عفو بین‌الملل خواستار توقف فوری اجرای حکم اعدام جاوید دهقان شد | DW | 29.01.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای از مقامات جمهوری اسلامی ایران خواست تا حکم اعدام جاوید دهقان خلد را فورا متوقف کنند. جاوید دهقان فعال بلوچ قرار است روز ۱۱ بهمن اعدام شود. جاوید_دهقان_خلد

سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای از مقامات جمهوری اسلامی ایران خواست تا حکم اعدام جاوید دهقان خلد را فورا متوقف کنند. جاوید دهقان فعال بلوچ قرار است روز ۱۱ بهمن اعدام شود.

جاوید دهقان خلد روز ۱۵ خرداد سال ۱۳۹۴ در ایرانشهر واقع در استان سیستان و بلوچستان دستگیر شد. به گزارش عفو بین‌الملل خانواده او به مدت سه ماه از او بی‌خبر بودند و به تمام زندان‌ها، بیمارستان‌ها و حتی پزشک قانونی مراجعه کردند اما نتوانستند هیچ خبری از او بگیرند. تمامی این شکنجه‌ها برای این بوده که جاوید دهقان اعتراف کند عضو گروه جیش العدل است و در حمله۲۰ فروردین سال ۹۴ این گروه و کشتن دو پاسدار مشارکت داشته است.بنا بر اطلاعات عفو بین‌الملل، جاوید دهقان تحت شکنجه و آزار سرانجام اعتراف می‌کند که عضو گروه جیش‌العدل بوده اما هرگز نمی‌پذیرد که اسلحه داشته و در حمله مسلحانه به دو پاسدار شرکت داشته است. او عضویت در جیش العدل را نیز در دادگاه رد کرده و گفته تحت شکنجه این اعتراف را کرده بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

azarkhorramsha1 سازمان عفو بین الملل کی میخواد از رو بره من نمیدونم🙄

دو نفر رو کشته بعد اعدام نشه عفو بین الملل برو علف ت رو بخور

یعنی کثیف ترین سیاست در خاور میانه از ایران و پاکستان هست

چی شده دویچه وله پرچم حقوق بشر ایران دستش گرفته، جاوید نام نوید_افکاری از جانب اکثر ورزشکاران و سران مهم کشورهای مختلف مورد حمایت قرار گرفت و دویچه در انزمان تبلیغ شوی مد لباس میکرد، نکنه دریچه‌ای باز کردید برای پرومود ماندلا_مدارا ؟

سر دو نفر رو بریده اعدامش نکنن چکارش کنن

عفو بین‌الملل غیر از رسیدگی به اعدام های ایران کاری نداره؟؟؟؟؟؟؟؟

تروریست را باید کشت...

مال روح اله زم رو نکردند مال اینو بکنند ، چه خوش خیالید شماها !!!

کشتن ملت ایران توی غرب ،اسمش حقوق بشر ‌و هر که مشغول این کار باشه میشه فعال حقوق بشر ،البته فقط توی جغرافیای ایران اسمش اینه

به چه جرمی؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گزارش عفو بین‌الملل از اعدام در سال کرونا: کمترین مورد اجرای مجازات مرگ در دهه گذشتهایران همچنان پس از چین، رکورددار اجرای مجازات اعدام است. جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته بیش از پیش از حکم اعدام به‌عنوان سلاحی برای سرکوب سیاسی علیه مخالفان، معترضان و اقلیت‌های قومی استفاده کرده است. ما روزانه چند صد نفر بخاطر کرونا و عدم واکسیناسیون در ایران اعدام میشویم بدون هیچگونه جرم و جنایتی رافت اسلامی به توان اسلام رحمانی میشود همین نتیجه...!!!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عفو بین‌الملل: از ۱۶ مورد اعدام زنان در جهان، ۹ مورد در ایران صورت گرفته است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

عفو بین‌الملل خواستار توقف حکم اعدام جاوید دهقان خلد، شهروند بلوچ زندانی در ایران شدعفو بین‌الملل خواستار توقف حکم اعدام جاوید دهقان، شهروند بلوچ زندانی در ایران شد به نوشته سازمان عفو بین‌الملل جاوید دهقان زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی زاهدان اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ به اتهام محاربه توسط شعبه یک دادگاه انقلاب زاهدان به اعدام محکوم شده است شما حالا مطمئنی بلوچ بوده و از آدمکش های تروریست جیش السعودی نبوده؟ کسی را در ایران به خاطر کرد یا بلوچ بودن دستگیر نمی کنند فقط ادمکشهایی که کشور تروریست آمریکا و نوچه اش آل سعود پول میدند دستگیر میکنند امروزصبح اعدام شد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سازمان جهانی حقوق‌بشر و عفو بین‌الملل افزایش اعدام در ایران را محکوم کردندشورای حقوق‌بشر سازمان‌ملل در ژنو و سازمان عفو بین‌الملل در لندن هر دو، افزایش اعدام‌ها در ایران، به خاشقچی با وجود محکومیت سازمان جهانی حقوق‌بشر و عفو بین‌الملل رژیم ملاها جاوید دهقان را اعدام کرد نه_به_اعدام اعدام UNHumanRights Iran
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

عفو بین‌الملل؛ لزوم بررسی احتمال 'اعدام فراقضایی' در سراوان | DW | 03.03.2021سازمان عفو بین‌الملل با انتشار فیلمی از تیراندازی در منطقه مرزی سراوان اعلام کرد که شلیک با سلاح گرم به سوی افرد غیر مسلح اگر به مرگ افراد منجر شود، قتل عمد است و باید به عنوان 'اعدام‌های فراقضایی' مورد تحقیق قرار گیرد. دقت کنید اگر به مرگ افراد منجر شود؟! سازمانهای بین المللی شاید بتوانند درمورد دیگر کشورها کاری انجام بدهند ولی ایران نه!اگه تونستی یه نمونه بگی انجام داده خودم فالوت میکنم.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »