عفو بین‌الملل: در جنگ قره‌باغ از بمب خوشه‌ای استفاده شده است | DW | 07.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 16 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به گفته عفو بین‌الملل طرف‌های درگیر در قره‌باغ از بمب‌های خوشه‌ای استفاده می‌کنند که تلفات در میان مردم غیرمسلح را به شدت بالا می‌برد. این سازمان از آذربایجان و ارمنستان خواسته که به حق حیات مردم عادی احترام بگذارند.

سازمان عفو بین الملل می‌گوید فیلم‌هایی به دست آورده که نشان می‌دهند در درگیری‌های پیرامون ناگورنو - قره‌باغ بمب‌های خوشه‌ای به کار می‌رود. همین سازمان روز دوشنبه احتمال داده بود بمب‌های خوشه‌ای که ساخت اسرائيل هستند از سوی آذربایجان شلیک شده‌اند.

بمب‌های خوشه‌ای در بسیاری موارد منفجر نمی‌شوند، بلکه در زمین می‌مانند و مانند مین برای همیشه جان ساکنان محل را به خطر می‌اندازند. قوانین بین‌المللی کاربرد بمب‌های خوشه‌ای را در هر شرایطی منع کرده است، اما به نظر عفو بین‌الملل این مهمات در جنگ قره‌باغ برای به وحشت افکندن مردم عادی مورد استفاده قرار گرفته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

طرف های درگیر نه ارمنستان از این سلاحهای ممنوعه استفاده میکند ارمنستان دارد شهرهای آذربایجان را با راکت میزند چرا فرقی بین متجاوز وکشوری که مورد هجوم واشغال قرار گرفته نمی گذارید انسانیت شماها کجا رفته آذربایجان به افراد غیر نظامی کاری ندارد

با باز کردن پای تروریست ها به منطقه، آیا می خواهند سر گربه را ببرند؟!

sabaazarpeik عفو بین الملل چرا نمیگه : STOP THE WAR

کسی که می‌دونه دویچه‌وله طرفدار اسرائیل‌ه بقیه مواضع این رسانه رو درست می‌فهمه.

احیانا بمب خوشه ای ها، ساخت آلمان و شرکا اروپایی نیستند اجازه!! تازه راجب حق حیات مردم هم!!! عجب خارکصده هایی هستند آلمانی و اروپاییها عجب!!

چرا تحریف می کنید؟ در گزارش اشاره شده که فقط آذربایجان ار آنها استفاده می کند

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه از یک میلیون و 225 هزار نفر گذشتطرک خر همان قوم یاجوج و ماجوج در قرآن کریم است،یعنی شهرت حماقت و سفاهت و خونخواری طرکهای خر هزاران سال پیش تا آنسوی بیابانهای عربستان رفته بود😂وطبق آیات قرآن کریم هرنوع کمک به قوم یاجوج وماجوج اکیدا حرام است😂فتبارک الله احسن الخالقین🦓😂طرک خر =یاجوج وماجوج درقرآن کریم👹👹👹😂
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ترکیه؛ شمار بهبودیافتگان به بیش از 286 هزار نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

«شهادت می‌دهم» به سانسور ۴۱ ساله در ایران؛ از سینما تا کتاب‌های درسی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان از مرز 10 هزار نفر گذشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اقدام عجیب شهرداری اهواز در از بین بردن یکی از نمادهای شهرSaveZamsLife 😞
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

'ماسک' در تهران از شنبه اجباری است/جریمه‌ها در حال کارشناسی استمعاون کل وزارت بهداشت: *ماسک' در تهران از شنبه اجباری است *جریمه‌ها در حال کارشناسی است *نگران رفتار متناقض مردم هستیم *دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی دچار فرسودگی شده‌اند *مجبور هستیم در بعضی از مراکز حتی از کپسول اکسیژن استفاده کنیم اینا هم از ثمرات اربعین با شکوه هستش که فرمودید الگوی کشور های دیگه قراره بشه!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »