عمران خان در صف نخست راهپیمایی همبستگی با کشمیر تحت کنترل هند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 59%

راهپیمایی پاکستانی‌ها با عمران خان در همبستگی با کشمیر تحت کنترل هند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ده‌ها هزار نفر از شهروندان پاکستانی روز جمعه در همبستگی با مردم کشمیر تحت کنترل هند راهپیمایی کردند.

منطقه کشمیر، در کنار مسابقه تسلیحات هسته‌ای، یکی از ارکان اختلافات بنیادین میان هند و پاکستان از زمان استقلال هند و تاسیس پاکستان بوده است. هر دو کشور بر بخشی از این منطقه حکم می‌رانند و همواره مدعی اعمال حاکمیت بر سراسر این سرزمین هستند. از سوی دیگر صدها نفر از شهروندان هندوستان نیز روز جمعه با برگزاری راهپیمایی در دهلی نو، پرچم پاکستان را به آتش کشیدند.

دولت هند به رهبری حزب ناسیونالیست هندوی بهاراتیا جاناتا پارتی (بی‌جی‌پی) روز پنجم ماه اوت با تغییر اصل ۳۷۰ قانون اساسی، پس از هفتاد سال، امتیازهای ویژه خودگردانی ایالت جامو و کشمیر را لغو کرد و با حضور نظامی تلاش برای تابعیت بیشتر این ایالت از حکومت مرکزی را آغاز کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پاکستان: هند در کشمیر جنایت جنگی مرتکب می‌شودنخست وزیر پاکستان از مردم این کشور خواست برای حمایت از مردم کشمیر در مقابل جنایت جنگی هندوستان به هر هفته خیابان‌ بیایند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عمران خان: پاکستان در کنار کشمیر خواهد ایستاد🔺عمران خان: پاکستان در کنار کشمیر خواهد ایستاد ⚡️هزاران نفر در پاکستان روز جمعه در اعتراض به تصمیم اخیر دهلی نو به ابطال وضعیت ویژه منطقه کشمیر تحت کنترل هند، در یک تظاهرات گسترده به خیابان ها آمدند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پرداخت حق‌الجلسه به اعضای کمیسیون‌ها و کمیته‌های مستقر در شهرداری‌ها در ساعات اداری ممنوع شدهیئت عمومی دیوان عدالت اداری مصوبات شورای شهر مبارکه درباره تعیین و پرداخت «حق الجلسه» به اعضای کمیته‌ها و کمیسیون‌های مستقر در شهرداری‌ها در ساعات اداری که از سوی شورای اسلامی این شهر به تصویب رسیده بود را ابطال کرد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اولین حضور مصطفی دنیزلی در نیمکت تراکتور در تبریز
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

طی 7 ماه 1460 نفر در سرقتهای مسلحانه در نیجریه کشته شده‌اند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

در گزارش جدید آژانس به تصمیمات ایران اشاره شده است/ در برداشتن گام‌های‌مان جدی هستیمسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: گزارش جدید مدیرکل موقت آژانس با تایید مجدد پایبندی ایران به برجام، اعلام تصمیمات جدید از سوی جمهوری اسلامی ایران (گام دوم کاهش تعهدات برجامی) را مورد اشاره قرار داده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »