عمران خان: هند «بزرگ‌ترین بازنده» در افغانستان است

15/04/1400 06:26:00 ب.ظ

عمران خان: هند «بزرگ‌ترین بازنده» در افغانستان است العربيه_فارسى

در ادامه تنش‌ها و رقابت‌ها میان هند و پاکستان بر سر نفوذ در افغانستان، عمران خان، نخست وزیر پاکستان به تازگی گفت که پس از خروج آمریکا از افغانستان، وضعیت خبرگزاری پاکستان «جیو نیوز» گزارش داد، عمران خان نخست‌ وزیر این کشور دوشنبه 5 ژوئیه گفته است: «در حال حاضر، هند با چالش بزرگی در افغانستان مواجه است». هند در افغانستان، کشوری که وضعیت آن بسیار پیچیده است، میلیاردها دالر سرمایه‌گذاری کرده است.

»

Advertisement خان افزود: «هند در تروریسم دخالت دارد و شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد هند در حمله تروریستی اخیر در لاهور نیز دست دارد.» او گفت پاکستان در ارتباط با افغانستان از موضع‌گیری کاملاً واضحی برخوردار و همچنان به آن پایبند است.

نخست‌ وزیر پاکستان تأکید کرد:«هیچ راه‌حل نظامی برای مشکل افغانستان وجود ندارد. احزاب افغانستان در مورد آینده کشورشان تصمیم می‌گیرند.» عمران خان در حالی هند را به دست داشتن در تروریسم متهم می‌کند که در روزهای گذشته، اخبار متعددی مبنی بر اعزام نیرو از سوی پاکستان به افغانستان برای کمک به طالبان منتشر شده است. headtopics.com

به دنبال آن و در پی گسترش حملات طالبان در نقاط مختلف افغانستان میزان تنش‌ها میان پاکستان و افغانستان افزایش یافته است. پیشتر رحمت‌الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان با انتشار تصاویری در حساب توییتری خود گفت، ملا نبی، یکی از فرماندهان شبکه حقانی، جنگجویان گروه‌های مختلف از جمله «لشکر طیبه» را سازماندهی و مسلح کرده و از طریق مرز افغانستان به جنگ در ولایت‌های خوست، پکتیا، پکتیکا و لوگر می‌فرستد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>