عکس روز: رمضان در ادلب سوریه | DW | 19.04.2022

31/01/1401 11:40:00 ق.ظ

رمضان در ادلب سوریه ماه رمضان در ادلب سوریه که در دست مخالفان بشار اسد است. کارمندان سازمان امدادی 'وایولت ارگ' وعده‌های سحری را توزیع می‌کنند. تا که فردا برسد و در افطار چنان که مرسوم است روزه خود را با خرما و مواد لبنی باز کنند. عکس روز:

با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. این قو آشیانه خود را با ضایعات پلاستیکی ساخته است.

عکاس خبرگزاری فرانسه تصویر این قو را در بلگراد، پایتخت صربستان شکار کرده است. نزدیک ۱،۶ میلیون نفر ساکن بلگراد هستند اما یک سوم این جمعیت به سیستم فاضلاب دسترسی ندارند. این بخش از جمعیت شهر از انبارهای فاضلاب خانگی استفاده می‌کند و زباله‌هایش را نیز به داخل این انبارها سرازیر می‌کند که در نهایت همه آنها به آب‌های رودخانه دانوب ریخته می‌شود.

آتش عید پاک اسلاوها در تکنیک‌ نقش‌پردازی تخم‌ مرغ همتا ندارند. به همت مرکز فرهنگی اقلیت قومی سوربی در زاکسن آلمان، نمایشگاهی از ۶۰۰ تخم‌مرغ‌ تزیینی، آئینی و سنتی از ۴۵ کشور به معرض دید گذاشته شده است. در کنار انواع تخم‌مرغ‌های منقش، مطلا یا مرصع که گاه به شاهکاری هنری می‌مانند، این تخم‌مرغ نوروزی از ایران هم با شعر و خطاطی چشم‌نوازش، دلربایی می‌کند.

عاشقان ریکشا ... مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران محمد می‌گوید، در سال جاری خانه فروغ فرخزاد و باغ وثوق‌الدوله مرمت می‌شوند. نام خانه پدری فروغ که او روزی می‌خواست"دست‌هایش را در باغچه" آن بکارد، سه سال پیش که مالک پیشین قصد تخریبش را داشت بر سر زبان‌ها افتاد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

آیا ما ایرانی‌ها نژادپرست هستیم؟ | آرش نصر اصفهانی

در میان همه مشکلات معیشتی و اجتماعی، چطور می‌توان از جامعه ایران پرسید که آیا می‌دانستید احتمالا برخی از ما نژادپرست هستیم؟ آرش نصر‌اصفهانی، دانش‌آموخته‌ و فارغ‌التحصیل دکترای جامعه‌شناسی و پژوهشگر حوزه مسائل اجتماعی ایران است. مدت‌ها پیش سراغ رفتیم. او یکی از معدود جامعه‌شناسانی است که در این زمینه تحقیق کرده و در رسانه‌ها و فضایی مجازی در‌این‌باره صحبت می‌کند. نصر‌اصفهانی معتقد است آنچه در ایران نسبت به افغانستانی‌ها اتفاق می‌افتد، مصداقی از نژادپرستی است‌. اگرچه این به آن معنا نیست که همه مردم ایران نژادپرست هستند. کما‌اینکه وقتی ما از نژادپرستی‌ در آمریکا یا اروپا حرف می‌زنیم، به این معنی نیست که همه مردم نژادپرست هستند. در این گفت‌وگوی تفصیلی، نصر‌اصفهانی با تشریح مفهوم نژادپرستی در ایران، به بیان تاریخچه و علت این رفتار پرداخته است. او علت وجود این نگاه را در شیوه تفکر ما درباره هویت ایرانی و سیاست دولت از دهه 70 به بعد می‌داند و معتقد است در دنیای امروز که دنیای مهاجرت است، چاره‌ای جز تغییر نداریم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ده تروریست پ.ک.ک/ی.پ.گ در شمال سوریه از پای درآمدندده تروریست پ.ک.ک/ی.پ.گ در شمال سوریه از پای درآمدند یگان‌های تکاور ارتش ترکیه در منطقه عملیاتی چشمه صلح در شمال سوریه 10 تروریست پ.ک.ک/ی.پ.گ را از پای درآوردند. نسل کشی بر علیه کردها همچنان ادامه دارد به امید نابودی ترکیه و خردوغان🐴🇹🇷

ده نکته دانستنی در باره آبجو در آلمان | DW | 18.04.2022ده نکته دانستنی در باره آبجو در آلمان با گرم شدن هوا و رفع محدویت‌های کرونایی در‌های باغ‌ها و کافه‌ها در فضای باز نیز آرام‌آرام به روی مهمان گشوده می‌شود. آبجو در آلمان تاریخی صدها ساله دارد. گالری عکسی با ده نکته‌ای که باید در باره آبجوهای آلمانی دانست. آبجو فقط آلمان 😋😋😋HB 😋😋 ریشه‌ی نام عرق سگی رو میدونید ؟! در اواخر دهه 30 شرکت عرق سازی تاسیس گردید به نام مِی کده، که بروی آرم محصولاتش یک سگ شکاری بود! این عرق چون از کشمش خالص بود بوی بسیار تندی داشت و دارای الکل بالایی بود، حدوداً 55 درصد

احضار سفیر اسرائیل در مسکو؛ روسیه خواستار استرداد «محوطه الکساندر» در اورشلیم شدتنش در روابط اسرائیل و روسیه پس از آن بروز کرد که وزیر خارجه اسرائیل درباره فجایع جنگی رخ داده در منطقه بوچا در اوکراین گفت که روسیه علیه افراد غیرنظامی مرتکب جنایت جنگی شده است. موضع عاقلانه تری اتخاذ کرد علیرغم موضع گیری ها وزیر امور خارجه اسرائیل بدنیست بوسیدن پای فاشیست‌ها رو متوقف کنه!

شهردار مسکو: ۲۰۰ هزار نفر در پایتخت روسیه در خطر از دست دادن شغل خود هستندسرگئی سوبیانین دلیل این مسئله را توقف فعالیت شرکت‌های خارجی در روسیه به‌دلیل جنگ اوکراین عنوان کرد. Hello I am a translator I know twenty languages I like to read your page I am from Iran I speak Chinese, Japanese and South Korean well

تهاجم روسیه به اوکراین؛ ادامه نبرد در ماریوپل و اولین تلفات غیرنظامیان در لویوفرماندار شهر لویو گفت سه موشک به انبارهایی اصابت کرده است که در حال حاضر مورد استفاده نیروهای مسلح نیست و موشک چهارم نیز به یک تعمیرگاه خودرو اصابت کرده است.

وضعیت توزیع پزشک در ایران/'تبعیض مطلق' در سیستم ارجاع سلامت کشورمعاون فنی نظام پزشکی تهران و عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به مشکلات و چالش‌های توزیع پزشک در کشور، گفت: اختلاف بین غیربرخوردارترین استان ما که استان سیستان و بلوچستان است، با برخوردارترین استان کشور یعنی استان تهران، از نظر میزان پزشک بالای ۱۰ برابر اختلاف است؛ این آمارها به معنای تبعیض مطلق در سیستم ارجاع نظام سلامت کشور است.