر نتوانستم در رشته‌ای که دوست دارم مسابقه دهم. در این سال‌ها البته رجوع به کلیساها و از جمله این کلیسای جامع"لیشفیلد" در قلب بریتانیا کم‌تر و کم‌تر شده است و تازه، کرونا هم کار را به عبادات آنلاینی کشانده است. حالا ولی دوباره کار این کلیسا سکه است؛ چرا که در آن بساط واکسیناسیون راه انداخته‌اند، با تضمین مصونیت بالا، شاید هم بالاتر از دعا و تحیات؟ سفره خالی کارگران در ایام نوروز صبح روز پنجشنبه، ۲۸ اسفند، کارگران آبفای اهواز در اعتراض به تعویق در پرداخت حقوق خود در اقدامی نمادین جلوی ساختمان استانداری خوزستان سفره خالی پهن کردند و دور آن نشستند.     نایب‌قهرمان اولین دوره مسابقات فیتنس ایران در ادامه گفت: بدنسازی را دوست داشتم اما این ورزش رشته اصلی من نبود. نیاز مالی کارگران در آستانه نوروز انگیزه بیشتری برای اعتراض آنها بوده است. وضعیت بد اقتصادی پرداخت حقوق و دستمزدها را در همه بخش‌های اقتصاد ایران با مشکل مواجه کرده و مشکلات معیشتی ابعاد کم‌سابقه‌ای گرفته است. رقابت با این افراد برای من بسیار سخت بود.

تهدید را به تفریح تبدیل کن! هوای تازه از الزامات حفظ سلامتی در دوران پاندمی است. البته طبق برخی تحقیقات پزشکی، باد خطر به چرخش در آوردن ویروس را هم دارد و نباید در معرض آن قرار گرفت. در این راه از خودم و خانواده‌ام گذشتم تا بتوانم در مسابقات به موفقیت برسم. شاید بتوان مثل این ورزشکار در مارسی، تهدید را به تفریح مبدل کرد و به جای موج، سوار باد شد. چهره‌هایی بی‌نیاز از ماسک این صورت‌ها که برای روبات‌های انسان‌نما طراحی شده‌اند، شبیه به ملزومات صحنه فیلم‌های علمی-تخیلی به نظر می‌رسند. در این 40 روز تمرینات فشرده و سختی انجام دادم. آنها را شرکت"Prombot" در ولادی‌وستوک در منتهی‌الیه شرقی روسیه تولید کرده است.

این صورت‌ها بر خلاف نمونه‌های انسانی‌شان نه نیاز به فاصله اجتماعی دارند و نه ماسک؛ فقط باید نگران ویروس‌های دیجیتال باشند.     نوروزی درباره داوری این مسابقات توضیح داد: داوری در چنین مسابقاتی به نوعی سلیقه‌ای است، اما خودم فکر می‌کنم می‌توانستم قهرمان این رقابت‌ها شوم. دریایی از یخ دمای هوا در کانادا که اخیرا تا حدودی ملایم شده بود، بار دیگر به شدت افت کرده است؛ فرصتی ایده‌آل برای تفریح با سورتمه بادبانی روی یخ. عکس مردی خوش‌اقبال را بر رودخانه"پیجن" در ایالت انتاریو نشان می‌دهد. بعد از حضور روی استیج نظرم کاملاً تغییر کرد. عشق مارادونا اگر چه بیش از دو ماه از مرگ دیگو ماردونا، اسطوره بزرگ عالم فوتبال می‌گذرد، اما بحث و گمانه‌زنی‌ها درباره علت مرگ او همچنان ادامه دارد. آرژانتین در این روزها شاهد تظاهرات شمار زیادی از هواداران این ستاره محبوب بود که تحت شعار"عدالت‌خواهی برای دیگو" دست به راهپیمایی زدند. در ادامه هم توانستم به فینال برسم.

برخی از طرفداران او معتقدند که"ماردونا به مرگ طبیعی فوت نکرده، بلکه به قتل رسیده است". تصویر یکی از تظاهرکنندگان شیفته ماردونا. تلاش می‌کنم خودم را برای مسابقات جهانی آماده کنم و به دنبال کسب موفقیت در عرصه‌های بین‌المللی هستم. موازی با آب دریا موج‌سواری از ورزش‌های محبوب و پرهیجان محسوب می‌شود. البته لذت بردن از این ورزش مستلزم شرایط آب و هوایی و همچنین بادهای مناسب است. تصویری دیدنی از یکی از طرفداران این ورزش که در وست ویترنیگ واقع در سواحل ساسکس در جنوب بریتانیا سرگرم موج سواری است و در حرکتی تماشایی به موازات آب دریا قرار گرفته است.

نمایش شگفت‌انگیز طبیعت در آسمان برلین طوفان"کلاوس" که این روزها در شهرهای آلمان وزیدن گرفته نقشی هنرمندانه از خود در آسمان برلین به جا گذاشت. تلفیق طوفان و رعدوبرق، آسمان برلین را مملو از ابرهایی کرد پنبه‌مانند که به سبب ظاهر عجیب و غریبش به سرعت نقل محفل شبکه‌های اجتماعی شد. نام این نوع ابر"ماماتوس" است که اغلب حین رعدوبرق یا بعد از آن رخ می‌نماید. تای ‌چی، ورزشی مردمی برای پیر و جوان تای چی ورزشی ملی در چین محسوب می‌شود که خردسال و سالمند به آن می‌پردازند. این ورزش از زیبا‌ترین هنرهای رزمی در این کشور و همچنین در سراسر جهان است که برای تقویت سلامتی، تندرستی، آرامش روحی و افزایش طول عمر انجام می‌گیرد.

سازمان یونسکو تای چی را در پایان سال گذشته میلادی به فهرست میراث معنوی بشری افزود. تصویری از انجام گروهی تای چی در فضای باز در چین. رقص بهار با زمستان طبیعت علی‌رغم سرمای زمستان خود را برای فرارسیدن بهار آماده می‌کند و نوسانات دمای هوا تصاویری نادر می‌آفریند. در شهر برمن آلمان گل‌های بهاری برف را کنار زده و سر از زمین در آورده‌اند تا پیام‌آور بهار در واپسین روزهای زمستان باشند. کارزار محیط زیست با هاکی روی یخ دریاچه بایکال در جنوب سیبری بیش از ۲۰ درصد از آب شیرین جهان را در دل خود جای داده است.

البته این دریاچه از لحاظ زیست‌محیطی با مشکل روبرو است، زیرا رودهایی که آب آنها بر اثر جنگل‌زادیی آلوده شده‌اند، به این دریاچه می‌ریزند. ویاچسلاو فتیسوف، ملی‌پوش هاکی روی یخ روسیه، برای رسانه‌ای کردن این معضل، به همراه سازمان ملل دست به برگزاری مسابقه‌ای روی یخ این دریاچه زده است. سخت‌ترین مسابقه سورتمه‌های سگ در جهان مسابقه"ایدیتارود" در آلاسکا امسال به خاطر همه‌گیری کرونا به مراتب سخت‌تر است. شرکت‌کنندگان در این مسابقه نمی‌توانند در روستا‌های واقع در مسیر مسابقه استراحت کنند، بلکه باید برای این کار خارج از مناطق مسکونی چادر بزنند. از تماشاگر هم خبری نیست، به غیر از این فلامینگوهای پلاستیکی.

البته برگزارکنندگان این مسابقه ویژه سورتمه‌های سگ طول مسیر را از ۱۶۰۰ کیلومتر به ۱۳۵۰ کیلومتر کاهش داده‌اند. برگزاری جشن در غیاب کرونا بیش از ۳۶ هزار نفر در ایالت نیوساوت ولز در استرالیا در جشن دگرباشان جنسی شرکت کردند. این جشن و راهپیمایی در حالی برگزار شد که به گفته مقامات محلی در روزهای گذشته موارد ابتلا به کووید۱۹ در این ایالت مشاهده نشده است. سیدنی مرکز این ایالت است. هر ساله در استرالیا و بسیاری از کشورهای جهان راهپیمایی‌هایی برای حمایت از حقوق دگرباشان جنسی برگزار می‌شود.

تعطیلات بهاری شروع شد عزیزم! هر ساله با شروع تعطیلات در فصل بهار هزاران نفر به سواحل فلوریدا در آمریکا هجوم می آورند. فلوریدا به"ایالت همیشه آفتاب" معروف است. ظاهرا این موضوع که در این ایالت مقررات فاصله اجتماعی کرونا هم خیلی سفت و سخت اجرا نمی شود، به مذاق مهمانان خوش آمده است. سرخی مسحورکننده قرقیزستان قرقیزستان در ماه مارس جشن‌های مختلفی را برگزار می‌کند. روز پرچم ملی این کشور در اوایل مارس است و کالپاک، کلاه سنتی قرقیزستان نیز دلیلی برای برپایی جشن و سرور است.

در این عکس یک زن قرقیز با لباسی زیبا به رنگ سرخ که رنگ سنتی این کشور است به استقبال جشن‌های ماه مارس رفته است. ووهان غرق در شکوفه با نزدیک شدن فصل بهار، درختان گیلاس غرق شکوفه‌ می‌شوند و تصویری زیبا ترسیم می‌کنند. امسال این زیبایی برای شهروندان کلان‌شهر ووهان اهمیتی ویژه دارد؛ شهری که نخستین کانون پاندمی کرونا بود. در ووهان جشن شکوفه‌های گیلاس آغاز شده و ساکنان این شهر در این جشن از تمامی امدادگران و کسانی که در راه مقابله با پاندمی تلاش کردند، سپاسگذاری می‌کنند. غرش مجدد سینابونگ حجمی غول‌آسا از دود و خاکستر بر فراز کوه سینابورگ در جزیره سوماترا در اندونزی به آسمان برخاسته است.

آرامش چند سده‌ای این قله آتش‌فشان از سال ۲۰۱۰ به پایان رسیده است. از آن زمان تا کنون ۱۳ فوران ثبت شده است. با وجود خروج مواد گداخته، این بار بر خلاف سال‌های گذشته کسی آسیب ندیده است. رقص بهاری و دموکراسی‌خواهی این زنان بلاروس به شکل یک گل صف‌آرایی کرده‌اند تا در روز اول مارس به پیشواز فصل بهاری بروند که ماه‌های مارس، آوریل و مه را در برمی‌گیرد. البته صف‌آرایی زیبای این زنان که در ۱۰۰ کیلومتری مینسک گرد هم آمده‌اند، در اصل پس‌زمینه‌ای سیاسی دارد.

آنان از معدود کسانی هستند که همچنان علیه نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و آلکساندر لوکاشنکو دست به اعتراض می‌زنند. غوغای لاله‌ها اگر چه هلند به سرزمین لاله‌ها شهرت یافته، اما زادگاه این گل کشورهای قزاقستان، ایران و افغانستان است و در دربار سلاطین عثمانی بود که لاله به نماد ثروت و دارایی بدل شد. حتی گفته می‌شود که زمانی ارزش یک گل لاله بیشتر از جان انسان بود. امروزه اما لاله به گلی جهانی بدل شده و در نقاط مختلف دنیا از اروپا گرفته تا شمال آفریقا و هند یافت می‌شود. در این روزها لاله‌ها در هند حس و حالی بهاری پدید آورده‌اند.

خلاصی از ۳۵ کیلو پشم باراک نامی است که بر این گوسفند گریخته به حیات وحش در جنگل‌های ایالت ویکتوریای استرالیا نهاده‌اند. زمانی که جنگل‌بانان او را یافتند، پشم‌هایش که سال‌ها کوتاه نشده بود، بیش از ۳۵ کیلو وزن داشت. پشم‌های باراک که جلوی دید او را گرفته و راه رفتن را برایش دشوار کرده بود، حدود ۵ سال کوتاه نشده بود. اینک باراک از توده انبوه پشم خلاص شده و نفس راحتی می‌کشد. روز سندروم داون؛ ما با شما برابریم در هر ۷۰۰ تولد، یک نوزاد با سندروم داون زاده می‌شود.

در این اختلال از تمام یا بخشی از ۲۱مین کروموزم، سه نسخه وجود دارد و سن مادر، توارث و ازدواج خویشاوندی عوامل آن است. تریزومی‌ها در سال‌های اخیر در ورزش، هنر، تئاتر، سینما یا مدلینگ درخشیده‌اند و امید به زندگی نزد آنها بالا رفته است. شادکامی، مهربانی، صداقت و سادگی، شاخص شخصیت و دنیای ذهنی آنهاست. توپ در آزادی میدان آزادی تهران، میزبان توپ لشگر ۲۳ نیروی زمینی شده است. قرار است با همکاری دژبان کل ارتش و شهرداری پایتخت، سال ۱۴۰۰ با شلیک توپ و سرودهای حماسی تحویل شود.

یک آیین نمادین و سنتی یا پیامی زیرپوستی به انتخاباتی که نظامیان در آن کاندیدا شده‌اند؟ میعادگاه علم و عبادت پیش‌ترها در ‌آن دعا و نیایش انجام می‌شد تا حاجتی برآید یا دردی دوا شود. در این سال‌ها البته رجوع به کلیساها و از جمله این کلیسای جامع"لیشفیلد" در قلب بریتانیا کم‌تر و کم‌تر شده است و تازه، کرونا هم کار را به عبادات آنلاینی کشانده است. حالا ولی دوباره کار این کلیسا سکه است؛ چرا که در آن بساط واکسیناسیون راه انداخته‌اند، با تضمین مصونیت بالا، شاید هم بالاتر از دعا و تحیات؟ سفره خالی کارگران در ایام نوروز صبح روز پنجشنبه، ۲۸ اسفند، کارگران آبفای اهواز در اعتراض به تعویق در پرداخت حقوق خود در اقدامی نمادین جلوی ساختمان استانداری خوزستان سفره خالی پهن کردند و دور آن نشستند. نیاز مالی کارگران در آستانه نوروز انگیزه بیشتری برای اعتراض آنها بوده است. وضعیت بد اقتصادی پرداخت حقوق و دستمزدها را در همه بخش‌های اقتصاد ایران با مشکل مواجه کرده و مشکلات معیشتی ابعاد کم‌سابقه‌ای گرفته است.

تهدید را به تفریح تبدیل کن! هوای تازه از الزامات حفظ سلامتی در دوران پاندمی است. البته طبق برخی تحقیقات پزشکی، باد خطر به چرخش در آوردن ویروس را هم دارد و نباید در معرض آن قرار گرفت. شاید بتوان مثل این ورزشکار در مارسی، تهدید را به تفریح مبدل کرد و به جای موج، سوار باد شد. چهره‌هایی بی‌نیاز از ماسک این صورت‌ها که برای روبات‌های انسان‌نما طراحی شده‌اند، شبیه به ملزومات صحنه فیلم‌های علمی-تخیلی به نظر می‌رسند. آنها را شرکت"Prombot" در ولادی‌وستوک در منتهی‌الیه شرقی روسیه تولید کرده است.

این صورت‌ها بر خلاف نمونه‌های انسانی‌شان نه نیاز به فاصله اجتماعی دارند و نه ماسک؛ فقط باید نگران ویروس‌های دیجیتال باشند. دریایی از یخ دمای هوا در کانادا که اخیرا تا حدودی ملایم شده بود، بار دیگر به شدت افت کرده است؛ فرصتی ایده‌آل برای تفریح با سورتمه بادبانی روی یخ. عکس مردی خوش‌اقبال را بر رودخانه"پیجن" در ایالت انتاریو نشان می‌دهد. عشق مارادونا اگر چه بیش از دو ماه از مرگ دیگو ماردونا، اسطوره بزرگ عالم فوتبال می‌گذرد، اما بحث و گمانه‌زنی‌ها درباره علت مرگ او همچنان ادامه دارد. آرژانتین در این روزها شاهد تظاهرات شمار زیادی از هواداران این ستاره محبوب بود که تحت شعار"عدالت‌خواهی برای دیگو" دست به راهپیمایی زدند.

برخی از طرفداران او معتقدند که"ماردونا به مرگ طبیعی فوت نکرده، بلکه به قتل رسیده است". تصویر یکی از تظاهرکنندگان شیفته ماردونا. موازی با آب دریا موج‌سواری از ورزش‌های محبوب و پرهیجان محسوب می‌شود. البته لذت بردن از این ورزش مستلزم شرایط آب و هوایی و همچنین بادهای مناسب است. تصویری دیدنی از یکی از طرفداران این ورزش که در وست ویترنیگ واقع در سواحل ساسکس در جنوب بریتانیا سرگرم موج سواری است و در حرکتی تماشایی به موازات آب دریا قرار گرفته است.

نمایش شگفت‌انگیز طبیعت در آسمان برلین طوفان"کلاوس" که این روزها در شهرهای آلمان وزیدن گرفته نقشی هنرمندانه از خود در آسمان برلین به جا گذاشت. تلفیق طوفان و رعدوبرق، آسمان برلین را مملو از ابرهایی کرد پنبه‌مانند که به سبب ظاهر عجیب و غریبش به سرعت نقل محفل شبکه‌های اجتماعی شد. نام این نوع ابر"ماماتوس" است که اغلب حین رعدوبرق یا بعد از آن رخ می‌نماید. تای ‌چی، ورزشی مردمی برای پیر و جوان تای چی ورزشی ملی در چین محسوب می‌شود که خردسال و سالمند به آن می‌پردازند. این ورزش از زیبا‌ترین هنرهای رزمی در این کشور و همچنین در سراسر جهان است که برای تقویت سلامتی، تندرستی، آرامش روحی و افزایش طول عمر انجام می‌گیرد.

سازمان یونسکو تای چی را در پایان سال گذشته میلادی به فهرست میراث معنوی بشری افزود. تصویری از انجام گروهی تای چی در فضای باز در چین. رقص بهار با زمستان طبیعت علی‌رغم سرمای زمستان خود را برای فرارسیدن بهار آماده می‌کند و نوسانات دمای هوا تصاویری نادر می‌آفریند. در شهر برمن آلمان گل‌های بهاری برف را کنار زده و سر از زمین در آورده‌اند تا پیام‌آور بهار در واپسین روزهای زمستان باشند. کارزار محیط زیست با هاکی روی یخ دریاچه بایکال در جنوب سیبری بیش از ۲۰ درصد از آب شیرین جهان را در دل خود جای داده است.

البته این دریاچه از لحاظ زیست‌محیطی با مشکل روبرو است، زیرا رودهایی که آب آنها بر اثر جنگل‌زادیی آلوده شده‌اند، به این دریاچه می‌ریزند. ویاچسلاو فتیسوف، ملی‌پوش هاکی روی یخ روسیه، برای رسانه‌ای کردن این معضل، به همراه سازمان ملل دست به برگزاری مسابقه‌ای روی یخ این دریاچه زده است. سخت‌ترین مسابقه سورتمه‌های سگ در جهان مسابقه"ایدیتارود" در آلاسکا امسال به خاطر همه‌گیری کرونا به مراتب سخت‌تر است. شرکت‌کنندگان در این مسابقه نمی‌توانند در روستا‌های واقع در مسیر مسابقه استراحت کنند، بلکه باید برای این کار خارج از مناطق مسکونی چادر بزنند. از تماشاگر هم خبری نیست، به غیر از این فلامینگوهای پلاستیکی.

البته برگزارکنندگان این مسابقه ویژه سورتمه‌های سگ طول مسیر را از ۱۶۰۰ کیلومتر به ۱۳۵۰ کیلومتر کاهش داده‌اند. برگزاری جشن در غیاب کرونا بیش از ۳۶ هزار نفر در ایالت نیوساوت ولز در استرالیا در جشن دگرباشان جنسی شرکت کردند. این جشن و راهپیمایی در حالی برگزار شد که به گفته مقامات محلی در روزهای گذشته موارد ابتلا به کووید۱۹ در این ایالت مشاهده نشده است. سیدنی مرکز این ایالت است. هر ساله در استرالیا و بسیاری از کشورهای جهان راهپیمایی‌هایی برای حمایت از حقوق دگرباشان جنسی برگزار می‌شود.

تعطیلات بهاری شروع شد عزیزم! هر ساله با شروع تعطیلات در فصل بهار هزاران نفر به سواحل فلوریدا در آمریکا هجوم می آورند. فلوریدا به"ایالت همیشه آفتاب" معروف است. ظاهرا این موضوع که در این ایالت مقررات فاصله اجتماعی کرونا هم خیلی سفت و سخت اجرا نمی شود، به مذاق مهمانان خوش آمده است. سرخی مسحورکننده قرقیزستان قرقیزستان در ماه مارس جشن‌های مختلفی را برگزار می‌کند. روز پرچم ملی این کشور در اوایل مارس است و کالپاک، کلاه سنتی قرقیزستان نیز دلیلی برای برپایی جشن و سرور است.

در این عکس یک زن قرقیز با لباسی زیبا به رنگ سرخ که رنگ سنتی این کشور است به استقبال جشن‌های ماه مارس رفته است. ووهان غرق در شکوفه با نزدیک شدن فصل بهار، درختان گیلاس غرق شکوفه‌ می‌شوند و تصویری زیبا ترسیم می‌کنند. امسال این زیبایی برای شهروندان کلان‌شهر ووهان اهمیتی ویژه دارد؛ شهری که نخستین کانون پاندمی کرونا بود. در ووهان جشن شکوفه‌های گیلاس آغاز شده و ساکنان این شهر در این جشن از تمامی امدادگران و کسانی که در راه مقابله با پاندمی تلاش کردند، سپاسگذاری می‌کنند. غرش مجدد سینابونگ حجمی غول‌آسا از دود و خاکستر بر فراز کوه سینابورگ در جزیره سوماترا در اندونزی به آسمان برخاسته است.

آرامش چند سده‌ای این قله آتش‌فشان از سال ۲۰۱۰ به پایان رسیده است. از آن زمان تا کنون ۱۳ فوران ثبت شده است. با وجود خروج مواد گداخته، این بار بر خلاف سال‌های گذشته کسی آسیب ندیده است. رقص بهاری و دموکراسی‌خواهی این زنان بلاروس به شکل یک گل صف‌آرایی کرده‌اند تا در روز اول مارس به پیشواز فصل بهاری بروند که ماه‌های مارس، آوریل و مه را در برمی‌گیرد. البته صف‌آرایی زیبای این زنان که در ۱۰۰ کیلومتری مینسک گرد هم آمده‌اند، در اصل پس‌زمینه‌ای سیاسی دارد.

آنان از معدود کسانی هستند که همچنان علیه نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و آلکساندر لوکاشنکو دست به اعتراض می‌زنند. غوغای لاله‌ها اگر چه هلند به سرزمین لاله‌ها شهرت یافته، اما زادگاه این گل کشورهای قزاقستان، ایران و افغانستان است و در دربار سلاطین عثمانی بود که لاله به نماد ثروت و دارایی بدل شد. حتی گفته می‌شود که زمانی ارزش یک گل لاله بیشتر از جان انسان بود. امروزه اما لاله به گلی جهانی بدل شده و در نقاط مختلف دنیا از اروپا گرفته تا شمال آفریقا و هند یافت می‌شود. در این روزها لاله‌ها در هند حس و حالی بهاری پدید آورده‌اند.

خلاصی از ۳۵ کیلو پشم باراک نامی است که بر این گوسفند گریخته به حیات وحش در جنگل‌های ایالت ویکتوریای استرالیا نهاده‌اند. زمانی که جنگل‌بانان او را یافتند، پشم‌هایش که سال‌ها کوتاه نشده بود، بیش از ۳۵ کیلو وزن داشت. پشم‌های باراک که جلوی دید او را گرفته و راه رفتن را برایش دشوار کرده بود، حدود ۵ سال کوتاه نشده بود. اینک باراک از توده انبوه پشم خلاص شده و نفس راحتی می‌کشد. مطالب بیشتر از مدیا سنتر .