عفو بین‌الملل اسرائیل را به آپارتاید علیه فلسطینیان متهم کرد

12/11/1400 05:33:00 ب.ظ

عفو بین‌الملل اسرائیل را به آپارتاید علیه فلسطینیان متهم کرد دبیرکل سازمان‌ عفو بین‌الملل اقدامات اسرائیل علیه مردم فلسطین را آپارتاید سیستماتیک خواند.

دبیرکل سازمان‌ عفو بین‌الملل اقدامات اسرائیل علیه مردم فلسطین را آپارتاید سیستماتیک خواند. - خبرگزاری آناتولی 01.02.

2022 قدس/خبرگزاری آناتولی اگنس کالامار، دبیرکل سازمان‌ عفو بین‌الملل در نشست خبری که با حضور مقامات دیگر نهادها در قدس شرقی برگزار شد، در مورد گزارش 280 صفحه‌ای با عنوان «رژیم آپارتاید اسرائیل: تبعیض نژادی علیه فلسطینیان و جنایت علیه بشریت» توضیحاتی ارائه کرد.

کالامار با تاکید بر اینکه این گزارش ابعاد واقعی رژیم آپارتاید اسرائیل را آشکار می کند، اذعان داشت: اسرائیل با فلسطینیان در غزه، کرانه باختری اشغالی وقدس شرقی و هر جایی که زندگی می کنند نژادی پستانه رفتار و از حقوقشان محروم می‌کنند. اسرائیل مرتکب جنایت علیه بشریت شده و باید پاسخگو باشد.

وی با اشاره به آپارتاید آشکار اسرائیل در تمام مناطق اشغالی گفت: اسرائیل سیاست‌های تفکیک فضایی، سلب مالکیت و کوچ اجباری اعمال می‌کند، از جامعه بین المللی می‌خواهیم تا به این مسئله رسیدگی کنند. دبیرکل سازمان‌ عفو بین‌الملل تاکید کرد: نظامی که بر اساس قرار دادن میلیون‌ها نفر در معرض ستم نژادپرستانه نهادینه شده به هیچ وجه قابل توجیه نیست. هیچ جایگاهی برای رژیم آپارتاید در جهان وجود ندارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

حقوق بشر برای سال آتی هم کماکان اثرگذار است | مصطفی علایی

با توجه به روندی که در سال ۱۴۰۱ در موضوع حقوق بشر طی شد، به نظر می‌رسد این مقوله تأثیراتی جدی بر عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی ایران داشته است. در کنار آن، درهم‌تنیدگی حقوق بشر با حوزه سیاسی، دیپلماتیک و حتی امنیتی سبب شد برخی این اعتقاد را پیدا کنند که مبحث حقوق بشر در قبال ایران یک ماهیت سیاست‌زده و امنیت‌زده پیدا کند. بر همین اساس، موضوع حقوق بشر در سال گذشته بر دو محور دیگر یعنی جنگ اوکراین و بحث پهپاد و نیز وضعیت پرونده هسته‌ای و اختلاف‌های پادمانی، سایه انداخت و این مقوله (حقوق‌بشر) به یک ضلع و پارامتر سوم برای فشار بر ایران تبدیل شد. اگر‌چه در ادوار مختلف همواره حقوق بشر مورد تأکید همه کشورها بوده است، اما چه شد که سال گذشته حساسیت‌ها در‌این‌باره بیشتر شد؟محور گفت‌وگوی «شرق» با مصطفی اعلایی، سفیر اسبق ایران در ونزوئلا، دیپلمات سابق ایران در نمایندگی‌های ایران در سازمان ملل قرار گرفت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

درخواست اسرائیل از عفو بین‌ الملل: گزارش آپارتاید را منتشر نکنیدانتظار می‌رود عفو بین‌الملل همداستان با دیده‌بان حقوق‌بشر مستقر در نیویورک و گروه حقوق‌بشری اسرائیلی «بتسلیم»، اسرائیل را به‌دلیل سابقه ۵۵ سال اشغال نظامی سرزمین‌های فلسطینی‌ و همچنین نحوه رفتار و برخورد با اقلیت عرب به «آپارتاید» متهم کند.

درخواست اسرائیل از عفو بین‌ الملل: گزارش آپارتاید را منتشر نکنیدانتظار می‌رود عفو بین‌الملل همداستان با دیده‌بان حقوق‌بشر مستقر در نیویورک و گروه حقوق‌بشری اسرائیلی «بتسلیم»، اسرائیل را به‌دلیل سابقه ۵۵ سال اشغال نظامی سرزمین‌های فلسطینی‌ و همچنین نحوه رفتار و برخورد با اقلیت عرب به «آپارتاید» متهم کند.

اولین سفر رئیس‌جمهورى اسرائیل به امارات متحده عربیاسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهوری اسرائیل، یکشنبه 30 ژانویه، برای اولین بار به کشور امارات متحده عربی سفر کرد.دفتر ریاست‌جمهوری اسرائیل با اعلام این خبر گفته است،

اوکراین؛ تنش میان آمریکا و روسیه در نشست شورای امنیت | DW | 01.02.2022آمریکا و روسیه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی بحران اوکراین دچار تنش لفظی شده و یکدیگر را به اقدام برای دامن زدن به این بحران متهم کردند.

رئیس‌جمهور اسرائیل با ولیعهد ابوظبی دیدار کردرئیس‌جمهور اسرائیل در چارچوب سفر رسمی خود به امارات متحده عربی با ولیعهد ابوظبی دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی هیچ معنی دیگری برام بغیر بگارفتن بزودی ایران و حوثی و ... نداره

امارات موشک حوثی‌ها را هنگام بازدید رئیس جمهوری اسرائیل رهگیری کردامارات متحده عربی روز دوشنبه ۱۱ بهمن و در حالی که این کشور برای نخستین بار میزبان رئیس جمهوری اسرائیل است، اعلام کرد که یک موشک بالستیک‌ حوثی‌های یمن را رهگیری کرده است. در متن خبرتان بسیار اشتباهات املایی وجود دارد اول گفتید ریس جمهور بعد گفتید نخست وزیر، کمی دقت فرمایید بهتر خواهد بود ! پیشنهاد میکنم جایزه صلح نوبل به نظام داده شود که موجب پیمان صلح ابراهیم شد. اینجاست که اسرائیل باید بگوید: عدو شود سبب خیر، اگر خدا خواهد!!! بیچاره مردم ما! در زمانی که گرگ و میش از یک چشمه آب می‌نوشند، شاهین بلند پرواز ایران در قفس کفتارها گرفتارند. امارات هم درگیر کثافت بازی سیاست شد. دیدن زیادی داره حال میکنه