یافته‌های جدید محققان درباره اثربخشی بلند مدت واکسن‌های مدرنا و فایزر

15/04/1400 05:47:00 ب.ظ

یافته‌های جدید محققان آمریکایی درباره اثربخشی بلند مدت واکسن‌های مدرنا و فایزر العربيه_فارسى

محققان و‌ پزشکان دانشگاه واشینگتن در آمریکا در پژوهشی به اثرات درازمدت واکسن‌های فایزر و مدرنا ضد کرونا دست ‌یافتند.براساس این پژوهش که سه‌شنبه 6 ژوئیه آخرین به روزرسانی: 06 ژوئیهٔ ,2021: 07:47 شب GST آدرس کپی شد محققان و‌ پزشکان دانشگاه واشینگتن در آمریکا در پژوهشی به اثرات درازمدت واکسن‌های فایزر و مدرنا ضد کرونا دست ‌یافتند.

براساس این پژوهش که سه‌شنبه 6 ژوئیه 2021 در تارنمای خبری «سلامت» منتشر شد، آمده است این دو واکسن نوعی ایمنی بادوام در برابر ویروس ایجاد می‌کنند که برای سال‌ها می‌تواند از بدن در برابر ویروس کووید- 19 محافظت کند.

Advertisement محققان و پزشکان دانشگاه واشینگتن به این نتیجه رسیده‌اند که برای ایجاد ایمنی کامل نیازی به دوز یادآوری این دو واکسن نیست مگر آن‌که گونه جدیدی از ویروس کرونا به وجود آید که از RNA این واکسن‌ها قوی‌تر باشد.

از طرفی و با شیوع گونه دلتای ویروس کرونا بسیاری از کشورهای جهان نگران اثربخشی واکسن‌های موجود هستند. گونه‌ی دلتا ویروس کرونا که اولین بار در هند تشخیص داده شد در حال حاضر به بسیاری کشورهای جهان از جمله ایران سرایت کرده است. headtopics.com

بر اساس گزارش‌های رسمی از ایران، گسترش نوع دلتای کرونا در استان سیستان و بلوچستان روزانه باعث ابتلای نزدیک به 412 نفر در این استان شده است، هر چند آمار غیر رسمی تعدادی بسیار فراتر از این را نشان می‌دهد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>