مرگ ۵ نفر در جریان اعتراض فروردین زندان اهواز

23/05/1399 01:11 ب.ظ

شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان باوی خوزستان تائید کرده که در جریان اعتراض‌ها در زندان مرکزی اهواز، پنج نفر کشته شده‌اند. این مطلب در دادنامه‌ای که اخیرا صادر شده دیده می‌شود که در آن برخی زندانیان متهم به قتل این پنج نفر شده‌اند. اخبار_ایران

این مطلب در دادنامه‌ای که اخیرا از سوی این شعبه صادر شده دیده می‌شود که در آن برخی زندانیان متهم به قتل این پنج نفر شده‌اند.

اطلس زندان‌های ایران گزارش کرده با این دادنامه مشخص شده تعداد کشته‌های اعتراض‌ها در زندان‌های شیبان و سپیدار اهواز هشت نفر بوده است.

در این دادنامه همچنین ۳۰ زندانی با اتهام‌هایی هم‌چون «اخلال در نظم و آسایش عمومى»، «تخریب و احراق عمدى اموال عمومى» و «اخلال در نظم عمومى» مواجه شده‌اند. در ۱۱ و ‍۱۲فرودین سال‌جاری، در پی شیوع ویروس کرونا و ترس زندانیان از ابتلا به بیماری، زندان‌های شیبان و سپیدار اهواز شاهد برخی اعتراض‌ها بود که از سوی نیرو‌های امنیتی سرکوب شد.

ادامه مطلب:
iranwire »

کرونا در ایران؛ مرگ ۱۸۸ نفر در شبانه‌روز گذشته و نگرانی‌ها از برگزاری عزاداری‌های محرمایران در ۲۴ ساعت منتهی به چهارشنبه، چهارمین کشور با بالاترین آمار روزانه مرگ و میر در جهان بود

کرونا در ایران – مرگ ۱۸۴ نفر دیگر؛ سرایت‌پذیری کرونا ۳ تا ۹ برابر شده استکرونا در ایران – مرگ ۱۸۴ نفر دیگر؛ سرایت‌پذیری کرونا ۳ تا ۹ برابر شده است همچنین با ابتلای ۲۳۴۵ نفر دیگر که حدود نیمی از آنها یعنی ۱۲۶۹ نفر این افراد در بیمارستان‌ها بستری شدند، تعداد کل مبتلایان به کرونا از ۳۳۱ هزار و ۱۸۹ نفر گذشت.

مرگ 55 نفر در انفجار مین‌های جاسازی شده توسط شبه‌نظامیان حفتروزارت دفاع لیبی از مرگ 55 نفر در انفجار مین‌های جاسازی شده توسط شبه‌نظامیان وابسته به خلیفه حفتر در مناطق مسکونی استان سرت خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

کرونا در آمریکا؛ مرگ 1516 نفر و ثبت 55 هزار و 857 مورد جدیدشمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا با مرگ 1516 نفر دیگر طی 24 ساعت گذشته به 167 هزار و 789 تن رسید. - خبرگزاری آناتولی

صدور حکم برای دو نفر به اتهام جاسوسی در ایرانسخنگوی قوه قضاییه ایران از صدور حکم قطعی برای دو نفر به اتهام جاسوسی در این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه به بیش از 900 هزار نفر رسید

استان‌وایر- شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان باوی در استان خوزستان تائید کرده که در جریان اعتراض‌ها در زندان مرکزی اهواز، پنج نفر کشته شده‌اند.

این مطلب در دادنامه‌ای که اخیرا از سوی این شعبه صادر شده دیده می‌شود که در آن برخی زندانیان متهم به قتل این پنج نفر شده‌اند.

اطلس زندان‌های ایران

گزارش کرده با این دادنامه مشخص شده تعداد کشته‌های اعتراض‌ها در زندان‌های شیبان و سپیدار اهواز هشت نفر بوده است.

در این دادنامه همچنین ۳۰ زندانی با اتهام‌هایی هم‌چون «اخلال در نظم و آسایش عمومى»، «تخریب و احراق عمدى اموال عمومى» و «اخلال در نظم عمومى» مواجه شده‌اند.

در ۱۱ و ‍۱۲فرودین سال‌جاری، در پی شیوع ویروس کرونا و ترس زندانیان از ابتلا به بیماری، زندان‌های شیبان و سپیدار اهواز شاهد برخی اعتراض‌ها بود که از سوی نیرو‌های امنیتی سرکوب شد.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: