عصام العریان، از چهره‌های اصلی اخوان‌المسلمین مصر در زندان درگذشت - BBC News فارسی

23/05/1399 04:27:00 ب.ظ

عصام العریان، از چهره‌های اصلی اخوان‌المسلمین مصر در زندان درگذشت

عصام العریان، از اعضای اصلی اخوان‌المسلمین مصر در زندان طره در جنوب قاهره، درگذشت. گفته شده علت مرگ او حمله قلبی بوده اما مقام‌های زندان در این باره به طور رسمی اظهارنظر نکرده‌اند. عصام العریان ، از اعضای اصلی اخوان‌المسلمین مصر در زندان طره در جنوب قاهره، درگذشت. گفته شده علت مرگ او حمله قلبی بوده اما مقام‌های زندان در این باره به طور رسمی اظهارنظر نکرده‌اند.

سایت خبری میدل‌ایست آی گفته است آقای العریان که برای مدتی نماینده مجلس مصر بود، پیشتر از دسترسی نداشتن به امکانات پزشکی انتقاد کرده بود و اجازه ملاقات در ۶ ماه گذشته را نداشت.

آقای العریان ۶۶ ساله معاون حزب آزادی و عدالت، شاخه سیاسی اخوان‌المسلمین بود و در سال ۲۰۱۹ به اتهام دست داشتن در فرار اعضای گروه اخوان المسلمین از زندان در سال ۲۰۱۱ به حبس ابد محکوم شد. محمد مرسی، رئیس‌جمهوری سابق مصر هم با اتهام مشابهی رو‌به‌رو بود و در ابتدا به اعدام محکوم شد اما دیوان عالی مصر در نوامبر ۲۰۱۶ آن حکم را لغو کرد.

او هم به دلیل اتهامات مربوط به تروریسم به حبس ابد محکوم شده بود.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

نسرین ستوده با اعتصاب غذا در زندان،‌ به «شرایط ظالمانه» در زندان‌های ایران اعتراض کرد🔺نسرین ستوده با اعتصاب_غذا در زندان،‌ به «شرایط ظالمانه» در زندان‌های ایران اعتراض کرد ⚡️سرین ستوده، وکیل دادگستری زندانی در اعتراض به عدم آزادی زندانیان سیاسی در میانه بحران شیوع کرونا و « شرایط ظالمانه» در زندان‌های جمهوری_اسلامی، اعتصاب غذا کرد.

مرگ ۵ نفر در جریان اعتراض فروردین زندان اهواز

حضور نمایشی صداوسیما در زندان اوین پس از شیوع کرونا

در بررسی اولیه نشانه‌ای از قتل در جسد «سها رضانژاد» پیدا نشدمدیرکل پزشکی قانونی گلستان از شناسایی جسد مجهول‌الهویه دختر جوانی که در ارتفاعات شهرستان کردکوی مفقود شده بود، خبرداد و گفت: در بررسی اولیه نشانه‌ای از قتل در جسد خانم «سها رضانژاد» پیدا نشد.

کرونا در آفریقای جنوبی؛ 259 جان باخته در یک روز

کرونا در افغانستان؛ وزارت صحت: در محرم اجتماعات بزرگ راه اندازی نکنید - BBC News فارسیوزارت صحت/بهداشت افغانستان از شهروندان این کشور خواسته در ماه محرم از تجمعات در اماکن سربسته جلوگیری کرده و اجتماعات بزرگ را راه اندازی نکنند. این وزارت گفته اکنون میزان وقایع مثبت در نمونه‌های آزمایش شده از حداکثر هفتاد درصد به پانزده درصد کاهش یافته اما هنوز هم باید کرونا جدی گرفته شود.