عصام العریان، از چهره‌های اصلی اخوان‌المسلمین مصر در زندان درگذشت - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

عصام العریان، از چهره‌های اصلی اخوان‌المسلمین مصر در زندان درگذشت

از اعضای اصلی اخوان‌المسلمین مصر در زندان طره در جنوب قاهره، درگذشت.سایت خبری میدل‌ایست آی گفته است آقای العریان که برای مدتی نماینده مجلس مصر بود، پیشتر از دسترسی نداشتن به امکانات پزشکی انتقاد کرده بود و اجازه ملاقات در ۶ ماه گذشته را نداشت.

آقای العریان ۶۶ ساله معاون حزب آزادی و عدالت، شاخه سیاسی اخوان‌المسلمین بود و در سال ۲۰۱۹ به اتهام دست داشتن در فرار اعضای گروه اخوان المسلمین از زندان در سال ۲۰۱۱ به حبس ابد محکوم شد. محمد مرسی، رئیس‌جمهوری سابق مصر هم با اتهام مشابهی رو‌به‌رو بود و در ابتدا به اعدام محکوم شد اما دیوان عالی مصر در نوامبر ۲۰۱۶ آن حکم را لغو کرد.آقای مرسی از رهبران گروه اسلامگرای اخوان المسلمین بود که در سال ۲۰۱۲ به ریاست جمهوری مصر انتخاب شد، اما یک سال بعد در کودتای ارتش برکنار شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نسرین ستوده با اعتصاب غذا در زندان،‌ به «شرایط ظالمانه» در زندان‌های ایران اعتراض کرد🔺نسرین ستوده با اعتصاب_غذا در زندان،‌ به «شرایط ظالمانه» در زندان‌های ایران اعتراض کرد ⚡️سرین ستوده، وکیل دادگستری زندانی در اعتراض به عدم آزادی زندانیان سیاسی در میانه بحران شیوع کرونا و « شرایط ظالمانه» در زندان‌های جمهوری_اسلامی، اعتصاب غذا کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مرگ ۵ نفر در جریان اعتراض فروردین زندان اهواز
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

حضور نمایشی صداوسیما در زندان اوین پس از شیوع کرونا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

در بررسی اولیه نشانه‌ای از قتل در جسد «سها رضانژاد» پیدا نشدمدیرکل پزشکی قانونی گلستان از شناسایی جسد مجهول‌الهویه دختر جوانی که در ارتفاعات شهرستان کردکوی مفقود شده بود، خبرداد و گفت: در بررسی اولیه نشانه‌ای از قتل در جسد خانم «سها رضانژاد» پیدا نشد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در آفریقای جنوبی؛ 259 جان باخته در یک روز
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در افغانستان؛ وزارت صحت: در محرم اجتماعات بزرگ راه اندازی نکنید - BBC News فارسیوزارت صحت/بهداشت افغانستان از شهروندان این کشور خواسته در ماه محرم از تجمعات در اماکن سربسته جلوگیری کرده و اجتماعات بزرگ را راه اندازی نکنند. این وزارت گفته اکنون میزان وقایع مثبت در نمونه‌های آزمایش شده از حداکثر هفتاد درصد به پانزده درصد کاهش یافته اما هنوز هم باید کرونا جدی گرفته شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »