بحران کشمیر, کشمیر, هند, پاکستان

بحران کشمیر, کشمیر

عمران خان در صف نخست راهپیمایی همبستگی با کشمیر تحت کنترل هند

راهپیمایی پاکستانی‌ها با عمران خان در همبستگی با کشمیر تحت کنترل هند

31/08/2019 12:16:00 ق.ظ

راهپیمایی پاکستان ی‌ها با عمران خان در همبستگی با کشمیر تحت کنترل هند

نخست وزیر پاکستان :‌ «پیام ما به مردم کشمیر این است که تا زمانی که آزادی به دست نیامده، ما در کنار آن‌ها خواهیم بود.»

ده‌ها هزار نفر از شهروندان پاکستانی روز جمعه در همبستگی با مردم کشمیر تحت کنترل هند راهپیمایی کردند.عمران خان، نخست وزیر پاکستان در صف نخست تظاهرکنندگان در اسلام‌آباد حضور داشت. وی گفت پیام ما به مردم کشمیر این است که تا زمانی که آزادی به دست نیامده، ما در کنار آن‌ها خواهیم بود.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم المپیک توکیو؛ تیم ملی فوتبال زنان کانادا با پیروزی مقابل آمریکا به فینال رسید - BBC News فارسی گسترش حریق‌های موسمی در جنوب اروپا؛ شمار قربانیان آتش‌سوزی در ترکیه به ۸ تن رسید

منطقه کشمیر، در کنار مسابقه تسلیحات هسته‌ای، یکی از ارکان اختلافات بنیادین میان هند و پاکستان از زمان استقلال هند و تاسیس پاکستان بوده است. هر دو کشور بر بخشی از این منطقه حکم می‌رانند و همواره مدعی اعمال حاکمیت بر سراسر این سرزمین هستند.همزمان تظاهرات مسلمانان کشمیر در سرینگر، مهم‌ترین شهر ایالت جامو و کشمیر تحت کنترل دهلی نو به خشونت کشیده شد.

از سوی دیگر صدها نفر از شهروندان هندوستان نیز روز جمعه با برگزاری راهپیمایی در دهلی نو، پرچم پاکستان را به آتش کشیدند.وضعیت در ایالت جامو و کشمیر هندوستان،‌ چهار هفته پس از تصمیم دولت به لغو اختیارات ویژه این منطقه با جمعیت عمدتا مسلمان، همچنان بحرانی است. به گزارش رویترز، شامگاه پنجشنبه مردان مسلح ناشناس یک مرد ۶۲ ساله را با وجود موانع امنیتی در نزدیکی خانه‌اش در شهر سرینگر به قتل رساندند. headtopics.com

دولت هند به رهبری حزب ناسیونالیست هندوی بهاراتیا جاناتا پارتی (بی‌جی‌پی) روز پنجم ماه اوت با تغییر اصل ۳۷۰ قانون اساسی، پس از هفتاد سال، امتیازهای ویژه خودگردانی ایالت جامو و کشمیر را لغو کرد و با حضور نظامی تلاش برای تابعیت بیشتر این ایالت از حکومت مرکزی را آغاز کرد.

تا پیش از این ایالت جامو و کشمیر در روابط خارجی و برخی خدمات دولتی همچون مخابرات تابع حکومت مرکزی هند بود، ولی قانون اساسی و پرچم مستقل خودش را داشت و در قانون‌گذاری آزاد بود.پاکستان اعلام کرده تمام گزینه‌های موجود برای اعمال فشار بر هند به منظور بازگشت از این تصمیم را روی میز دارد.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

پاکستان: هند در کشمیر جنایت جنگی مرتکب می‌شودنخست وزیر پاکستان از مردم این کشور خواست برای حمایت از مردم کشمیر در مقابل جنایت جنگی هند وستان به هر هفته خیابان‌ بیایند. - خبرگزاری آناتولی

عمران خان: پاکستان در کنار کشمیر خواهد ایستاد🔺عمران خان: پاکستان در کنار کشمیر خواهد ایستاد ⚡️هزاران نفر در پاکستان روز جمعه در اعتراض به تصمیم اخیر دهلی نو به ابطال وضعیت ویژه منطقه کشمیر تحت کنترل هند ، در یک تظاهرات گسترده به خیابان ها آمدند.

پرداخت حق‌الجلسه به اعضای کمیسیون‌ها و کمیته‌های مستقر در شهرداری‌ها در ساعات اداری ممنوع شدهیئت عمومی دیوان عدالت اداری مصوبات شورای شهر مبارکه درباره تعیین و پرداخت «حق الجلسه» به اعضای کمیته‌ها و کمیسیون‌های مستقر در شهرداری‌ها در ساعات اداری که از سوی شورای اسلامی این شهر به تصویب رسیده بود را ابطال کرد

اولین حضور مصطفی دنیزلی در نیمکت تراکتور در تبریز

طی 7 ماه 1460 نفر در سرقتهای مسلحانه در نیجریه کشته شده‌اند

در گزارش جدید آژانس به تصمیمات ایران اشاره شده است/ در برداشتن گام‌های‌مان جدی هستیمسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: گزارش جدید مدیرکل موقت آژانس با تایید مجدد پایبندی ایران به برجام، اعلام تصمیمات جدید از سوی جمهوری اسلامی ایران (گام دوم کاهش تعهدات برجامی) را مورد اشاره قرار داده است.