دروغ پینوکیوی آقای سخن‌گو: قوه قضاییه تحت امر رئیسی هیچ شبکه‌ای را فیلتر نکرده است

10/11/1399 09:12 ق.ظ

«غلامحسین اسماعیلی»، سخن‌گوی قوه قضاییه روز هفتم بهمن ۱۳۹۹ در نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران مدعی شد: «قوه قضاییه در دوره تحول، هیچ رسانه، خبرگزاری و پیام‌رسانی را مسدود نکرده است. درستی_سنجی راستی_آزمایی در ایران وایر بخوانید:

در این گزارش آمده است که این اقدام هرچند از سال ۱۳۹۶ و در زمان ریاست «صادق لاریجانی» بر قوه قضاییه آغاز شده بوده ولی در دوران رئیسی به شکل گسترده‌ای اجرا شده است.

علاوه بر فیلترشدن سایت‌های دانلود فیلم، قطع سراسری اینترنت در زمان اعتراضات آبان ۱۳۹۸ به افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت بنزین نیز از دیگر هم‌زمانی‌های محدود کردن اینترنت با ریاست ابراهیم رئیسی بر قوه قضاییه است.

هم‌چنین روز دوشنبه ششم بهمن ۱۳۹۹، وقتی پیام‌رسان سیگنال داشت در ایران با استقبال کاربران مواجه می‌شد، فیلتر شد. « » با انتشار گزارشی در این باره نوشت که کاربران ایرانی در برخی مناطق تهران و دست‌کم سه شهر دیگر به این خبرگزاری گفته‌اند دسترسی آن‌ها به پیام‌رسان سیگنال مسدود شده است.

«سازمان ناظران آزاد تداخل در اینترنت» (OONI) نیز در اعلام کرد: «به نظر می‌رسد که ایران مسدود کردن پیام‌رسان سیگنال را آغاز کرده است!»توییتر خود در این باره نوشت: «تبدیل شدن سیگنال به (اپلیکیشن) شماره یک در پلی‌استور ایران هم‌زمان شد با شماره یک شدن در لیست مسدودی‌های حکومت ایران. وقتی (حکومت ایران) نتوانست ثبت نام‌ها (در این اپلیکیشن) را متوقف کند، با کاهش ترافیک، اپ آن را سانسور کرد. مردم ایران شایستگی حریم خصوصی را دارند. ما هنوز تسلیم نشده‌ایم.

ادامه مطلب:
iranwire »

ضد انقلاب دنبال تولید اخبار دروغ از عدم رعایت حال زندانیان استرییس سازمان زندان‌ها: *ضد انقلاب دنبال تولید اخبار دروغ از عدم رعایت حال زندانیان است *در روزهای اخیر شاهد هستید که چگونه خبر دروغ مرگ زندانی در بیمارستان را اعلام می کنند *آن فرد هنوز در قید حیات و تحت درمان است تا سیه روی شود هر که درو غش باشد کهریزک لکه ننگی بر پیشانی رژبم

فائزه هاشمی: سوخت‌بران را کشتند، دروغ هم گفتندفاحشه هاشمی هم شده اپوزسیون،! میخواد خودشو بین مخالفان سیستم محبوب کنه... هرچه آتشه از گور پدر همین فائزه بلند شد که یک مفعول حمام منصوری رو بعنوان رهخر به ملت قالب کرد و این همه فقر و فلاکت در نتیجه ی رهبری اون فرزانه ی چلاغه

المسماری: اوضاع امنیتی در شهر سرت مستقر است و شبه‌نظامیان تکفیری دروغ می‌گویندسرلشکر احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی روز یکشنبه 31 ژانویه در بیانیه‌ای با تأکید بر کنترل کامل

مقایسه ربا با زنا با محارم و وعده بانکداری بدون ربا؛ دروغ بزرگ آیت‌الله

اقرار دانش‌آموز ۱۳ ساله در مورد معلم سربریده شده فرانسوی: از ترس پدرم دروغ گفتماعتراف دانش‌آموزِ ساموئل پاتی به اقرار دروغی که به بریده شدن سر این معلم فرانسوی دامن زد، خشم وکیل خانواده آقای پاتی را برانگیخت. این است اسلام راستین... کل اروپا رو طویله میکنن

گزارشی به قلم «امیر رشیدی»، کارشناس شناخته شده «آی‌تی» در «کمپین حقوق‌بشر ایران» منتشر کرده که در آن، به مسدود شدن چند سایت معروف دانلود فیلم، از جمله «۳۰نما» و «دیباموویز» پرداخته است.

در این گزارش آمده است که این اقدام هرچند از سال ۱۳۹۶ و در زمان ریاست «صادق لاریجانی» بر قوه قضاییه آغاز شده بوده ولی در دوران رئیسی به شکل گسترده‌ای اجرا شده است.

علاوه بر فیلترشدن سایت‌های دانلود فیلم، قطع سراسری اینترنت در زمان اعتراضات آبان ۱۳۹۸ به افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت بنزین نیز از دیگر هم‌زمانی‌های محدود کردن اینترنت با ریاست ابراهیم رئیسی بر قوه قضاییه است.

هم‌چنین روز دوشنبه ششم بهمن ۱۳۹۹، وقتی پیام‌رسان سیگنال داشت در ایران با استقبال کاربران مواجه می‌شد، فیلتر شد. «

» با انتشار گزارشی در این باره نوشت که کاربران ایرانی در برخی مناطق تهران و دست‌کم سه شهر دیگر به این خبرگزاری گفته‌اند دسترسی آن‌ها به پیام‌رسان سیگنال مسدود شده است.

«سازمان ناظران آزاد تداخل در اینترنت» (OONI) نیز در

اعلام کرد: «به نظر می‌رسد که ایران مسدود کردن پیام‌رسان سیگنال را آغاز کرده است!»توییتر

خود در این باره نوشت: «تبدیل شدن سیگنال به (اپلیکیشن) شماره یک در پلی‌استور ایران هم‌زمان شد با شماره یک شدن در لیست مسدودی‌های حکومت ایران. وقتی (حکومت ایران) نتوانست ثبت نام‌ها (در این اپلیکیشن) را متوقف کند، با کاهش ترافیک، اپ آن را سانسور کرد. مردم ایران شایستگی حریم خصوصی را دارند. ما هنوز تسلیم نشده‌ایم.»

اما علاوه بر این هم‌زمانی‌ها، در بررسی راستی ادعای سخن‌گوی قوه قضاییه، باید به احضار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به دادسرای فرهنگ و رسانه نیز اشاره کرد. روز پنج‌شنبه دوم بهمن ۱۳۹۹،، خبرگزاری دولت در گزارشی از احضار محمدجواد آذری جهرمی به دادسرای فرهنگ و رسانه خبر داد. در این گزارش دلیل این احضار به نقل از «رضا ایازی»، مشاور حقوقی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، استنکاف از حکم قضایی در خصوص فیلترینگ اینستاگرام، محدود نکردن پهنای باند اینترنت بین‌الملل و پیام‌رسان‌های خارجی و انتقاد از صداوسیما عنوان شده بود.

در پی اعلام این خبر، خبرگزاری‌های نزدیک به سپاه پاسداران مانند «فارس» و سایت خبری تحلیلی «الف» این دلایل مطرح شده را «خبرسازی» خوانده بودند.