عمران خان در صف نخست راهپیمایی همبستگی با کشمیر تحت کنترل هند

31/08/2019 12:16:00 ق.ظ

راهپیمایی پاکستانی‌ها با عمران خان در همبستگی با کشمیر تحت کنترل هند

بحران کشمیر, کشمیر

راهپیمایی پاکستان ی‌ها با عمران خان در همبستگی با کشمیر تحت کنترل هند

نخست وزیر پاکستان :‌ «پیام ما به مردم کشمیر این است که تا زمانی که آزادی به دست نیامده، ما در کنار آن‌ها خواهیم بود.»

ده‌ها هزار نفر از شهروندان پاکستانی روز جمعه در همبستگی با مردم کشمیر تحت کنترل هند راهپیمایی کردند.عمران خان، نخست وزیر پاکستان در صف نخست تظاهرکنندگان در اسلام‌آباد حضور داشت. وی گفت پیام ما به مردم کشمیر این است که تا زمانی که آزادی به دست نیامده، ما در کنار آن‌ها خواهیم بود.

منطقه کشمیر، در کنار مسابقه تسلیحات هسته‌ای، یکی از ارکان اختلافات بنیادین میان هند و پاکستان از زمان استقلال هند و تاسیس پاکستان بوده است. هر دو کشور بر بخشی از این منطقه حکم می‌رانند و همواره مدعی اعمال حاکمیت بر سراسر این سرزمین هستند.همزمان تظاهرات مسلمانان کشمیر در سرینگر، مهم‌ترین شهر ایالت جامو و کشمیر تحت کنترل دهلی نو به خشونت کشیده شد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

پاکستان: هند در کشمیر جنایت جنگی مرتکب می‌شودنخست وزیر پاکستان از مردم این کشور خواست برای حمایت از مردم کشمیر در مقابل جنایت جنگی هند وستان به هر هفته خیابان‌ بیایند. - خبرگزاری آناتولی

عمران خان: پاکستان در کنار کشمیر خواهد ایستاد🔺عمران خان: پاکستان در کنار کشمیر خواهد ایستاد ⚡️هزاران نفر در پاکستان روز جمعه در اعتراض به تصمیم اخیر دهلی نو به ابطال وضعیت ویژه منطقه کشمیر تحت کنترل هند ، در یک تظاهرات گسترده به خیابان ها آمدند.

پرداخت حق‌الجلسه به اعضای کمیسیون‌ها و کمیته‌های مستقر در شهرداری‌ها در ساعات اداری ممنوع شدهیئت عمومی دیوان عدالت اداری مصوبات شورای شهر مبارکه درباره تعیین و پرداخت «حق الجلسه» به اعضای کمیته‌ها و کمیسیون‌های مستقر در شهرداری‌ها در ساعات اداری که از سوی شورای اسلامی این شهر به تصویب رسیده بود را ابطال کرد

اولین حضور مصطفی دنیزلی در نیمکت تراکتور در تبریز

طی 7 ماه 1460 نفر در سرقتهای مسلحانه در نیجریه کشته شده‌اند

در گزارش جدید آژانس به تصمیمات ایران اشاره شده است/ در برداشتن گام‌های‌مان جدی هستیمسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: گزارش جدید مدیرکل موقت آژانس با تایید مجدد پایبندی ایران به برجام، اعلام تصمیمات جدید از سوی جمهوری اسلامی ایران (گام دوم کاهش تعهدات برجامی) را مورد اشاره قرار داده است.

Aa ده‌ها هزار نفر از شهروندان پاکستانی روز جمعه در همبستگی با مردم کشمیر تحت کنترل هند راهپیمایی کردند.نخست وزیر پاکستان از مردم این کشور خواست برای حمایت از مردم کشمیر در مقابل جنایت جنگی هندوستان به هر هفته خیابان‌ بیایند.بخش انگلیسی صدای آمریکا - هزاران نفر در پاکستان روز جمعه در اعتراض به تصمیم اخیر دهلی نو به ابطال وضعیت ویژه منطقه کشمیر تحت کنترل هند، در یک تظاهرات گسترده به خیابان ها آمدند.به گزارش ایسنا به نقل از دیوان عدالت اداری، به دنبال شکایت سازمان بازرسی کل کشور از شورای اسلامی شهر مبارکه و درخواست ابطال مصوبات شماره ۱۷۰۲/۹۲ مورخ ۱۱/ ۸/ ۹۲، ۲۱۵۶  – ۲۳/ ۱۱/ ۹۲، ۱۸۸۲- ۳۰/ ۳/ ۹۳، ۲۱۹۸۰-۱۹ /۷/ ۹۳، ۳۴۶۸-۳/ ۱۲/ ۹۳، ۱۹۲۳- ۲۲/ ۵/ ۹۴ و ۱۸۹۳- ۲۱/ ۱/ ۹۷ در خصوص پرداخت حق الجلسه به اعضای کمیته ها و کمیسیون های مستقر در شهرداری ها در ساعات اداری، هیات عمومی دیوان عدالت اداری به اتفاق آراء با ابطال مصوبات مورد شکایت، پرداخت حق الجلسه به اعضای کمیسیون ها و کمیته های مستقر در شهرداری ها در ساعات اداری را ممنوع کرد.

عمران خان، نخست وزیر پاکستان در صف نخست تظاهرکنندگان در اسلام‌آباد حضور داشت. وی گفت پیام ما به مردم کشمیر این است که تا زمانی که آزادی به دست نیامده، ما در کنار آن‌ها خواهیم بود.08. منطقه کشمیر، در کنار مسابقه تسلیحات هسته‌ای، یکی از ارکان اختلافات بنیادین میان هند و پاکستان از زمان استقلال هند و تاسیس پاکستان بوده است.» اقدام هند در لغو وضعیت ویژه این ایالت، که تنها ایالت با اکثریت مسلمان آن کشور است، با اعلام منع رفت و آمد و قطع ارتباط میلیون ها کشمیری همراه بود. هر دو کشور بر بخشی از این منطقه حکم می‌رانند و همواره مدعی اعمال حاکمیت بر سراسر این سرزمین هستند.00 ظهر به مدت 30 دقیقه برای حمایت از مردم کشمیر به خیابان‌ها بیایید. همزمان تظاهرات مسلمانان کشمیر در سرینگر، مهم‌ترین شهر ایالت جامو و کشمیر تحت کنترل دهلی نو به خشونت کشیده شد.

از سوی دیگر صدها نفر از شهروندان هندوستان نیز روز جمعه با برگزاری راهپیمایی در دهلی نو، پرچم پاکستان را به آتش کشیدند. باید با پیام قدرتمند خود به مردم کشمیر نشان دهیم که حامی آن‌ها ایستاده‌ایم. نخست وزیر پاکستان، نارندرا مودی، نخست وزیر هند، را به خاطر این اقدامات، فاشیست و طرفدار برتری نژادی توصیف کرده است. وضعیت در ایالت جامو و کشمیر هندوستان،‌ چهار هفته پس از تصمیم دولت به لغو اختیارات ویژه این منطقه با جمعیت عمدتا مسلمان، همچنان بحرانی است. به گزارش رویترز، شامگاه پنجشنبه مردان مسلح ناشناس یک مرد ۶۲ ساله را با وجود موانع امنیتی در نزدیکی خانه‌اش در شهر سرینگر به قتل رساندند. - مسئله جامو و کشمیر پس از استقلال هند و پاکستان از استعمار بریتانیا تاکنون 3 جنگ در سال‌های (1947، 1965 و 1971) میان دو کشور بر سر مسئله کشمیر رخ داده و بیش از 70 هزار نفر در این درگیری‌‌ها کشته شدند. دولت هند به رهبری حزب ناسیونالیست هندوی بهاراتیا جاناتا پارتی (بی‌جی‌پی) روز پنجم ماه اوت با تغییر اصل ۳۷۰ قانون اساسی، پس از هفتاد سال، امتیازهای ویژه خودگردانی ایالت جامو و کشمیر را لغو کرد و با حضور نظامی تلاش برای تابعیت بیشتر این ایالت از حکومت مرکزی را آغاز کرد. تا پیش از این ایالت جامو و کشمیر در روابط خارجی و برخی خدمات دولتی همچون مخابرات تابع حکومت مرکزی هند بود، ولی قانون اساسی و پرچم مستقل خودش را داشت و در قانون‌گذاری آزاد بود. از سال 1989 تاکنون بیش از 100 هزار کشمیری توسط نیروهای امنیتی هند کشته و بیش از 10 هزار زن در این منطقه مورد تجاوز قرار گرفته‌اند.

پاکستان اعلام کرده تمام گزینه‌های موجود برای اعمال فشار بر هند به منظور بازگشت از این تصمیم را روی میز دارد. هم‌رسانی این مطلب: . از سال 2003 تاکنون دو طرف یکدیگر را به نقض آتش‌بس در این منطقه متهم می‌کنند.