عفت محمدی، بازیکن اولین تیم فوتبال زنان پرسپولیس: مربی ما آلن راجرز بود

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پس از انقلاب چه اتفاقی برای تیم فوتبال زنان پرسپولیس رقم خورد؟ عفت محمدی: «همه ما خانه‌نشین بودیم و در انتظار از سرگیری تمرینات. بعد از مدتی متوجه شدیم امکانش وجود ندارد که تیم فوتبال زنان پرسپولیس فعالیتش را شروع کند.» ۸مارس_روزجهانی_زن شهروند‌خبرنگار

«عفت محمدی» متولد ۲۰ مرداد ۱۳۳۵ در بازار «پامنار» تهران است؛ یکی از بازیکنان اولین تیم زنان «پرسپولیس» که در آغاز دهه ۵۰ تشکیل شد. به مناسبت «روز جهانی زن»، با او از خاطراتش در مورد چگونگی آغاز فوتبال زنان در ایران و زندگی حرفه‌ای و شخصی خودش گفت‌وگو کرده‌ایم.مهم‌ترین نکته‌ای که در مورد شما شنیده‌ایم، این است که عفت محمدی عضو تیم پرسپولیس بود. اما یکی از مهم‌ترین مواردی که در مورد شما می‌گویند، بازی با سن کم مقابل تیم ملی زنان ایتالیا است.

من و برخی از هم تیمی‌هایم مثل «هنگامه افشار» و «گلی رهانی» حدود یک سال و نیم با آقای اصلی تمرین کردیم و مهارت‌های لازم برای فوتبال را یاد گرفتیم تا این که ایشان برای جراحی کتف خود از ایران خارج شد. قبل از این که ایران را ترک کند، ما را به باشگاه پرسپولیس معرفی کرد و این گونه یکی از آرزوهایم برآورده شد.

نمی‌توانم الان به خوبی از حس و حالم در آن روزها بگویم؛ از این‌ که چه قدر از عضویت در باشگاه محبوبم خوشحال بودم. من در باشگاه پرسپولیس اسکیت بازی می‌کردم و همیشه آرزو داشتم عضو باشگاه فوتبالش شوم. - من در ۱۶ سالگی ازدواج کردم و پس از آن کمی از فوتبال و مسابقه دور شدم. یادم می‌آید روز عقدم با تیم عقاب بازی داشتیم. آن روز من دو گل زدم و بعد از مسابقه رفتم سر سفره عقد نشستم. حتی اتاق عقدم با یک دروازه بزرگ فوتبال تزیین شده بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها