عفو بین‌الملل خواستار توقف فوری اجرای حکم اعدام جاوید دهقان شد | DW | 29.01.2021

10/11/1399 11:02:00 ق.ظ

سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای از مقامات جمهوری اسلامی ایران خواست تا حکم اعدام جاوید دهقان خلد را فورا متوقف کنند. جاوید دهقان فعال بلوچ قرار است روز ۱۱ بهمن اعدام شود. جاوید_دهقان_خلد

سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای از مقامات قضایی ایران خواسته تا اجرای حکم اعدام جاوید دهقان را متوقف کنند. او به اتهام دست داشتن در قتل دو پاسدار به اعدام محکوم شده ولی در دادگاه گفته که اعترافاتش تحت شکنجه بوده است. سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای از مقامات جمهوری اسلامی ایران خواست تا حکم اعدام جاوید دهقان خلد را فورا متوقف کنند. جاوید دهقان فعال بلوچ قرار است روز ۱۱ بهمن اعدام شود.

عفو بین‌الملل روند دادرسی این زندانی سیاسی ۳۱ ساله را ناعادلانه دانسته و می‌گوید او در روند دادرسی، محاکمه و تجدید نظر با نقض فاحش حقوق خود روبرو بوده است. این سازمان غیردولتی از مقامات قضایی ایران خواسته تا درخواست وکیل او برای اعاده دادرسی را بپذیرند.

جاوید دهقان خلد روز ۱۵ خرداد سال ۱۳۹۴ در ایرانشهر واقع در استان سیستان و بلوچستان دستگیر شد. به گزارش عفو بین‌الملل خانواده او به مدت سه ماه از او بی‌خبر بودند و به تمام زندان‌ها، بیمارستان‌ها و حتی پزشک قانونی مراجعه کردند اما نتوانستند هیچ خبری از او بگیرند.

بعد از سه ماه او توانست برای اولین بار با خانواده‌اش تلفنی تماس بگیرد و بگوید که توسط سپاه پاسداران دستگیر شده و در زندان زاهدان در سلول انفرادی است. یک هفته بعد از این تماس او توانست با خانواده‌اش در زندان زاهدان ملاقات کند. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

چی شده دویچه وله پرچم حقوق بشر ایران دستش گرفته، جاوید نام نوید_افکاری از جانب اکثر ورزشکاران و سران مهم کشورهای مختلف مورد حمایت قرار گرفت و دویچه در انزمان تبلیغ شوی مد لباس میکرد، نکنه دریچه‌ای باز کردید برای پرومود ماندلا_مدارا ؟ سر دو نفر رو بریده اعدامش نکنن چکارش کنن عفو بین‌الملل غیر از رسیدگی به اعدام های ایران کاری نداره؟؟؟؟؟؟؟؟

تروریست را باید کشت... مال روح اله زم رو نکردند مال اینو بکنند ، چه خوش خیالید شماها !!! کشتن ملت ایران توی غرب ،اسمش حقوق بشر ‌و هر که مشغول این کار باشه میشه فعال حقوق بشر ،البته فقط توی جغرافیای ایران اسمش اینه به چه جرمی؟

گزارش عفو بین‌الملل از اعدام در سال کرونا: کمترین مورد اجرای مجازات مرگ در دهه گذشتهایران همچنان پس از چین، رکورددار اجرای مجازات اعدام است. جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته بیش از پیش از حکم اعدام به‌عنوان سلاحی برای سرکوب سیاسی علیه مخالفان، معترضان و اقلیت‌های قومی استفاده کرده است. ما روزانه چند صد نفر بخاطر کرونا و عدم واکسیناسیون در ایران اعدام میشویم بدون هیچگونه جرم و جنایتی رافت اسلامی به توان اسلام رحمانی میشود همین نتیجه...!!!

عفو بین‌الملل: از ۱۶ مورد اعدام زنان در جهان، ۹ مورد در ایران صورت گرفته است

عفو بین‌الملل خواستار توقف حکم اعدام جاوید دهقان خلد، شهروند بلوچ زندانی در ایران شدعفو بین‌الملل خواستار توقف حکم اعدام جاوید دهقان، شهروند بلوچ زندانی در ایران شد به نوشته سازمان عفو بین‌الملل جاوید دهقان زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی زاهدان اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ به اتهام محاربه توسط شعبه یک دادگاه انقلاب زاهدان به اعدام محکوم شده است شما حالا مطمئنی بلوچ بوده و از آدمکش های تروریست جیش السعودی نبوده؟ کسی را در ایران به خاطر کرد یا بلوچ بودن دستگیر نمی کنند فقط ادمکشهایی که کشور تروریست آمریکا و نوچه اش آل سعود پول میدند دستگیر میکنند امروزصبح اعدام شد

سازمان جهانی حقوق‌بشر و عفو بین‌الملل افزایش اعدام در ایران را محکوم کردندشورای حقوق‌بشر سازمان‌ملل در ژنو و سازمان عفو بین‌الملل در لندن هر دو، افزایش اعدام‌ها در ایران، به خاشقچی با وجود محکومیت سازمان جهانی حقوق‌بشر و عفو بین‌الملل رژیم ملاها جاوید دهقان را اعدام کرد نه_به_اعدام اعدام UNHumanRights Iran

عفو بین‌الملل؛ لزوم بررسی احتمال 'اعدام فراقضایی' در سراوان | DW | 03.03.2021سازمان عفو بین‌الملل با انتشار فیلمی از تیراندازی در منطقه مرزی سراوان اعلام کرد که شلیک با سلاح گرم به سوی افرد غیر مسلح اگر به مرگ افراد منجر شود، قتل عمد است و باید به عنوان 'اعدام‌های فراقضایی' مورد تحقیق قرار گیرد. دقت کنید اگر به مرگ افراد منجر شود؟! سازمانهای بین المللی شاید بتوانند درمورد دیگر کشورها کاری انجام بدهند ولی ایران نه!اگه تونستی یه نمونه بگی انجام داده خودم فالوت میکنم.