عثمان اسماعیلی، فعال کارگری در سقز بازداشت شد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در آستانه اول ماه می، روز جهانی کارگر، نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی عثمان_اسماعیلی، فعال شناخته شده کارگری کردستان را بازداشت کردند. ماموران امنیتی، آپارتمان همسایه‌های عثمان اسماعیلی را نیز مورد تفتیش قرار داده‌اند. غعالان_کارگری کردستان روز_کارگر

در آستانه اول ماه می، روز جهانی کارگر، نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی عثمان اسماعیلی، فعال شناخته شده کارگری کردستان را بازداشت کردند.به نقل از محمود صالحی، فعال کارگری اهل سقز نوشته است که حدود ١١ نفر از ماموران لباس شخصی ساعت ١٠ صبح روز شنبه ۱۰ اردیبهشت به منزل شخصی عثمان اسماعیلی یورش برده و منزل وی را مورد تقتیش قرار داده‌اند.

محمود صالحی ادامه داده است: بعد از تفتیش منزل، در ساعت ٣ بعد از ظهر در حالیکه عثمان عازم منزل بوده توسط نیروهای امنیتی بازداشت و تحویل دادگستری شده و قاضی کیشک با قرار وثیقه ایشان را روانه زندان کرده است. به گفته این فعال کارگری، ماموران امنیتی، آپارتمان همسایه‌های عثمان اسماعیلی را نیز مورد تفتیش قرار داده‌اند.نیز گزارش کرده، طی دو روز گذشته دست‌کم ۴ فعال کارگری کُرد به نام‌های مظفر صالح‌نیا، شیث امانی، توفیق محمودی و آٰرمین شریفه از سوی ستاد خبری اداره اطلاعات سنندج و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران این شهر احضار و برای چند ساعت مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.

موج سرکوب فعالان صنفی در ایران از هفته‌های گذشته آغاز شده و به نوشته شبکه حقوق بشر کردستان از چند هفته گذشته تاکنون ۱۰ فعال کارگری کُرد در شهرهای بانه و تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هه‌نگاو: اطلاعات کردستان فعالان کارگری را عضو حزب کومله معرفی کردهه‌نگاو می‌گوید که افراد بازداشت‌شده در کردستان در روزهای اخیر به دست اداره‌ کل اطلاعات این استان فعال کارگری هستند، نه آن طور که اداره اطلاعات ادعا می‌کند اعضای حزب کومله.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ردپای حزب‌الله لبنان در پرونده قاچاق کوکائین؛ نخست‌وزیر جزایر ویرجین بازداشت شدنخست وزیر جزایر ویرجین بریتانیا که قرار بود در طرحی با همکاری حزب‌الله لبنان برای قاچاق کوکائین به آمریکا از طریق قوطی‌های رنگ مشارکت کند و حدود ۸ میلیون دلار بگیرد، بازداشت شد. Hahahaha خلافکارایه اصلی نه شیش جیب پاشونه نه سر کوچن هیچکس 😐🤦🏽‍♀️ وقتی در مذهبی بتونی نماز بخری، روزه بخری، حج بخری و پول از هر راهی بدست بیاری و به ملا ها بدی یا کار خیر با آن انجام دهی بقول اخوندا به بهشت میری، سرانجامش میشه قاچاق هرویین، اختلاس و کلاهبرداری برای تامین هزینه خرید بهشت!!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

در ادامه درگیری‌های مسجدالاقصی یک نگهبان اسرائیلی کشته شد | DW | 30.04.2022در پی شدت گرفتن درگیری‌های خونین میان فلسطینیان و پلیس اسرائيل در مسجدالاقصی یک نگهبان اسرائیلی در ورودی شهرکی در کرانه باختری رود اردن به ضرب گلوله دو مهاجم کشته شد. به🥚م
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سفیر آلمان در آنکارا به وزارت خارجه ترکیه احضار شدسفیر آلمان در آنکارا به وزارت خارجه ترکیه احضار و مراتب اعتراض به رویکرد کشورش در قبال پرونده عثمان_کاوالا به وی ابلاغ شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بررسی مشکلات کارگران در نشست‌ مشترک نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در ایراننشست مشترک نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی به مناسبت «هفته کارگر» برگزار شد و مشکلات کارگران و مناسبات بین آنها و کارفرمایان در این نشست مورد بررسی قرار گرفت. پرداخت نشدن به موقع دستمزدها، قراردادهای موقت کار، افزایش دستمزدها و برخورداری از حق تشکل، از جمله مسائل عمده مطرح شده در این نشست بود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

حمله مرگبار به نگهبان اسرائیلی در کرانه باختری پس از درگیری‌ها در مسجد الاقصییک نگهبان در یکی از شهرک‌های اسرائیلی کرانه باختری شامگاه جمعه در پی یک روز درگیری میان فلسطینیان و پلیس اسرائیل در مسجد الاقصی به ضرب گلوله کشته شد. این نشون میده اختلالاتی در جبهه عبری‌عربی‌-غربی به وجود اومده. صلح ابراهیمی با سران عرب انگار جواب نمیده. باید دید فلسطین تبدیل میشه به اوکراین جدید و اسرائیل یک روسیه؟ گند کار استعمار غربی و صهیونیسم داره در میاد. آخی چقدر غمگین حتما نگهبان صلح بوده به 🥚م
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »